Zazko
12.12.07,14:38
Ahojte,chcem sa poradiť,či evidenčný list dôchodkového poistenia môže nahradiť zápočtový list pri predkladaní dokladov na posúdenie nároku na podporu v nezamestnanosti?Vydajú mi ho na Sociálnej poisťovni na moju žiadosť??
Tlačivo na podporu v nezamestnanosti môže vyplniť aj iný účtovník ako účtovník zamestnaváteľa?
Monika Kováčová
12.12.07,13:43
ELDP nie je dokladom na posúdenie nároku na podporu v nezamestnanosti. Zápočtový list nevydáva Sociálna poisťovňa, iba v prípade SZČO - pokiaľ táto bola platiteľom dôchodkového poistenia.
Tlačivo na podporu v nezamestnanosti nemôže vyplniť iný účtovník okrem zamestnávateľovho...
VERONIKA6
12.12.07,13:44
Potvrdenie pre úrad práce Ti môže vypísať iba zamestnávateľ, nakoľko tam musí vypísať Tvoje zárobky, odpracované obdobie zo zápočtového listu, DPN a taktiež to musí podpísať a orazítkovať.
Zazko
12.12.07,13:52
Ja som mala info,že ak mi zápočtový list nechce zamestnávateľ vydať, tak to údaje sa môžu použiť aj z ELDP..a môže to vyplniť aj iný účtovník, nakoľko pečiatka a podpis zamestnávateľa dostanem..Problémom je jeho účtovník, ktorý je jeho otcom a je voči mne zaujatý.Ako by sa to dalo riešiť??
VERONIKA6
12.12.07,13:59
Ja som mala info,že ak mi zápočtový list nechce zamestnávateľ vydať, tak to údaje sa môžu použiť aj z ELDP..a môže to vyplniť aj iný účtovník, nakoľko pečiatka a podpis zamestnávateľa dostanem..Problémom je jeho účtovník, ktorý je jeho otcom a je voči mne zaujatý.Ako by sa to dalo riešiť??
Zaujatý, nezaujatý, doklady pri skončení pracovného pomeru je povinný zamestnávateľ vydať a taktiež potvrdenie pre úrad práce.
varka
12.12.07,14:32
myslim ze zaujatost pana uctovnika by bolo dobre riesit cez urad prace... je jeho povinnost zypoctovy list vystavit, a ak by mu hrozila kontrola / pokuta z uradu prace, tak by asi svoju zaujatost prehodnotil...;)
Johanka
12.12.07,14:39
Tlačivo na podporu v nezamestnanosti nemôže vyplniť iný účtovník okrem zamestnávateľovho...
Prečo ?
Zazko
12.12.07,15:02
Ja viem,že je povinný tieto doklady vystaviť,no jednoducho to nechce urobiť.Myslím,že aj na ÚPSVaR má nejakých známych a asi by som nepochodila.Nárok na dávku v nezamestnanosti mám, keďže sú tam odpracované 3 roky.Na koho sa teda na tom úrade, resp.SP-ni mám obrátitť??
Zoltán Kovács
12.12.07,15:20
Ja viem,že je povinný tieto doklady vystaviť,no jednoducho to nechce urobiť.Myslím,že aj na ÚPSVaR má nejakých známych a asi by som nepochodila.Nárok na dávku v nezamestnanosti mám, keďže sú tam odpracované 3 roky.Na koho sa teda na tom úrade, resp.SP-ni mám obrátitť??

AK zamestnávateľ neplní svoje povinnosti vyplývajúce z pracovnoprávnych vzťahov tak sa môžeš obrátiť aj na príslušný Inšpektorát práce. A oni s "pánom" účtovníkom sa nebudú maznať. A je veru možné, že aj za iné nezrovnalosti mu klepnú po prstoch.
JankaO
12.12.07,15:28
Ja viem,že je povinný tieto doklady vystaviť,no jednoducho to nechce urobiť.Myslím,že aj na ÚPSVaR má nejakých známych a asi by som nepochodila.Nárok na dávku v nezamestnanosti mám, keďže sú tam odpracované 3 roky.Na koho sa teda na tom úrade, resp.SP-ni mám obrátitť??

Na Inšpektorát práce.

(A či má na ÚPSVaR nejakých známych nie je podstatné. Nemyslím, že ten známy by išiel za hranice zákonnosti, riskoval by postavenie. Aj on má nejakého nadriadeného, na ktorého sa dá v prípade nezákonného postupu obrátiť so sťažnosťou. )
Monika Kováčová
12.12.07,15:39
Prečo ?

pre informácie o VZ, dobe zamestnania a dobe neplatenia PvN, ktoré iný účtovník nemôže mať (údaje sú na mzdovom liste zamestnanca)
Zazko
12.12.07,15:47
A keď mám v ruke mzdové listy, mohol by to spraviť aj iný účtovník??
Johanka
12.12.07,17:09
pre informácie o VZ, dobe zamestnania a dobe neplatenia PvN, ktoré iný účtovník nemôže mať (údaje sú na mzdovom liste zamestnanca)
Ja Ťa chápem, len to vyznelo, že účtovník má monopol na vypĺňanie tohto tlačiva ;).
Ak sú k dispozícii požadované údaje ....:), dajú sa nájsť aj mimo mzdového listu ;).
Monika Kováčová
12.12.07,17:43
A keď mám v ruke mzdové listy, mohol by to spraviť aj iný účtovník??

a keď viem svoje známky, môžem si vypísať vysvedčenie???? napr. maturitné?

príp. môže mi to vypísať iný učiteľ?;)
Zoltán Kovács
12.12.07,17:47
a keď viem svoje známky, môžem si vypísať vysvedčenie???? napr. maturitné?

príp. môže mi to vypísať iný učiteľ?;)

Dávnejšie (asi 20 rokov dozadu) to veru fungovalo tak, aspoň u nás na gym., že tiredný profesor si zavolal dve študentky, a veru oni vypisovali vysvedčenia po konferencii. Triedny tam pridal iba svoj podpis a pečiatku školy.
Zazko
13.12.07,09:03
Tak to vyzerá, že zamestnávateľ sa vôbec nerozumie do toho, čo robí a "pán" účtovník má ten monopol.A chudák zamestnávateľ mi dal do ruky len akési papiere a poradiť si mám sama...
Zazko
13.12.07,09:04
..s tým, že všetko mi orazítkuje a podpíše, len aby neboli problémy s účtovníkom..