Hájik
12.12.07,00:25
Potrebovala by som v poradiť: Na stavebné bytové družstvo Ža – Hájik sme podali žiadosť o odkúpenie družstevného bytu do vlastníctva. T.č. nás družstvo vyzvalo na prevod bytu do osobného vlastníctva - úhradu nesplateného investičného úveru (anuity) a poplatkov s tým spojených a následne podpísanie zmluv. Nemáme žiadne nedoplatky na nájomnom. Stalo sa však, že bytového družstvo má na seba exekúciu a na našom liste vlastníctva je v časti ťarchy – ako prvé záložné právo v prospech Slovenskej záručnej a rozvojovej banky za poskytnutie úveru a ďalej sú tam exekučné príkazy na vykonanie exekúcie od súdneho exekútora.
Prosím o radu, čo sa môže stať, keď si teraz byt odkúpim, ale na katastri je na liste vlastníctva príkaz na vykonanie exekúcie. Ako mám postupovať. Veľmi pekne ďakujem za radu.
Orim
12.12.07,21:13
Mali by ste mať prednostné právo na odkúpenie bytu ale neviem ako to v takomto prípade funguje.
No peniaze by som hneď tak niekomu do rúk nedával a zvlášť nie bytovému družstvu, lebo by sa mohlo stať, že prídete aj o peniaze aj o byt.