monyka
12.12.07,08:32
Chcela by som sa spýtať, či by náhodou niekto nevedel či mám dať pri fakturácii službu (trovy obhajoby priznané advokátovi ktorý nebol platiteľom DPH keď bola služba poskytnutá) ako 13K alebo 13NK v programe Alfa. (fakturu vystavujem teraz, keď je uznesenie o trovách právoplatné)
Spadá to teda to toho "nešťastného" koeficientu alebo nie?
Ďakujem mockrát.
Zoltán Kovács
12.12.07,07:58
AK som dobre pochopil, tak platiteľ DPH teraz fakturuje služby, ktoré vykonal ešte ako neplatitel. Sice nepoznám program Alfa, ale určite treba fakturovať bez DPH, a koeficient to tiež neovplyvní.
monyka
13.12.07,06:42
áno fakuturujem to bez DPH to je jasné ale potom sa ma to pýta či 13K alebo 13NK teda či koeficientovať alebo nie?
A ešte jedna vec. Často sa stáva že fakutujem časť odmeny ešte keď nebol platcom (bez DPH) a časť odmeny keď už bol (s DPH) ale teraz sa mi stalo to, že keď sa to nieak pomenilo s DPH-čkou tak mi pogram hlási že v jednej fakúre nemôžem mať položky ktoré ovplyvňujú koeficient a položky ktoré neovyplyvňujú koeficient.
A prečo teda takéto služby ho neovplyvňujú? (ešte sa stále nemôžem dostať z toho "nešťastnéko koeficientu, mám z toho zlé sny :-(:mad:
monyka
14.12.07,11:38
Prosím Vás poraďte mi...neviem to sama riešiť :o