sire
11.12.07,10:41
Ahoj, chcem sa opýtať. Mám rozumieť tomu tak , že ak sa v živnostenskom zákone činnosť ktorú chcem vykonávať nenachádza v ohlasovacích živnostiach remeselej , viazanej a koncesovanej živnosti je to voľná zivnosť? Chcel som si dať ako predmet podnikania ohlasovaciu voľnú živnosť "osadzovanie plastových okien a dverí ".
Nenašiel som to ani v remeselnej,viazanej,koncesovanej živnosti. Takže by to mala byť voľná živnosť. Na živnostenskom mi povedali že mi to nezapíšu ako predmet podnikania. Ja som im povedal, že to nieje ani v remeselnej, viazanej ani koncesovanej. Oni nato, že majú svoje stanovy a tam sa takýto predmet podnikania vo voľných živnostiach nanachádza. Tak čo na to poviete. V zákone je doslova napísané, voľné živnosti sú živnosti, ktoré nie sú uvedené v prílohách č. 1 až 3 zákona. Pracovníčky zákon asi nemusia doržiavať.
Poradte mi prosím čo s tým, lebo ten predmet podnikania potrebujem. Ďakujem
Zoltán Kovács
11.12.07,09:44
A čo keby si si dal zapísať drobné stavebné práce, na to tiež nepotrebuješ výučný list.
MAISI
11.12.07,10:30
Môj manžel má v živnostenskom liste ako voľnú živnosť napísané. "výmena plastových okien a dverí:" A má to tam už od roku 1996. A všetko v pohode, na základe toho aj podniká v takejto činnosti. A ja som mu to osobne vybavovala.
Pred 2 rokmi som to aj synovi vybavovala a tiež má tu istú činnosť písanu, vieš lebo do voľnej živnosti sme dávali všetko to čo sa nevzťahovalo na koncesnú živnosť alebo remeselnú. Vtedy to bolo za jeden popatok bez ohľadu to koľko činností ti zapísali, ale teraz už za každú činnosť musíš zvlášť platiť.
Teraz ma napadlo že som ďalšiemu synovi v apríli vybavovala živnosť (mám tu poruke jeho živ.list) takže citujem:
"Montáž okien bez úpravy stavebných otvorov" lebo vyspravenie okien(špalety) sa týka murárskej činnosti. A ďaľší bod má:
" Montáž bytových doplnkov a zariadení v rozsahu voľnej živnosti"

Skús si to takto napísať či ti to uznajú. Snáď som ti poradila.
Lydka R
11.12.07,10:36
Ahoj, chcem sa opýtať. Mám rozumieť tomu tak , že ak sa v živnostenskom zákone činnosť ktorú chcem vykonávať nenachádza v ohlasovacích živnostiach remeselej , viazanej a koncesovanej živnosti je to voľná zivnosť? Chcel som si dať ako predmet podnikania ohlasovaciu voľnú živnosť "osadzovanie plastových okien a dverí ".
Nenašiel som to ani v remeselnej,viazanej,koncesovanej živnosti. Takže by to mala byť voľná živnosť. Na živnostenskom mi povedali že mi to nezapíšu ako predmet podnikania. Ja som im povedal, že to nieje ani v remeselnej, viazanej ani koncesovanej. Oni nato, že majú svoje stanovy a tam sa takýto predmet podnikania vo voľných živnostiach nanachádza. Tak čo na to poviete. V zákone je doslova napísané, voľné živnosti sú živnosti, ktoré nie sú uvedené v prílohách č. 1 až 3 zákona. Pracovníčky zákon asi nemusia doržiavať.
Poradte mi prosím čo s tým, lebo ten predmet podnikania potrebujem. Ďakujem

"Osadzovanie okien a dverí bez úpravy stavebných otvorov"
ŽL je starý 2 mesiace, hádam sa na tom nič nemenilo.