Misnow
12.12.07,09:29
Dobry den,
Bola som vyslana pred mesiacom na skolenie do ceskej republiky na 1 tyzden. Ubytovali nas v hoteli, platili stravu, preplatili po prichode domov cestu. neskor sme este dostali diety. vsetko vyzera byt v poriadku. Len prednedavnom nam bolo povedane z vedenia, ze celu ciastku diet mam vratit z dovodu, ze su velke tel. ucty a pod.. pripada mi to absurdne.

Maju na to pravo?

Dakujem
alušik
12.12.07,09:07
Pokiaľ ste boli vyslaní na pracovnú cestu, na diéty máte nárok v rámci zákona o cestovných náhradách. Predpokladám, že tam bolo z účtárne vyúčtované všetko správe - lebo v prípade preukázateľne zabezpečeného stravovania, sa "diéty" úmerne krátia.
Ale Vám tu ide asi o iné... A to, že by ste mali tieto diéty vrátiť. :eek: Nuž naozaj na to nemajú právo. Ak máte vysoké telefónne účty, je to na vedení, aby si zabezpečilo, akým spôsobom Vás donúti dajme tomu súkromne netelefonovať - majú možnosť dať Vám súkromné hovory k náhrade, ale o tom by ste určite mali vedieť a mali by ste to mať riešené buď v rámci nejakej všeobecne záväznej internej smernice, alebo priamo v pracovnej zmluve, prípadne inej písomnej dohode s Vami.
A už určite nevidím dôvod na to, aby ste vracali práve sumu diét.;)
Chobot
12.12.07,10:20
Dobry den,
Bola som vyslana pred mesiacom na skolenie do ceskej republiky na 1 tyzden. Ubytovali nas v hoteli, platili stravu, preplatili po prichode domov cestu. neskor sme este dostali diety. vsetko vyzera byt v poriadku. Len prednedavnom nam bolo povedane z vedenia, ze celu ciastku diet mam vratit z dovodu, ze su velke tel. ucty a pod.. pripada mi to absurdne.

Maju na to pravo?

Dakujem

Podľa môjho názoru ste sa asi zle rozumeli, alebo vám to zle vysvetlili. Možno chcú to stravné vrátiť z toho dôvodu, že počas školenia ste mali stravu zabezpečenú preto ste nemali nárok na stravné a bolo vám to vyplatené bez nároku. Preto to asi teraz musíte vrátiť.

Ak by to chceli vrátiť kvôli nejakým tel. účtom, tak to nie je v súlade s právnymi predpismi. Treba sa ich opýtať, ako to naozaj je a nechať si to vysvetliť.