Ziarowka
11.12.07,12:46
Nedávano, keď som vytvárala novú tlačovú zostavu "súhlas s používaním RČ", ma napadlo, že by sme mohli vytvoriť priestor pre výmenú takýchto "nami" vytvorených tlačových zostáva, ktoré pohoda neobsahuje pri inštalácií...
ešte neviem, či by to bolo možné, ale ak by sa takého súbory s koncovkou .rph nainštalovali do priečinska s tlačovými zostavami, malo by to fungovať.
Sama neviem, ako tento priestor pre súbory zo zostavami vytvoriť, tak by som bola rada, keby sa toho ujal niekto šikovnejši...
miro_l
14.12.07,22:24
Ahoj.
V prvom rade musím poukázať na to, že nie každý zákazník kupuje aj Repor ( návrhár tlačových zostáv), nakoľko je ho potrebné zakúpiť zvlášť. V pípade ak máte Report môžete pôvodné zostavy upravovať. Upravené zostavy sa ukladajú do adresára Pohoda\TiskSK\Edit\ napr Zavaz.rph. V prípade ak by sa Vám nepodarila zostava , alebo z nejakej príčiny by sa nedala neskôr spustiť stačí poškodenú zostavu .rph vymazať z adresára \TiskSK\Edit a Pohoda sa vráti k pôvodnej zostave v adresári \TiskSK. Výhodou zakúpenia Report je aj možnosť vytvorenia a pridávania vlastných tlačových zostáv do okna Tlač. A tu je teraz otázka:
Ak si vy vytvoríte čiže pridáte do svojej Pohody vlastnú zostavu, bude ju chcieť pridať do zostáv aj Pohoda u známeho, ktorý nemá zakúpený Report ?
Známy ju nakopíruje do Adresára \TiskSk\, ale ju neuvidí v okne Tlačových zostáv. Nebude si ju tam môsť pridať. A z okna Tlač sa spúšťa tlačová zostava. :(
Pohoda si po prvej úprave niektorej zo zostáv .rph a následnom uložení automaticky vytvára adresár "Edit"
Pidgey
15.12.07,21:38
Ahoj.
V prvom rade musím poukázať na to, že nie každý zákazník kupuje aj Repor ( návrhár tlačových zostáv), nakoľko je ho potrebné zakúpiť zvlášť. V pípade ak máte Report môžete pôvodné zostavy upravovať. Upravené zostavy sa ukladajú do adresára Pohoda\TiskSK\Edit\ napr Zavaz.rph. V prípade ak by sa Vám nepodarila zostava , alebo z nejakej príčiny by sa nedala neskôr spustiť stačí poškodenú zostavu .rph vymazať z adresára \TiskSK\Edit a Pohoda sa vráti k pôvodnej zostave v adresári \TiskSK. Výhodou zakúpenia Report je aj možnosť vytvorenia a pridávania vlastných tlačových zostáv do okna Tlač. A tu je teraz otázka:
Ak si vy vytvoríte čiže pridáte do svojej Pohody vlastnú zostavu, bude ju chcieť pridať do zostáv aj Pohoda u známeho, ktorý nemá zakúpený Report ?
Známy ju nakopíruje do Adresára \TiskSk\, ale ju neuvidí v okne Tlačových zostáv. Nebude si ju tam môsť pridať. A z okna Tlač sa spúšťa tlačová zostava. :(
Pohoda si po prvej úprave niektorej zo zostáv .rph a následnom uložení automaticky vytvára adresár "Edit"

No je to ako je pisane, len trsoak inak. Ak si zmenite original zostavu, tak Pohoda neprepise original subor,ale vytvori vas navrh a ulozi ho do priecinka TiskSK/Edit. ak by aj druhy uzivatel Pohody nemal Report designer , staci aby si vytvoril takyto priecinok u seba v PC, nakopiroval tam ten upraveny subor, nemusi v Pohode nic menit a bude sa mu automaticky zobrazovat upravena zostava.
problem je ale v pridavanych zostavach (nie povodnych menenych) - cize vytavrate nove tlacove zostavy pridanim do stromu zostav.takato zostava sa ulozi do Pocitaca do priecinku TiskSK/Copy a Pohoda si tuto informaciu zapise do suboru Pohoda.sys, ktory je v priecinku Data.V tomto subore su ale informacie o uctovnych jednotkach vo vasej evidencii. Ak by ste takuto zostavu chceli dat na PC , kde nie je nainstalovany Report designer,je to problem, ktory sa neda efektivne vyriesit.Ak ale je nainstalovany report designer, staci upravenu zostavu ulozit tiez do priecinka TiskSk/Copy, a v pohode v danej agende pridat danu zostavu a napisat do nazvu suboru na disku(pri pridavani, ked sa nastavite na povodnu zostavu, ktoru ste takto akoze upravili - zadavate jej nazov pri tlaci, v strome a nazov suboru na disku) nazov skopirovaneho suboru a pri ulozeni naviazat na dany subor (ak vas to na take nieco nevyzve, robite to zle).
Ale su aj dalsie problemy, s takto upravovanymi zostavami, co som sa stretol, ked som takto poslal zostavu, ktora bola vytvorena v inej verzii Reportu, resp skor asi release Pohody. Niekedy mi to proste bez aktualizacie neslo pouzit na vedlajsom PC.Cize idealne by bolo aby mali uzivatelia rovnake aktualizacie Pohody .
Ale napad je to dobry, mohla by byt nejaka sekcia, kde by boli ulozene linky na jednotlive upravene zostavy s drobnym popisom co dana zostava robi.Ak sa tym ovsem neporusuje nejaky autorsky ci aky zakon o dusevnom vlastnictve (ale asi nie)
miro_l
16.12.07,20:20
No je to ako je pisane, len trsoak inak.....


Ďakujem za doplnenie v podstate som chcel iba poukazať na úplne základný problém a zhruba, ako to asi funguje. Zo skúsenosti viem, že nie každý vie načo slúži súbor . sys, .ini, načo slúžia tie či oné adresáre. Aktualizáciu som zámerne vynechal, lebo pokiaľ niekto používa platený software určite si zakupuje aj ročné aktualizácie. Pretože je pravda, ak upravíme zostavu vo ver 2008 nie je ju možné spustiť vo ver 2007. Program nám vypíše obdobnú hlášku "" zostava bola upravená v novšej verzii, požiadajte dodávateľa o aktuálnu verziu "" ..

Musela by sa k ponúknutej tlačovej zostave uvádzať aj verzia v ktorej to bolo upravované, aby sa predišlo sklamaniam.
infoziadatel
10.03.08,11:47
prosím Vás o pomoc, zakúpila som si POHODU, tak sa len učím pracovať. Ale potrebovala by som poradiť, že keď nemám ešte zakúpený Report Designer, tak nemôžem vytlačiť Formuláre-ako Výkaz DPH, alebo do soc.poisťovne,tak aby sa to iba podpísalo a odoslalo?
ďakujem veľmi pekne za odpoveď Zuzula
Heni
10.03.08,13:11
prosím Vás o pomoc, zakúpila som si POHODU, tak sa len učím pracovať. Ale potrebovala by som poradiť, že keď nemám ešte zakúpený Report Designer, tak nemôžem vytlačiť Formuláre-ako Výkaz DPH, alebo do soc.poisťovne,tak aby sa to iba podpísalo a odoslalo?
ďakujem veľmi pekne za odpoveď Zuzula
ale áno, môžeš ich vytlačiť. pri tlači ti ponúka dve možnosti: tlačiť do originál tlačiva alebo vytlačiť všetko aj s predtlačou. vyskúšaj pri náhľade - uvidíš, stačí podpísať a zaniesť.
Pidgey
10.03.08,14:46
Aby vas to podpisalo, musite mat vyplnene meno v agedne Nastavenie/pristupove prava - pole "plne meno", ak ste jediny uzivatel co sa prihlasuje do Pohody, tak ste standardne admin, tak si to tam doplnte a potom to bude vpisovat do vsetkych vasich dokumentov-aj do vykazov do soc poist a pod....
Teda, bude na doklade uvedene kto tlacivo vyplnal (podpis to samozrejme neda) - ale je to potrebne tam mat ked sa posielaju vykazy elektronicky....
Ziarowka
15.03.08,09:53
Nemá niekto náhodou "košieľku na faktúru" alebo sa to ešte zvykne volať likvidačný list na faktúru, ale myslím takú na celú A4.
Ziarowka
19.03.08,13:23
Takže prikladám moju tlačovú zostavu do pohody: Je to koncový cenník ale je upravený o členenie skladov podľa vetiev.
Napr. predaj potravin:

Nápoje (Vetva 1)

Alko (Vetva 2)

položka 1
položka 2

Nealko (Vetva 2)

položka 1
položka 2

Pochutiny (Vetva 1)

....
Ziarowka
19.03.08,16:28
Druhá tlačová zostava je súhlas so spracovaním osobných údajov. Text je z rovnomenného dokumentu tu z porady, len údaje o zamestnancovi ťahá z personalistiky z Pohody
miro_l
21.03.08,06:49
Nemá niekto náhodou "košieľku na faktúru" alebo sa to ešte zvykne volať likvidačný list na faktúru, ale myslím takú na celú A4.

Prikladám jednoduché likvidačné štítky k FA. Hádam pomôžu.
Ziarowka
22.03.08,08:04
Neviem si pomôcť. Potrebujem zaradiť do zostavy vek zamestnanca, ale kedže taký vzorec neexistuje, chcela som si ho vytvoriť sama nasledovne:

Účtovný rok /napr. 2007/ - rok z dátumu narodenia zamestnanca:

(<:#Rok:> )-(Year (<:qZAMlist.DatNar:> ) );

ale miesto výsledku napr. 42 mi vždy vyhodí len ten účtovný rok.
Pidgey
23.03.08,23:31
Neviem si pomôcť. Potrebujem zaradiť do zostavy vek zamestnanca, ale kedže taký vzorec neexistuje, chcela som si ho vytvoriť sama nasledovne:

Účtovný rok /napr. 2007/ - rok z dátumu narodenia zamestnanca:

(<:#Rok:> )-(Year (<:qZAMlist.DatNar:> ) );

ale miesto výsledku napr. 42 mi vždy vyhodí len ten účtovný rok.
hmmm, skus pred tym zmenit udaj "rok" na cislenu hodnotu (osobne by som upravil vsetko do cislenej podoby (ToNumber), prip by som nepozival pre vypocet udaj uctovny rok,ale napr datum tlace....Neviem v ktorej zostave to chces zmenit,ale takto nejako by to mohlo fungovat
Ziarowka
25.03.08,15:42
Tak už som sa s tým vzorcom popasovala. Ide o zostavu narodeniny zamestnancov. Vzorec ale funguje tak, že dátum tlače musí byť vždy 01.01. daného roka, inak údaje nemusia byť pravdivé.
Pidgey
26.03.08,12:16
No, ten vzorec moze byt aj takto
<:#RokSel:>-Year (<:qZAMlist.DatNar:> );
Vtedy nemusite davat pozor na datum tlace a pocita to rozdiel medzi datumom narodenia a zvolenym uctovnym obdobim.
je to zvlastne, lebo hodnota #RokSel (uct obdobie) je automaticky ciselny udaj, kdezto udaj #Rok je textova (funguje to aj s nou vo vzorci, len ju treba doplnit ToNumber...)
mata_p
28.03.08,07:58
Ahojte, skusim nieco pridat aj ja. Je to PD s uctovanim (ten prvy v poradi), len som tam prihodila aj slovom. A odsuhlasenie zostatkov, trochu som sa pohrala :).
SAIVI
18.07.08,07:00
Ahoj.
V prvom rade musím poukázať na to, že nie každý zákazník kupuje aj Repor ( návrhár tlačových zostáv), nakoľko je ho potrebné zakúpiť zvlášť. V pípade ak máte Report môžete pôvodné zostavy upravovať. Upravené zostavy sa ukladajú do adresára Pohoda\TiskSK\Edit\ napr Zavaz.rph. V prípade ak by sa Vám nepodarila zostava , alebo z nejakej príčiny by sa nedala neskôr spustiť stačí poškodenú zostavu .rph vymazať z adresára \TiskSK\Edit a Pohoda sa vráti k pôvodnej zostave v adresári \TiskSK. Výhodou zakúpenia Report je aj možnosť vytvorenia a pridávania vlastných tlačových zostáv do okna Tlač. A tu je teraz otázka:
Ak si vy vytvoríte čiže pridáte do svojej Pohody vlastnú zostavu, bude ju chcieť pridať do zostáv aj Pohoda u známeho, ktorý nemá zakúpený Report ?
Známy ju nakopíruje do Adresára \TiskSk\, ale ju neuvidí v okne Tlačových zostáv. Nebude si ju tam môsť pridať. A z okna Tlač sa spúšťa tlačová zostava. :(
Pohoda si po prvej úprave niektorej zo zostáv .rph a následnom uložení automaticky vytvára adresár "Edit"
..vytvorila som si podadresár TiskSK\Edit, prekopirovala som si do neho subory tu pripojených tlačových zostáv... ale ked idem do Pohody do tlačových zostáv, nikde mi to nedáva v ponuke... napíše mi niekto postup ako to tam mám dostať?
SAIVI
18.07.08,07:23
Pidgey píše v príspevku že, "ak by aj druhy uzivatel Pohody nemal Report designer , staci aby si vytvoril takyto priecinok u seba v PC, nakopiroval tam ten upraveny subor, nemusi v Pohode nic menit a bude sa mu automaticky zobrazovat upravena zostava"
...už som v tlačových zostavách našla + k pridávaniu ...ale nemám to vysvietené, takže zostavu neviem pridať : (
Pidgey
18.07.08,09:16
no, s upravenou tlacovou zostavou je to tak.Ak si upravim originalnu zostavu (bez toho aby som si ju pridal ako novu zostavu v strome zostav), tak pohoda vytvori v adresari TiskSk (v instalacnom priecinku Pohody) novy priecinok "Edit". ak chcete pouzivat takto upravenu zostavu, staci si na druhom pocitaci (tam kde nie je report designer) vytvorit taky isty priecinok "edit" v priecinku TiskSK a danu upravenu zostavu tam nakopirovat.Takato zostava ulozena v adresari edit ma zhodny nazov ako je original zostavy v priecinku TiskSK.Po taklomto nakopirovani sa v pohode nemusi nic menit, Pohoda automaticky bude zobrazovat editovanu zostavu z adesara "Edit".Zial, kedze je to takto robene, da sa zobrazovat vzdy iba jedna zostava, cize si nebudete vediet vybrat ci chcete originalnu zostavu,ale tu upravenu (iba ak by ste ju docasne vymazali s adresara "Edit".
Ak su pridavane nove zostavy do stromu zostav(ako dalsia v ponuke), tak tieto sa ulozia do adresara "Copy" ktory sa automaticky vytvori podobne ako edit v priecinku TiskSK.Tieto zostavy sa sice tiez podobne daju skopirovat,ale radsej poviem ze sa nedaju nakolko dodatacna zmena nastavenia Pohody nie je stastnym riesenim (niekedy nemoznym), takze to nikomu nedoporucujem.

To + je aktivne iba pri zakupeni a nainstalovani report designeru a sluzi iba na pridavanie novych tlacovych zostav, ktore sa ulozia do adresara "Copy" - cize ta moznost , ktora sa neda prenasat na pocitac bez report designeru
SAIVI
18.07.08,10:09
dakujem.
nahradilo mi to pôvodné zostavy, ...ale tie nové zostavy ktoré predtým pôvodne neboli v tlačových zostavách ako napr. z príspevku Ziarowky - narodeniny zamestnancov , tie sa tam asi nedajú dať...
Ziarowka
18.07.08,11:21
dajú ale ich daš do priečinku edit.... teda to boli len upravené kópie čo som robila z pôvodných. Ja ich mám v strome tlačových zostáv až po rozkliknutí toho pluska. Priznám sa, že som bola lenivá robiť nové zostavy, tak som len nejaké pôvodné upravila a nahádzala tam vzorce. Ale napr. tlačivo súhlas je kópia os. karty zamestnanca a mám ho až po rozkliknutí zo stromu.
Ziarowka
15.08.08,03:32
Prikladám ešte jednu tlačovú zostavu: Pracovná zmluva pre zamestnanca.

Je na každom, aby si ju opravil podľa svojho uváženia, ale údaje ťahá z personalistiky.
Ziarowka
02.01.09,20:05
Takže trošku som sa ešte pohrala so vzorcom a do zmluvy som dala nasledovný vzorec: ak je pri zamestnancovi nastavený druh mzdy "mesačná" v texte zmluvy sa objaví v článku 5 odseku 2 nasledovný text: .... , že vo výške mzdy je zohľadnená práca nadčas. V prípade, že je pri zamestnancovi nastavený iný druh mzdy (úkolová, hodinová), zobrazí sa text nie je zohľadnená práca nadčas. Pôvodný súbor ZAMzmluv.rph treba nahradiť súborom, ktorý teraz prikladám.
Filip Glasa
10.01.09,08:25
neriešili ste niekto v pohode poštové tlačové zostavy? Pasujem sa s poštovými poukážkami a sprievodkami. V originálnej verzii nie sú dobre.
Pidgey
10.01.09,22:52
neriešili ste niekto v pohode poštové tlačové zostavy? Pasujem sa s poštovými poukážkami a sprievodkami. V originálnej verzii nie sú dobre.
co konkretne? ja som si akurat upravoval postovu poukazku typu H aby to lepsie sedelo, a upravoval som si aj ine, davnejsie.
Filip Glasa
11.01.09,16:25
Poštová poukážka typu U - nedotlačí v oroginály posledné písmenká v pravo na kraji. Už v náhľade nie sú vidieť.
Ostatné veci čo na poukážke neboli som nejako dorobil.

Balíkové sprievodky - tie originálne neviem na aké poštárske tlačivo by mali pasovať. Tie čo mám doma na porovnanie mi na to nesedia.
Ziarowka
16.02.10,08:59
problem je, ze s tymi aktualizaciami v slovenskej verzii aj co sa tyka tlacovych zostav ale aj "prevratnych" noviniek sa to akosi opozdilo oproti ceskej verzii... mne to stale neda nezabrdnut, ale stale pozeram na cesku stranku firmy, co nove sa chysta do novej verzie Pohody a asi taká polovica noviniek y ceskej verzie sa k nám nedostane :( Mne najviac chyba TAX a GLX :(((
atka4
29.01.11,21:23
Ahoj, užívatelia SW POHODA.
Prosím Vás, nemá niekto upravenú zostavu pre Jednoduché účtovníctvo - peňažný denník dvojstranný, aby číslovalo riadky aj na 2. strane denníka?
(je to zostava PDbook2)
Nie som až taká zdatná v úpravách, aj keď nejaké iné zmeny som si sem tam vedela urobiť.

Ďakujem, ak mi viete pomôcť.
srska
30.01.11,13:53
Ahoj, užívatelia SW POHODA.
Prosím Vás, nemá niekto upravenú zostavu pre Jednoduché účtovníctvo - peňažný denník dvojstranný, aby číslovalo riadky aj na 2. strane denníka?
(je to zostava PDbook2)
Nie som až taká zdatná v úpravách, aj keď nejaké iné zmeny som si sem tam vedela urobiť.

Ďakujem, ak mi viete pomôcť.
úprava by bola dosť náročná - na 2.časti PD nie je miesto pre uloženie poľa qPDenik.ID = poradové číslo.
atka4
30.01.11,16:00
úprava by bola dosť náročná - na 2.časti PD nie je miesto pre uloženie poľa qPDenik.ID = poradové číslo.
tak nevadi
ale dakujem za ochotu
miro_l
31.01.11,17:08
Ahoj, užívatelia SW POHODA.
Prosím Vás, nemá niekto upravenú zostavu pre Jednoduché účtovníctvo - peňažný denník dvojstranný, aby číslovalo riadky aj na 2. strane denníka?
(je to zostava PDbook2)

Skúsil som upraviť - zúžiť iba stĺpec č. 25 a 26 PD.
Až to postačuje tu je zostava.
atka4
01.02.11,15:59
Skúsil som upraviť - zúžiť iba stĺpec č. 25 a 26 PD.
Až to postačuje tu je zostava.

1xĎAKUJEM , 2xĎAKUJEM, 3xĎAKUJEM............1000xĎAKUJEM:):):)
ĎAKUJEM ti veľmi pekne,
postačuje mi to takto
veľmi sa teším, lebo je čas závierok a už tohtoročné peň denníky budú OK :-)
už aj jednu spúšťam, mám tam 10 296 položiek, tak to bude prehľadné...:D
miro_l
02.02.11,10:40
1xĎAKUJEM , ...... mám tam 10 296 položiek, tak to bude prehľadné...:D

Rád som pomohol.
Hádam sa číslovania v liste 2. bude zobrazovať úplné. Nie je tam veľa miesta.
Poprípade treba skúsiť zmenšit font číslovania.
atka4
03.02.11,12:23
Rád som pomohol.
Hádam sa číslovania v liste 2. bude zobrazovať úplné. Nie je tam veľa miesta.
Poprípade treba skúsiť zmenšit font číslovania.

Už mám čiastočne vytlačené, denník jedného klienta má 612 strán, zmenšila som písmo na najmenšie, ako sa dalo "8", lebo menšie nie je v ponuke /a ak sa dá, tak ja neviem ako...:mee:/ aby to tam vždy všetko vošlo, lebo sú tam 6-7 miestne sumy, ale v súčtových riadkoch, kt. sú najvyššie sumy, je to OK - vošlo ;)
/u mojich klientov najmenej používam kolonky 18-19-21-25, ale to je individuálne.../

ešte raz vďaka :)
zuziku
27.02.11,15:29
ja sa tu dnes naotravujem. Nemáte niekto zostavu zjednodušeného denníka, že by bol len so stlpcami zahrna do ZD a nezahrna do ZD. V starom softe sme to mali, bolo to len na jednu stranu a pekne sa podľa toho dalo kontrolovať účto. díky
cestak
18.03.11,19:50
Dobry den,

potreboval by som zostavu "dodaci list s cenou" pre sklad=>vydajka
Pomoze mi niekto s touto zostavou ?
Dakujem
Pidgey
18.03.11,22:13
asi najjednoduchsie bude pouzit tlacovu zostavu vydajka, kde sa ceny zobrazuju. Ak nechces aby tam bol text Vydajka, urob si druhu zostavu do stromu a iba prepis tie dve polia kde je vydajka na Dodaci list. Ak sa ti to nechce robit, sem to prikladam.
robin1
27.04.11,13:15
Ahojte, videla som teraz zostavu z iného softu. Názov je Kniha záväzkov /obdobne je aj Kniha pohľadávok/ a veľmi sa mi na nej páčilo, že tam boli zobrazené aj stlpce: Variabilný symbol, dátum úhrady a číslo bankového výpisu. Nemáte náhodou niekto takúto upravenú zostavu? Bola by som veeľmi vďačná.
Dada
28.04.11,16:27
Ahojte, videla som teraz zostavu z iného softu. Názov je Kniha záväzkov /obdobne je aj Kniha pohľadávok/ a veľmi sa mi na nej páčilo, že tam boli zobrazené aj stlpce: Variabilný symbol, dátum úhrady a číslo bankového výpisu. Nemáte náhodou niekto takúto upravenú zostavu? Bola by som veeľmi vďačná.

Popridávaš si stĺpce aké potrebuješ a dáš to vyexportovať do excelu a je to.
robin1
28.04.11,17:14
Prosím, prosím a mohla by si mi to vysvetliť ako na to? Stiahla som si manuál na RD, a je tam toho čítania akosi veľa na mňa. Dííík :-)
great.zv
03.05.11,07:25
....pravím tlačítkom myši si zobrazíš ponukovú tabuľku, vyberieš si možnosť "stĺpce" a navolíš si ktoré potrebuješ...
robin1
03.05.11,09:17
....pravím tlačítkom myši si zobrazíš ponukovú tabuľku, vyberieš si možnosť "stĺpce" a navolíš si ktoré potrebuješ...
Asi sme sa neporozumeli, mne ide o zostavu Kniha Záväzkov... aby tu boli stlpce: Dátum úhrady, číslo bankového dokladu... a to treba urobiť cez RD