slavuska
11.12.07,13:14
Sme slovenska firma, ktora je registrovana na DPH aj v SR aj v CR. Realizujeme prace na nehnutelnosti v CR, pre slovensku firmu ale tiez registrovanu v CR. Tieto prace si vyfakturujeme s ceskou DPH, tomu by som rozumela.
Chcela by som vsak vediet, ak dodavame aj material na tuto stavbu a tento nakupujeme od slovenskych dodavatelov, mali by nam faktury vystavovat na nase ceske IC DPH? a teda bez DPH a my to samozdanime v CR ked budeme podavat dan.priznanie? Je to takto aj s prepravnymi sluzbami tohto materialu, ktore nam robi slov.firma?
Alebo by nam to mali vystavit na slovenske IC DPH a my to potom nejako /neviem ako/ vyfakturujeme z nasho slov.IC DPH na nase ceske IC DPH? sami sebe?
alebo ked mame nejaky tovar na sklade uz davnejsie a vyvezieme ho na tu stavbu v CR, co potom s DPH?

Prosim o odpoved, lebo v tom zacinam mat velky chaos.
a este jedna vec... v zakone o dph sa pise ze dodanie stavby je dodanim tovaru §8 odst.1 pismb. A miesto dodania tovaru pri stavbe v CR je kde? Lebo miesto dodania sluzby ktora sa tyka nehnutelnosti, je tam kde sa nachadza nehnutelnost. Mam tomu rozumiet tak, ze ak dodame celu stavbu, tak je to dodanie tovaru, ale ak dodame len nejaku sluzbu /klampiarsku, pokryvacsku, murarsku/ tak je to dodanie sluzby??

DAKUJEEEM
:confused:
ALBO
11.12.07,12:31
Neviem čo na tej stavbe robíte ale oprieť sa môžete o § 15/2,13/1/b alebo c.Vždy je miesto dodania česko.
Ak vam slovák fakturuje na slovenské Ič ten tovar a vy ho potom prenesiete do česka tak je v zákone § 8/4, t.j. ak ti tam nesiete cement tak vstupnú daň z Fa si uplatníte a na výstupe odvediete slovenskú. No a čechovi fakturujete pod českým ič s českou DPH a pod slovenským prenesiete na neho DP.
slavuska
11.12.07,14:38
A moze nam slovak fakturovat aj na ceske ICDPH? alebo to je jedno. ked to bude podla §8/4, tak ako na vystupe odvedieme slovensku DPH? v ktorom riadku DP DPH alebo na zaklade coho.
a poslednej vete tiez nerozumiem.. :(
slavuska
07.01.08,09:00
Naozaj mi nikto nevie povedat k tejto teme nic viac? to nikto nerobite so zahranicnou DPH?
prosim, prosim... :(
KEJKA
07.01.08,09:21
A moze nam slovak fakturovat aj na ceske ICDPH? :(
áno, môže.
Fakturuje podľa Vašej objednávky, predpokladám, že materiál ide hneď do ČR.
Ak by ste toto nevedeli preukázať, máte problém.
slavuska
07.01.08,09:30
Ano, to chapem ze vyvezenie materialu musime preukazat, ale ako to je s tymi dalsimi otazkami? material sme mali uz na sklade, odpocitali sme si z neho dph v auguste a teraz sme ho v decembri pouzili na stavbe v cechach. ako to mame vysporiadat v nasom DPH??
KEJKA
07.01.08,09:36
ide o premiestnenie tovaru, takže dodaníte v ČR, vystavte si akoby internú faktúru pre účely samozdanenia a následne odpočítania DPH v ČR.
slavuska
07.01.08,10:11
Som v tomto zaciatocnik. Nikdy predtym som to nerobila.
Tak mi nie je jasne aku internu fakturu "akoby" by som si mala vystavit. Akoze mam nafakturovat so slovenskym IC DPH na ceske IC DPH? a dat to normalne k dodavatelskym aj odberatelskym fakturam? a do ktoreho riadku v nasom DPH to zaevidujem?
Nehnevajte sa na mna ze sa pytam ako uplny idiot, ale fakt tomu vobec nerozumiem. :(
KEJKA
07.01.08,10:17
skus riešené príklady...tu na Porade.
Interná faktúra len pre účely DPH, v závislosti od org.štruktúry.
Vediete si ČR ako stredisko? ako org.zložku?
zaúčtujete 395/699 v SR
a 599,343/395,343 v ČR, samopzrejme mám na mysli vratnú DPH v CZ.
V slov.DPH to nie je nikd a v CZ...ako nadobudnutie a súčasne nárok na odpočítanie.
slavuska
10.01.08,16:04
Vediem to ako stredisko. Nemame tam organizacnu zlozku. Su to prace na par dni pre par ludi. Ide mi o to, ze ked si vystavim interny doklad len pre ucely DPH /SK/, tak mi tento doklad zase nebude splnat nalezitosti na ucely DPH v CR. a na zaklade takeho dokladu si predsa budem moct v cechach uplatnit odpocet a aj samozdanit. A este k uctovaniu... na skoleni nam vraveli ze cesku DPH nemozme uctovat na ucte 343, pretoze tento sa viaze iba k slovenskej DPH.. zahranicnu dph davam na 378,379... je to tak spravne?
slavuska
17.01.08,07:11
Vediem to ako stredisko. Nemame tam organizacnu zlozku. Su to prace na par dni pre par ludi. Ide mi o to, ze ked si vystavim interny doklad len pre ucely DPH /SK/, tak mi tento doklad zase nebude splnat nalezitosti na ucely DPH v CR. a na zaklade takeho dokladu si predsa budem moct v cechach uplatnit odpocet a aj samozdanit. A este k uctovaniu... na skoleni nam vraveli ze cesku DPH nemozme uctovat na ucte 343, pretoze tento sa viaze iba k slovenskej DPH.. zahranicnu dph davam na 378,379... je to tak spravne?


POSUVAM DALEJ.
NIKTO MI NEVIE ODPOVEDAT?? PROSIM, TERMIN SA BLIZI.
Klimak,s.r.o.
17.01.08,07:46
Pri tejto téme by som sa chcela spýtať ako je to v prípade, ak slovenský podnikateľ má stavbu v ČR/odberateľ ČR/, slovenský dodávateľ nie je registrovaný v ČR a česká firma/ iná/ mu dodá tovar priamo na stavbu. Faktúra nám príde s DPH, viem, že si ju mám uplatniť cez MFCR ale ako túto faktúru zaúčtovať do PÚ.Tak isto nám faktúrujú služby s DPH priamo na stavbe v ČR.Aj túto si môžem uplatniť a ako zaúčtovať.

Veľmi pekne ďakujem Nell
Klimak,s.r.o.
17.01.08,08:59
Tiež by som potrebovala poradiť. Ako slov.firma pracujeme na stavbe v ČR. /Zmluva o dielo/ Nie sme tam zaregistrovaný. Neviem ako zaúčtovať v PÚ faktúru za materiál dodaný českou firmou priamo na stavbu. T.j. materiál na Slovensko nepríde, firma faktúruje s DPH /tú si vypýtam z MFCR. Tak isto nám faktúrujú služby vykonané priamo na stavbe s DPH. Ako zaúčtovať.

Ďakujem Nell
slavuska
19.01.08,12:40
Vediem to ako stredisko. Nemame tam organizacnu zlozku. Su to prace na par dni pre par ludi. Ide mi o to, ze ked si vystavim interny doklad len pre ucely DPH /SK/, tak mi tento doklad zase nebude splnat nalezitosti na ucely DPH v CR. a na zaklade takeho dokladu si predsa budem moct v cechach uplatnit odpocet a aj samozdanit. A este k uctovaniu... na skoleni nam vraveli ze cesku DPH nemozme uctovat na ucte 343, pretoze tento sa viaze iba k slovenskej DPH.. zahranicnu dph davam na 378,379... je to tak spravne?


ZNOVU POSUVAM DALEJ.
Vyvstala mi este dalsia otazka. To mam poslat suhrnny vykaz sama na seba, ze som si dodala tovar do CR?