ata
07.03.05,12:00
Krásny deň ,prajem všetkým,ktorý sa v tejto chvíli umárajú nad papiermi...
môj problém spočíva v tom ,že neviem do ktorého riadku,v daňovom priznaní, mám zapísať zrazenú čiastku doplnkkového dôch. poistenia,ktorá taktiež znižuje základ dane.Daňovník má príjem z SZČO,takže čiastku do DDP uhrádzal za neho zamestnávateľ,no a čiastku zamestnanec.Odrátam to ako úhrn?/zamestnanec +zamestnávateľ/,nie je obmedzená nejakou max.hranicou?
Daňové priz.si daňovník musí podávať sám,ke´dže má súčastne príjem ako živnostník.Prosím Vás poraďte ,kto vie.........
vladan
07.03.05,12:46
ata, skúsim to zhrnúť (daňové priznanie sa týka roka 2004)
- daňovník bol zamestnancom, má podpísanú zmluvu s DDS a zároveň má jeho zamestnávateľ uzavretú zamestnávateľskú zmluvu, v ktorej má dohodnuté, že svojim zamestnancom bude prispievať na DDS
- príspevky zamestnávateľa sú pre zamestnanca príjmom, ktorý podlieha dani, tento príjem je súčasťou riadku 33 daňového priznania typu B
- príspevky zamestnanca sa uvádzajú do riadku 35 daňového priznania typu B (maximálna hranica týchto príspevkov je 10% z príjmu, najviac však 24 000 Sk ročne)
ata
08.03.05,09:54
Ďakujem Vladanovi za radu,pomohlo to.Mám však k tejto téme ešte jeden hlavolámač.Neviem si poradiť ,pretože keď daňovník daroval v zdaňovacom období krv,mal by tiež nárok na odpočitateľnú položku,no a ja neviem aká môže byť max.hranica ,ak vôbec nejaká je,a ktorému riadku v DP to bude prináležať.Ak má dakto poznatky ohľadom krvi-rozdávačov,poraďte !!!
vladan
08.03.05,09:56
od 1.1.2004 už dary neznižujú základ dane ... darovač krvi urobil dobrý skutok a týmto to haslo, v daňovom priznaní sa to nikde neuvádza
ata
08.03.05,10:02
Ďakujem vladan ,tak a je to !Myslím,že darcov krvi nám ubudne v tomto roku .