Nataša
11.12.07,11:55
Prosím o radu: vytlačila som si v OLYMPe podrobný rozpis odvodov /SP a ZP/ a pri 2 z 3 zdravotných poisťovní mi dáva DOPOČET. mám zamestnancov platených hodinovou mzdou i minimálnou mesačnou mzdou.
vie ma niekto uviesť do obrazu z akého dôvodu mi dáva dopočet?
Aňuška
11.12.07,12:21
Prikladám "help" z Olympu:

Čiastky v poliach Doplatok predstavujú poistné za zamestnanca, ktoré platí zamestnávateľ, pretože výplata pracovníka nie je na ich odpočítanie dostatočne vysoká. Takýto prípad môže nastať napríklad ak má zamestnanec v spracovávanom mesiaci nejakú absenciu. Aj keď na výkazoch pre odvod poistného je táto čiastka zahrnutá v kolónke pre zamestnanca, jej skutočným platiteľom je zamestnávateľ. Preto je potrebné, aby si ju v nasledujúcich mesiacoch z výplaty pracovníka zrazil. Čiastky doplatku budú nenulové aj v tom prípade, ak ručne zvýšite základ príslušného poistenia. Pozor: zmena v stĺpci Doplatok neovplyvní daňový základ zamestnanca!
veronikasad
11.12.07,14:42
Prosím o radu: vytlačila som si v OLYMPe podrobný rozpis odvodov /SP a ZP/ a pri 2 z 3 zdravotných poisťovní mi dáva DOPOČET. mám zamestnancov platených hodinovou mzdou i minimálnou mesačnou mzdou.
vie ma niekto uviesť do obrazu z akého dôvodu mi dáva dopočet?
Stáva sa to aj v prípade keď máš zle zadaný stupeň náročnosti v Personalistike a nezodpovedá mu mzda, alebo zle zadaný úväzok v pracovnej zmluve. Napr. ak pracuje 4,5 hod. denne, taký úväzok tam v zlomkoch nenájdeš a musíš to opraviť ručne na des.miesta a zaokrúhliť /teraz neviem či hore alebo dole - aby to počítalo správne/. Vyskúšaj.

------
Veronika