ali8
11.12.07,18:43
Dobrý deň prajem, prosila by som o pomoc, ak zamestnám do baru na výpomoc človeka na dohodu o vykonaní práce, ktorý je vedený na urade prace, môže u mna odpracovat do mesiaca 64 hodín a hruba mzda dosiahne 3.200,-Sk, odvediem zanho na socialku urazove poistenie aj garancne poistenie, mam mu dat podpisat aj vyhlasenie aby si uplatnil nezdanitelnu ciastku? Tým pádom by mu nevysla dan a nemusela by som nic odvadzat na danovy, chapem to spravne? A vôbec mozem mu dat podpisat to vyhlásenie alebo radšej nemam mu davat podpisat to vyhlasenie, prosim poradte mi, veľmi pekne dakujem.
Marta V
11.12.07,18:01
V prvom rade je potrebné poslať do soc. poisť. registračný list, odvádza sa garančné a úrazové poistenie. Vyhlásenie môžeš dať podpísať, keď je vedený na úrade práce, je predpoklad že nie je zamestnaný v inej organizácii a neuplatňuje si odpočítateľnú položku. V tom prípade nebude mať zrazenú žiadnu daň.
ali8
11.12.07,18:27
Nieje nikde inde zamestnaný, čiže to znamená, že ked mu dám podpísať to vyhlásenie, tak ziadna dan sa mu nestiahne, nic nenesiem da DÚ, a čo v tom prípade ak by nepodpísal vyhlásenie aký je dalsi postup?
ali8
11.12.07,18:29
Ešte jedna otázočka k tomu, ak mi podpíše vyhlásenie, čiže ja za neho dan nebudem odvádzať, čo to potom znamená pre neho, bude si musieť potom podat danove priznanie alebo take nieco?Dakujem.
Zoltán Kovács
11.12.07,19:12
Nieje nikde inde zamestnaný, čiže to znamená, že ked mu dám podpísať to vyhlásenie, tak ziadna dan sa mu nestiahne, nic nenesiem da DÚ, a čo v tom prípade ak by nepodpísal vyhlásenie aký je dalsi postup?

To že podpíse vyhlásenie k zdaneniu, a daň bude mať nulovú, teba ako zamestnávateľa a platiteľa dane z príjmov zo závislej činnosti ešte nezbavuje povinnosti podávať 1/4 ročné hlásenie o zrazených preddavkoch a do 31.03.2007 podania ročného prehľadu.