m12
11.12.07,16:01
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či ste sa nestretli s províziou za sprostredkovanie.
Ja mám pred sebou Zmluvu o sprostredkovaní, na základe ktorej idem vystaviť Fa. Zarazila ma v nej však jedna veta: Sprostredkovateľ má nárok na dojednanú províziu z ceny kompletnje projektovej dokumentácie bez DPH, dojednanej v zmluve medzi záujemcom a treťou stranou.
Veď predsa ja keď budem faktúrovať sprostredkovanie predaja musím na základ pripočítať aj DPH, alebo sa mýlim?
Zoltán Kovács
11.12.07,15:15
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či ste sa nestretli s províziou za sprostredkovanie.
Ja mám pred sebou Zmluvu o sprostredkovaní, na základe ktorej idem vystaviť Fa. Zarazila ma v nej však jedna veta: Sprostredkovateľ má nárok na dojednanú províziu z ceny kompletnje projektovej dokumentácie bez DPH, dojednanej v zmluve medzi záujemcom a treťou stranou.
Veď predsa ja keď budem faktúrovať sprostredkovanie predaja musím na základ pripočítať aj DPH, alebo sa mýlim?

Nie nemýliš sa. Tá formulácia znamená, že svoje percentá za sprostredkovanie budež rátať z ceny bez dph, ktorá bola dojednaná medzi záujemcom a treťou stranou.
Na takto vypočítanú províziu prihodíš DPH, ak si platiteľom.

Príklad:
Cena dojednaná medzi záujemcom a tretou stranou je 119.000,- (100.000 + 19000 DPH). Tvoja provízia sa ráta z 100.000 a nie z 119.000,- SK.
m12
11.12.07,15:21
Ďakujem pekne za odpoveď.