ZuzanaP
07.03.05,11:08
V 03/05 som ako SZČO kúpila ojazdené auto na splátky - leasing. Zaplatím cestnú daň, auto som kúpila na firmu.


Čo všetko si môžem uplatniť? Spotrebu PHM, kilometre, opravy ....?
Akým spôsobom budem postupovať?


Mám ešte jedného SZČO, ktorý nemá auto v majetku firmy. Môže si dávať spotrebu PHM do nákladov? Čo ešte?

Ďakujem všetkým múdrym hlavičkám!!!!!!!!!!!!!!!!!
r.galovic
07.03.05,11:55
Ak je auto v podnikaní, tak do nákladov si môžte zahrnúť v podstate všetko čo súvisí s jeho prevádzkou, počnúc zákonným a havarijným poistením a končiac aj tou najmenšou žiarovčičkou, vrátane kompletného servisu, autoumyvárka, samozrejme PHM, ale prepočítané podľa spotreby v TP. Potom samozrejme leasingové splátky a alikvótna časť akontácie. Aj cestná daň ide do nákladov. No proste všetko čo s autom súvisí, ale je nutné všetko rozumne zdôvodniť, žiaden nadštandard.
Manual
07.03.05,14:45
Ak je auto v podnikaní, tak do nákladov si môžte zahrnúť v podstate všetko čo súvisí s jeho prevádzkou, počnúc zákonným a havarijným poistením a končiac aj tou najmenšou žiarovčičkou, vrátane kompletného servisu, autoumyvárka, samozrejme PHM, ale prepočítané podľa spotreby v TP. Potom samozrejme leasingové splátky a alikvótna časť akontácie. Aj cestná daň ide do nákladov. No proste všetko čo s autom súvisí, ale je nutné všetko rozumne zdôvodniť, žiaden nadštandard.A ešte maličké doplnenie vyčerpávajúcej odpovede:
V obidvoch prípadoch treba viesť knihu jázd a ak je auto firemné stav tachometra musí odpovedať stavu km v knihe jázd. U súkromného auta nemusí.
Pekný podvečer želám...