Mikolajova
07.03.05,12:01
Dobry den chcem sa s vami poradit ohladom roc. zuctovania dane. Môze si manzel uplatnit na manzelku celu nezdanitelnu cast ked v r. 2004 poberala rodicovsky prispevok? A dalsia otazocka ako je to ked v priebehu roka je clovek vedeny na urade prace a pobera podporu v nezam. môze si aj on uplatnit celu nezdan. cast. Dakujem silvia
Gabika75
07.03.05,11:17
Manžel si môže uplatniť na manželku NČ, keď poberala celý rok rodičovský príspevok. Ak bolo vyplácané materské tak si odpočíta tú sumu a uvedie iba rozdiel medzi NČ-materské a to bude jeho úľava na manželku. Ak v priebehu roka bol niekto evidovaný na ÚP má nárok na celú NČ. Ale ak myslíš tiež úľavu na manželku tak podpora v nezamestnanosti sa tiež odpočítava ako materské dávky alebo nemocenské dávky od NČ.
JanaF
07.03.05,12:05
suhlasim s Gabikou75
Anonymka
07.03.05,12:54
Aj ja súhlasím. Kolegovia sa normálne čudujú, že im vychádzajú také veľké preplatky. Tvrdia, že vraj to tak nie je dobré a že potom neskôr, keď sa zistí, že sa to chybne počítalo, budú musieť vrátiť tú sumu. Neviem, ako im mám ešte vysvetliť, že je to O.K., že je to suma 80 832,00 Sk - napokon je to v zákone. Hrúúúza.
Mikolajova
07.03.05,13:35
Ved to zaráža aj mňa ale co je psáno to je dáno. Ešte raz ďakujem všetkym.