horka
12.12.07,11:53
Prosim mate niekto skusenosti s ukoncovanim cinnosti verejnej obchodnej spoločnosti?
Potrebujem vediet hlavne kde hladat informacie, nasla som nieco v obchodnom zakonniku, a to ze ak firma nema ziaden majetok môze ukoncit cinnost bez likvidacie. Spolocnici su rozhodnuti ukoncit, majetok nemaju ziadny ostala im tam len pokladna a zavazky voci nim.
Co s tym?
:confused::confused::confused:
betka
12.12.07,17:40
Zdaňovacie obdobie začína 1.1 a končí 31.12, neplatí v prípaddoch: ak sa daňovník zrušuje likvidáciou, zrušenie zamietnutím návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok M, vstup do likvidácie, konkurz.., pri zmene právnej formy,zmena zdaňovacieho obdobia z kalendárneho roka na hospodársky rok a naopak.

T.j. Vašim ZO je kalendárny rok, nejde o mimoriadnu UZ.
U daňovníka, kt. je spoločníkom vo.s. je súčasťou ZD aj časť ZD spoločnosti pripadajúcej na spoločníka.
ZD daňovníka, kt. je v.o.s. sa zisťuje za spoločnosť ako celok. ZD sa medzi jednotlivých spoločníkov delí v takom pomere, v akom sa medzi nich rozdeľuje zisk podľa spoločenskej zmluvy, ak nie je určené v spol.zmluve rozdelenie zisku, ZD sa delí medzi jednotlivých spoločníkov rovným dielom, ako aj strata.

Všetko sa to odvíja od spoločenskej zmluvy, pričom spoločníci majú nárok na vyrovnací podiel, ktorý je v zmluve zakotvený. Ako to majú zmluvne dohodnuté, to nevieme....
horka
13.12.07,13:00
Zaujimalo by ma este ked klasicky ukoncim rok ostane mi v suvahe nieco v pokladni a zavazky ako ich v danovom priznani vysporiadam?
Vladimír Ozimý
13.12.07,14:07
a vos podáva za seba daňové priznanie? nerozdeľuje sa to medzi spoločníkov a každý si to zdaní sám? ....
Stefan2005
13.12.07,14:34
a vos podáva za seba daňové priznanie? nerozdeľuje sa to medzi spoločníkov a každý si to zdaní sám? ....

Podanie daňového priznania a zdanenia zisku v prípade v.o.s. sú dve veci.
Samozrejme, že v.o.s. podá DPPO, vyplňuje ho však po riadok myslím 320-Časť základu dane alebo daňovej straty, vykázanej spoločnosťou, pripadajúca na komplementárov a na spoločníkov verejnej obchodnej spoločnosti - čím sa základ dane (daňovej straty) pre v.o.s. = 0.
No a ako fyzické osoby si do svojho DP prenášajú svoj podiel z riadku 320...
Vladimír Ozimý
13.12.07,14:44
hm aj som si myslel :) ...ale ja sa rád poučím....
horka
14.12.07,05:48
Neviete vsak co s nevysporiadanou pokladnicou a zaväzkami???????
Stefan2005
14.12.07,07:09
Neviete vsak co s nevysporiadanou pokladnicou a zaväzkami???????

Uhraď záväzky....
horka
14.12.07,12:33
Ono by to bolo mile keby pokladna nebola 25 tis a zavazky 250tis.
Danila
14.12.07,12:48
Ono by to bolo mile keby pokladna nebola 25 tis a zavazky 250tis.Milé, ako milé. Spoločníci v.o.s. ručia za záväzky celým svojím majetkom. Iné teda spoločníkom v.o.s. ani neostáva, pokiaľ chcú mať pokoj s exekútormi.:)
Stefan2005
14.12.07,16:53
Ono by to bolo mile keby pokladna nebola 25 tis a zavazky 250tis.

Najprv si tvrdila, že máš iba pokladňu a záväzky voči spoločníkom. Pravdu povediac s takou súvahou som sa ešte nestretol, aby aktíva boli 25 a pasíva 250... A tých 225 máš kde?

P.S. keby tých 225 bola iba pohľadávka voči spoločníkom (napr. z titulu neuhradenej straty), a keď záväzky sú taktiež iba voči spoločníkom, tak to môžeš vzájomne vyrovnať (poklad. dokladmi, zápočtom...)
Biba Sýkorová
17.12.07,20:46
Ahojte. Stale citam ohladom ukoncenia vos. Prebrala som uctovnictvo po uctovnikovi,ktory uz nie je medzi nami a preto mam trosku problem. Od roku 2005 evidujem ostatne zaväzky, ktore neviem z kade pochadzaju a potrebujeme ukoncit v.o.s, lebo sme založili s.r.o. Majetok by som chcela do konca účt. obdobia predat, tzn. ze k ukonceniu by som mala len zaväzky. Poradte prosim, co so zaväzkami a ako postupovat pri ukonceni v.o.s. Ak mate niekto skusenosti so zrusenim, pomozte prosim kde zacat a ako postupovat.