katarina kucbelova
12.12.07,14:42
Želám dobrý deň....chcem požiadať o radu,prípadne pomoc pri riešení problému ktorý postupne vysvetlím...podnikám od 1.mája 2007...mám potraviny na dedine,ktoré sú umiestnené v budove ktorej majiteľom je obecný úrad a samozrejme platím mu nájomné...prvé dva-tri mesiace som bola nováčik ale napriek tomu tržby ktoré som v potravinách dosiahla postačovali na pokrytie kúpy dalšieho tovaru a na úhradu povinných platieb /odvody,nájom,energie /.V priebehu dalšieho obdobia sa napriek maximálnej snahe tržby výrazne znižovali a samozrejme pre mňa nastal problém ako doplniť nový tovar a zvládnuť povinné platby.Vzhľadom k tomu že v budove kde podnikám s potravinami,bolo možné vytvoriť aj dalšiu prevádzku,pre záchranu potravín som požiadala obec o povolenie otvoriť pohostinstvo.Po dosť nepríjemnej reakcii miestneho obyvateľstva...s odôvodnením že nechcú pohostinstvo...iba potraviny...mimochodom potraviny do ktorých odmietajú chodiť...som predsa dostala povolenie.A tu je problém,ktorý potrebujem vyriešiť..Povolenie na zriadenie pohostinstva je podmienené udržaním /za každú cenu/potravín.Podotýkam že denné tžby sú okolo 300 sk za celý deň...v lepšom prípade maximálna tržba je 3 500 sk za celý deň.Každý uzná že nedokážem za týchto okolností udržať potraviny,ktoré napriek snahe nie je možné udržať.Starosta obce nie je ochotný pozerať na čísla ktoré jednoznačne hovoria o zániku prevádzky...doslava ma núti...udržať potraviny...inak mi zatvorí pohostinstvo...Poradí mi niekto aké má právomoci obec aj v prípade ked nie mojou vinou zlyhá prevádzka na ktorú bola podpísaná zmluva? Môže ma obec prinútiť takýmto spôsobom fungovať?Ďakujem
misomiso
12.12.07,13:59
Obec ta k nicomu nenuti. Obec ti stanovuje iba podmienky, za ktorych je ti ochotna prenajat priestory pre pohostinstvo.

Ak by obec neregulovala taketo veci, tak by ste mali v obci 3 pohostinstva (pravdepodobne aj s hracimi automatmi), mozno nejaky ten eroticky salon (ak ste nahodou pri hlavnej ceste) ale ziadne potraviny.

Ja osobne by som sa zamyslal nad tym, preco ludia do tvojich potravin nechodia (ceny, sortiment, otvaracie hodiny...) - pretoze je kazdemu jasne, ze jest sa musi a ti ludia niekde tie potraviny nakupovat musia.
mladymuz
12.12.07,14:22
všetky takéto záležitosti - podmienky prevádzkovania podnikatelskych cinností na území obce alebo mesta su v prvom rade urcene v VZN, ktory schvaluje obecne zastupitelstvo.
Starosta chce v kazdom pripade udrzat potraviny, mozno sa mu ani necudujem.
Je to o komunikacii zo starostom. Mozno docasne pozastavit platbu za najomne a podobne.
Ak opatrenia by vyzadovali suhlas zastupitelstva, tak sa mozno oplati zvolat jeho mimoriadne zasadnutie.

Napinanie vztahov nikomu neprospieva ani jednej a ani druhej strane.
VladoaKatka
12.12.07,14:32
podnikám od 1.mája 2007...mám potraviny na dedine, - kde je tá dedina?ktoré sú umiestnené v budove ktorej majiteľom je obecný úrad a samozrejme platím mu nájomné...prvé dva-tri mesiace som bola nováčik ale napriek tomu tržby ktoré som v potravinách dosiahla postačovali na pokrytie kúpy dalšieho tovaru a na úhradu povinných platieb /odvody,nájom,energie /.V priebehu dalšieho obdobia sa napriek maximálnej snahe tržby výrazne znižovali a samozrejme pre mňa nastal problém ako doplniť nový tovar a zvládnuť povinné platby.Vzhľadom k tomu že v budove kde podnikám s potravinami,bolo možné vytvoriť aj dalšiu prevádzku,pre záchranu potravín som požiadala obec o povolenie otvoriť pohostinstvo.Po dosť nepríjemnej reakcii miestneho obyvateľstva...s odôvodnením že nechcú pohostinstvo...iba potraviny...mimochodom potraviny do ktorých odmietajú chodiť... - prečo odmieta obyvateľstvo chodiť do tých potravín? som predsa dostala povolenie.A tu je problém,ktorý potrebujem vyriešiť..Povolenie na zriadenie pohostinstva je podmienené udržaním /za každú cenu/potravín.Podotýkam že denné tžby sú okolo 300 sk za celý deň...v lepšom prípade maximálna tržba je 3 500 sk za celý deň.Každý uzná že nedokážem za týchto okolností udržať potraviny,ktoré napriek snahe nie je možné udržať.Starosta obce nie je ochotný pozerať na čísla ktoré jednoznačne hovoria o zániku prevádzky...doslava ma núti...udržať potraviny...inak mi zatvorí pohostinstvo...Poradí mi niekto aké má právomoci obec aj v prípade ked nie mojou vinou zlyhá prevádzka na ktorú bola podpísaná zmluva? Môže ma obec prinútiť takýmto spôsobom fungovať?Ďakujem
Ak sa odpovie na tieto otázky, ktoré sú červenou farbou bude trochu jasnejšia situácia, a ešte jedna otázka koľko obyvateľov má obec, ktorými môžeš počítať, že nakúpia u Teba?

Ak sú to len ľudia na dôchodku a mamičky na materskej dovolenke - tak veľký biznis tam nevidím.

Ak môžem poradiť, treba doplniť zákusky na objednávku, polotovary, v lete predaj zmrzliny ... a treba pošpekulovať, všetko čo môžeš dať do potravín.

Ale s tým, že mladší, ktorý odchádzajú za robotou alebo majú možnosť niekde nakúpiť v nejakom hypermarkete so samoobsluhou, sa vrátia k tebe nerátaj, veľkú šancu na udržanie nevidím.
katarina kucbelova
12.12.07,15:49
Ďakujem za reakciu...na vysvetlenie...začala som podnikať iba v potravinách a iné úmysli som nemala...sortiment tu bol bohatý..mala som cez 2000 položiek..no budem úprimná...po kúpe auta /ojazdené z AAA / na dovoz tovaru sa situacia prudko zmenila...konzervatívna dedina vnímala tento krok ako moje veľmi rýchle zbohatnutie...a nastal začiatok konca...nepomohli akcie,dobré ceny.Nikdy som neplánovala robiť erotické salony a nie sme na okraji hlavnej cesty...veľmi sa mýliš...dakujem
katarina kucbelova
12.12.07,15:57
Minulý týždeň som sa zúčastnila obecného zastupiteľstva,kde riešili problém potravín v dedinke...napriek tomu že som podala finančnú správu o stave prevádzky...zvýšili mi nájomné a ako kedysi na ROH mi zadali úlohu udržať potraviny..nikto z pánov nebral do úvahy že za celý deň mám v potravinách v pokladni napr.344,-sk.Keby som na začiatku podnikania nevložila 500 tisíc na odstupenie potravín...určite tieto problémy už neriešim...minimálne 1-2 mesiace už by som bola mimo činnosti ktorá je pre mňa stratová.
katarina kucbelova
12.12.07,16:06
Pýtaš sa ma na dedinu v ktorej podnikám?Je to 20 km od Nitry..Nové Sady časť Sila..všetko je to v rámci jednej dediny..spolu cca 1500 obyvateľov...nachádza sa tu jedna predajňa COOP-u a moja predajňa potravín.Od začiatku som sa snažila mať kvalitné potraviny..v ktorých bolo cez 2000 položiek..cenami som sa snažila ísť nižšie ako COOP,robila som akcie...množstvo akcii..no po kúpe ojazdeného auta na dovoz tovaru mi to obyvatelia ,,ukázali,,...ja s tým už nič neurobím...nedokážem podržať tie potraviny.hoci by som veľmi chcela...ja skôr potrebujem radu či má obec právo ...doslova prikázať...,,ak nebudú potraviny...nebude pohostinstvo,,...a nezaujimajú ich moje finančné správy...prosím odpovedzte mi presne na moju otázku...dakujem
Infarkt
12.12.07,16:06
Ďakujem za reakciu...na vysvetlenie...začala som podnikať iba v potravinách a iné úmysli som nemala...sortiment tu bol bohatý..mala som cez 2000 položiek..no budem úprimná...po kúpe auta /ojazdené z AAA / na dovoz tovaru sa situacia prudko zmenila...konzervatívna dedina vnímala tento krok ako moje veľmi rýchle zbohatnutie...a nastal začiatok konca...nepomohli akcie,dobré ceny...

Typická črta spoluobčanov...Slovákov :D :D :D
misomiso
12.12.07,16:16
Ďakujem za reakciu...na vysvetlenie...začala som podnikať iba v potravinách a iné úmysli som nemala...sortiment tu bol bohatý..mala som cez 2000 položiek..no budem úprimná...po kúpe auta /ojazdené z AAA / na dovoz tovaru sa situacia prudko zmenila...konzervatívna dedina vnímala tento krok ako moje veľmi rýchle zbohatnutie...a nastal začiatok konca...nepomohli akcie,dobré ceny.Nikdy som neplánovala robiť erotické salony a nie sme na okraji hlavnej cesty...veľmi sa mýliš...dakujem

Prepac - ale musim sa ozvat. Ja som nikdy nepisal o tebe v suvislosti s erotickymi salonmi. Ja som iba pisal o tom, ze chapem obec, ak podnikatelske aktivity na svojom uzemi reguluje v zaujme vsetkych skupin obcanov.
misomiso
12.12.07,16:20
Pýtaš sa ma na dedinu v ktorej podnikám?Je to 20 km od Nitry..Nové Sady časť Sila..všetko je to v rámci jednej dediny..spolu cca 1500 obyvateľov...nachádza sa tu jedna predajňa COOP-u a moja predajňa potravín.Od začiatku som sa snažila mať kvalitné potraviny..v ktorých bolo cez 2000 položiek..cenami som sa snažila ísť nižšie ako COOP,robila som akcie...množstvo akcii..no po kúpe ojazdeného auta na dovoz tovaru mi to obyvatelia ,,ukázali,,...ja s tým už nič neurobím...nedokážem podržať tie potraviny.hoci by som veľmi chcela...ja skôr potrebujem radu či má obec právo ...doslova prikázať...,,ak nebudú potraviny...nebude pohostinstvo,,...a nezaujimajú ich moje finančné správy...prosím odpovedzte mi presne na moju otázku...dakujem

Aha - tak to uz je o inom. Povodne si nepisala, ze je v obci aj ina predajna potravin. Ak nie si jedina, tak velmi nechapem o co obci ide. Tu zavist chapem, to je bezne, ja som bol viacerymi ludmi upozorneny, ked sme sa stahovali do novych priestorov, ze budem moct dovtedy dobre vychadzat so susedmi, kym nepridem do firmy v Mercedese.

Ale k tvojej otazke - ano, bohuzial, ak ti obec prenajima priestory, tak si moze klast podmienky. Ja osobne by som sa v takej obci skor orientoval na podnikanie v priestoroch, v ktorych by som nebol zavisly od rozhodnutia zastupitelstva, (v situacii, ze mi evidentne nie su nakloneni.)
katarina kucbelova
12.12.07,16:25
Ja rozumiem čo si chcel napísať...iba som objasnila stav....mne je jasný postoj pánov poslancov..udržať potraviny za každú cenu...ale úprimne...,,bojujú,,za niečo čo ľudia odmietajú...dám ti jednu otázku..keby si bol v mojej polohe ako by si riešil situaciu...predstav si že máš dennú tržbu /postupne od pondelka do soboty/ 344,1500.280,860,1620,3200.-sk...pritom potrebuješ denne doplniť čerstvý tovar...samozrejme..poplatiť odvody,2 úvery,nájomné,energie...a v neposlednom rade máš rodinu...skús mi dať odpoved...čo by si robil
katarina kucbelova
12.12.07,16:31
Je mi jasné že keby som mala priestory ktoré patria mne nemala by som problém so zatvorením hlboko stratového podnikania...problém je v tom...že k dám výpoved z nájmu /v zmluve mám troj mesačnú výpovednú lehotu z oboch strán/vlastne som prišla o všetky investície...a momentálne nemám na kúpu nového objektu...mám vážny ekonomický problém...nedokážem polatiť základné platby a potraviny ako.tak doplňam peniazmi z pohostinstva...taká je pravda
Zoltán Kovács
12.12.07,16:31
Určite by som zatvoril potraviny. Ale položím ti jednu otázku. Myslíš si, že tá závisť občanov (z titulu toho auta) pominie ak zavrieš potraviny a otvoríš pohostinstvo (krčmu)? Podľa mňa ti budú ešte viac závidieť, a nedaj bože aj viniť z toho, že manželia vysedávajú v tvojej krčme a prepíjajú krvopotne zarobené korunky.
Bastian
12.12.07,16:33
Zrátaj si:
-100 + .... = ......
Ak tam bude pre Teba zaujímavé číslo tak pokračuj, ak nie tak s tým prestaň. Aspoň dáš tým úbožiakom darček pod stromček.
anklar
12.12.07,17:04
Zrátaj si:
-100 + .... = ......
Ak tam bude pre Teba zaujímavé číslo tak pokračuj, ak nie tak s tým prestaň. Aspoň dáš tým úbožiakom darček pod stromček.
Súhlasím s Bastianom. Pri pokračovaní bude strata prudko narastať.
katarina kucbelova
12.12.07,18:04
Máš pravdu...tie potraviny už sú vlastne pase...a krčmu mi začali za vydatnej pomoci KDH bojkotovať...neuvedomujú si,že ked páni nepôjdu do mojej krčmičky ktorú majú pod nosom...,,ožerú,, sa inde
tetrisss
12.12.07,18:11
No teda nezavidim ti to, pritom potencial dediny s 15OO obyvatelmi je dost podla mna na dvoje potravin. Za tohoto stavu neviem , ci ma podnikanie zmysel, ale aj tak mi to celkom nesedi, ten bojkot obcanov kvoli autu, no aj ked slovaci su zavistlivi, to ano, ale podla mna si ich musela este niecim inym nastvat.
katarina kucbelova
12.12.07,18:15
Milý tetrisss...nemám dôvod klamať...všetko čo som napísala je pravda...keby som vedela čím som ich...ako si napísal...naštvala...nebola by som tu a nežiadala radu...alebo pomoc...vieš doslova som im slúžila...častokrát aj na môj úkor...takže neviem doteraz iné vysvetlenie
Tanče
12.12.07,18:18
a nebolo by pre teba prinosnejšie prevádzkovať večierku? Možno tých par korún čo zarobíš za celý deň dobehneš večer. Ale ak meškáš s odvodmi a inými vecami, a nemáš ďalšiu fin.injekciu ani perpektívnejšiu víziu.... nezadlžuj sa viac. Aby si nakoniec nedošla do situácie, že budeš prepisovať majetky na kadekoho aby ti ich exekútori nezhabali a nebodaj ťa trestne stíhali za neplatenie odvodov.

a eštejednu poznámočku: KDH na dedinách to je likvidačný fenomén
tetrisss
12.12.07,18:21
Potom je to o to horsie, ludska zavist je najstrasnejsia sila. Mas este moznost nejako spojit tie potraviny a krcmu, otvorit na nejake 2-3 hodiny potraviny bohuzial s minimalnym sortimentom a inak sa venovat krcme, ta dufam nie je stratova.
katarina kucbelova
12.12.07,18:39
čo sa týka večerného predaja...opakovane som nechala v obecnom rozhlase vyhlásiť že pokiaľ som v krčme ..s radosťou dám z potravín akýkoľvek potrebný tovar....ešte ani raz som nemala možnosť to aj uskutočniť...Skúšam všetko možné...ale poviem ti...na týchto / nech mi to odpustia /zadubených dedinčanov..nezaberie nič...fakt nič,,,ako to vidím po dnešnom večeri na tejto stránke....myslím že nemám inú možnosť,iba to fakt zatvoriť...prísť o pol miliona a navyše kopec dlžoby...a nájsť si prácu opäť v mojom povolaní....som totiž sestrička....veľmi pekne dakujem za všetky reakcie...boli ste milí...vážim si každý názor
Tanče
12.12.07,19:14
Aké z toho plynie ponaučenie?

Ktor s KDHákmi nevyje, ten si "nenavije"....

(panebožeodpustimi)
misomiso
12.12.07,19:15
Ja rozumiem čo si chcel napísať...iba som objasnila stav....mne je jasný postoj pánov poslancov..udržať potraviny za každú cenu...ale úprimne...,,bojujú,,za niečo čo ľudia odmietajú...dám ti jednu otázku..keby si bol v mojej polohe ako by si riešil situaciu...predstav si že máš dennú tržbu /postupne od pondelka do soboty/ 344,1500.280,860,1620,3200.-sk...pritom potrebuješ denne doplniť čerstvý tovar...samozrejme..poplatiť odvody,2 úvery,nájomné,energie...a v neposlednom rade máš rodinu...skús mi dať odpoved...čo by si robil

Chapem, ja nemam skusenosti z maloobchodu, ale podla mojich odhadov sa nemozu uzivit potraviny, ktore nemaju dennu trzbu aspon 10 - 15 tis. Sk.
misomiso
12.12.07,19:20
Aké z toho plynie ponaučenie?

Ktor s KDHákmi nevyje, ten si "nenavije"....

(panebožeodpustimi)

No skusenosti su rozne. Napriklad ja byvam v malej obci, kde dlho "uradoval" starosta za KDH spolu s KDH zastupitelstvom. Za ich posobenia sa vybudovalo:
- kanalizacia + cisticka vod
- plynofikacia
- kopletna rekonstrukcia cesty
- stavba mosta
- kablova TV
- novy vodojem
- rekonstrukcia cintorina

Udrzba ciest ako nikde na Slovensku, ak snezilo v noci, tak starosta v noci natocil traktor s radlicou a v noci sam osobne odhrnal.

Teraz v poslednych volbach starostu ako "staru strukturu" uz "zosadili" prisiel novy, je sice mily, ale zatial neurobil nic (v podstate ani nic netreba :)). No - uvidime casom.
misomiso
12.12.07,19:33
čo sa týka večerného predaja...opakovane som nechala v obecnom rozhlase vyhlásiť že pokiaľ som v krčme ..s radosťou dám z potravín akýkoľvek potrebný tovar....ešte ani raz som nemala možnosť to aj uskutočniť...Skúšam všetko možné...ale poviem ti...na týchto / nech mi to odpustia /zadubených dedinčanov..nezaberie nič...fakt nič,,,ako to vidím po dnešnom večeri na tejto stránke....myslím že nemám inú možnosť,iba to fakt zatvoriť...prísť o pol miliona a navyše kopec dlžoby...a nájsť si prácu opäť v mojom povolaní....som totiž sestrička....veľmi pekne dakujem za všetky reakcie...boli ste milí...vážim si každý názor

Bohuzial - asi ta tu nepotesime. Zavist je naozaj jednym s realnych podnikatelskych rizik s ktorymi treba pocitat. BTW - je to aj hlavny (hoci nie jediny) dovod, preco my svoje vyrobky predavame vsade, iba na Slovensku nie. Nie nadarmo sa vo vsetkych marketingovych ucebniciach pise, ze obchody sa uzatvaraju nie na zaklade ekonomickej vyhodnosti a kvality sluzby/tovaru, ale na zaklade kvality medziludskych vztahov medzi predavajucim a kupujucim.

S tou krcmou by som to ale nevidel pesimisticky. U nas na dedine maju krcmari (manzelsky par) nove Volvo a Toyotu, a to zdoraznujem, ze neprevadzkuju nejaku restauraciu, ale zafajcenu dedinsku krcmu, (tiez v obecnych priestoroch) kde su hlavnymi stamgastmi ti, ktori zarobia (alebo dostanu podporu) mozno 8 tis. Sk, ale vsetky tieto peniaze investuju do alkoholu. Jednoducho tieto dve auta (a mnoho dalsich veci) si krcmari kupili za alkohol, ktory pretiekol pecenami a ladvinami niekolkych malo konkretnych ludi.

Tiez som sa cudoval, ze tymto ludom nevadi, ze sa skladaju na nove Volvo, ale fakt je ten, ze evidentne nevadi... Alkoholici maju evidentne jasne stanovene priority. Takze krcma je asi tak istota, ktora je chranena este aj proti riziku zvanemu zavist...

S tymi potravinami mas smolu, skus z toho nejako vycuvat. Ak by sa ti podarilo ziskat starosu + zast. na svoju stranu, mas vyhrate.
Tanče
12.12.07,21:56
No skusenosti su rozne. Napriklad ja byvam v malej obci, kde dlho "uradoval" starosta za KDH spolu s KDH zastupitelstvom. Za ich posobenia sa vybudovalo:
- kanalizacia + cisticka vod
- plynofikacia
- kopletna rekonstrukcia cesty
- stavba mosta
- kablova TV
- novy vodojem
- rekonstrukcia cintorina

Udrzba ciest ako nikde na Slovensku, ak snezilo v noci, tak starosta v noci natocil traktor s radlicou a v noci sam osobne odhrnal.

Teraz v poslednych volbach starostu ako "staru strukturu" uz "zosadili" prisiel novy, je sice mily, ale zatial neurobil nic (v podstate ani nic netreba :)). No - uvidime casom.

tak to bol naozaj PÁN starosta a keďže bol výnimočný tak bol predsa trňom v oku, že?
Tanče
12.12.07,22:05
v našej dedine je KDhákov tiež kopa. Ale krčmy sa držia a jedna najstaršia z nich sa drží hlavne kôli kuchyni. Varia držkovú, guláše, huspeninu.... už začali variť aj obedné menu. Rozbehli sa tak, že z okresného mesta tam chodia ludia aj v týždni na stravu (a pri tom je to starý tmavy zafajcený barak -ale v lete funguje obrovská terasa). Cez víkendy sa valia ľudia na bicykloch s celými rodinami.. ....aj detúrencami, takže aj nanuky frčia. Takže určite záleží aj na marketingu, čo ponúkneš, akú máš polohu príp. spojenie s okolím. Je pravda že potraviny krachujú často ale u krčiem je to zriedkavé.
VladoaKatka
13.12.07,04:21
Ďakujem za reakciu...na vysvetlenie...začala som podnikať iba v potravinách a iné úmysli som nemala...sortiment tu bol bohatý..mala som cez 2000 položiek..no budem úprimná...po kúpe auta /ojazdené z AAA / na dovoz tovaru sa situacia prudko zmenila...konzervatívna dedina vnímala tento krok ako moje veľmi rýchle zbohatnutie...a nastal začiatok konca...nepomohli akcie,dobré ceny.Nikdy som neplánovala robiť erotické salony a nie sme na okraji hlavnej cesty...veľmi sa mýliš...dakujem
Ja som sa preto pýtala kde je a aká je veľká tá dedina, nakoľko podobné zámery malo aj u nás viac podnikateľov. U nás je niečo cez 2000 obyvateľov, tiež je coop Jednota a zo všetkých popri nich zostal fungovať a myslím si, že aj bude pekáreň. Vďaka tomu, že pečú naozaj dobré veci, chlieb tam dostaneš vrelý, chrumkavý - keby boli obyčajné potraviny, tak už dávno sú v ťahu.
Ja sama v našej obci nakupujem len ten chlieb - všetko ostatné kupujem v METRE alebo v okresnom meste máme 5 - hypermarketov- je tam samoobsluha a mne to vyhovuje viac.
Aj ostatní ľudia - nakupujú po ceste z práce, dôchodcom nakupujú deti v už spomínaných obchodoch, donesú im nákup až domov.

S tým autom - to je slovenská nátura - čo by sme my u nej nakupovali, aby zbohatla.

Ale stým, že ste 20 km od Nitry - sa vysvetluje aj to - koľko ľudí asi nakúpi u Ťeba? Tiež mladší robia v Nitre a nakupujú tak , ako som to opísala.
VladoaKatka
13.12.07,04:28
Minulý týždeň som sa zúčastnila obecného zastupiteľstva,kde riešili problém potravín v dedinke...napriek tomu že som podala finančnú správu o stave prevádzky...zvýšili mi nájomné a ako kedysi na ROH mi zadali úlohu udržať potraviny..nikto z pánov nebral do úvahy že za celý deň mám v potravinách v pokladni napr.344,-sk.Keby som na začiatku podnikania nevložila 500 tisíc na odstupenie potravín...určite tieto problémy už neriešim...minimálne 1-2 mesiace už by som bola mimo činnosti ktorá je pre mňa stratová.
Nemala si súhlasiť so zvýšením nájomného - ale tu by malo platiť "Najlepšia obrana je útok" a zaútočiť, že okamžite skončíš, ak Ti zvýšia nájomné a nech si podniká starosta v Tvojich potravinách.
To mi nejako nesedí - Predsa zmluva o prenájme sa uzatvára na dobu niekoľko rokov, a nie po pár mesiacoch meniť nájomné - ???
mimotemyNebol náhodou SZM-ák?
VladoaKatka
13.12.07,04:35
Ja osobne by som okamžite spravila totálny výpredaj napr. 1+1=3, toto Ti spraví 30% zlacnenie, aspoň dostaneš svoje naspäť. Máš šancu, že pred vianocami to aj Tí "zadubenci z obce" to využijú. ak to vidíš tak, že skončíš...
katarina kucbelova
13.12.07,05:51
Zaujimavý postreh...dakujem...máš pravdu...do krčmy mi chodí hrska tých istých ľudí...a fakt tu nechajú takmer celú socialku a dôchodok...dedina to vníma zle /podobné pocity máš aj ty/..ale ako som v úvode napísala..musela som niečo urobiť pre záchranu potravín...peniaze utržené v krčme neukladám do aut,dovoleniek..ale nakupujem tovar do potravín...no i tak som v strate ...dnes mi moja učtovníčka poslala mailom vyučtovanie za november ...v potravinách mám stratu 35 tisíc korún....strašné
katarina kucbelova
13.12.07,05:54
Nesúhlasím so zvýšeným nájomným...ešte nemám oficialne žiadny papier o zvýšení nájmu...ak ho dostanem okamžite podám odvolanie a práve chcem požiadať vzhľadom na dosiahnuté ekonomikcké výsledky o výraznú zľavu platieb.Ak ale zatvorím potraviny...okamžite mi zatvoria a pohostinstvo...a tak som vlastne prišla o všetky vynaložené peniaze
VladoaKatka
13.12.07,06:02
Koľko máš za m2 nájom? a ako Ti počítajú energie - máš podružný elektromer a kúrenie Ti počítajú ako? Ak to môžeš uverejniť.
Zita5
13.12.07,06:15
Nesúhlasím so zvýšeným nájomným...ešte nemám oficialne žiadny papier o zvýšení nájmu...ak ho dostanem okamžite podám odvolanie a práve chcem požiadať vzhľadom na dosiahnuté ekonomikcké výsledky o výraznú zľavu platieb.Ak ale zatvorím potraviny...okamžite mi zatvoria a pohostinstvo...a tak som vlastne prišla o všetky vynaložené peniaze

Obávam sa , že Tvoje ekonomické výsledky dnes nebudú nikoho zaujímať.
mladymuz
13.12.07,06:16
ak budeš pokračovať takto, može ťa to zruinovať totálne, nehovoriac o tom, že sa ti dostanu niektore potraviny na hranicu zaruky alebo budu rovno po zaruke a tam už maš 100% stratu a ak niekto z tych dedinčanov zavola na teba kontrolu, dostaneš ešte aj pokutu za tie potraviny.
Ak to ťahaš ešte z krčmy a napriek tomu je tam mesačna strata tak vysoka, tak bude asi najrozumnejšie rozpredať všetko a vykašlať sa na to.
VladoaKatka
13.12.07,06:47
V niektorom príspevku si písala, že aj to druhé pohostinstvo prosperuje lepšie, ako Tvoje. Naozaj budeš musieť konať rýchlo, aby si nemala kontrolu na kontrole a pokutu na pokute.To môže dopadnúť katastrofálne.
TinkiDinki
13.12.07,09:53
Zatiaľ vidím 2 zásadné chyby v tvojom prípade.

Tých 500-tisíc čo si zaplatila to bolo za tovar, regále alebo iba za odstúpenie priestorov? Vedia o tom aj KDHáci na úrade ?

A druhá že tuto si prezradila presne kde je to. Ver že kontrolóri už štartujú...

Moja rada
Existuje obchodné združenie tuším BALA, ktoré podniká v potravinách.
Môžeš sa tam zaevidovať prinesie ti to veľa výhod, ale aj povinností.
Počul som, že to zdvojnásobí tržby, ale niečo im s toho musíš dať.
Pozisťuj si ...

Moje postrehy
Nehovor nikomu koľko si dala, kde podnikáš, aké máš problémi.
Keď máš auto povedz všetkým že je iba (z rodiny) požičané a večne pokazené.
Keď nadávaš na niekoho, nemenuj celú (a konkrétnu) dedinu.
Keď konečne zavíta niekto do tvojho obchodu nenadávaj pred ním na ostatných,
lebo toto si potom myslí on že robíš pred ostatnými na neho (a je to pravda).
Nehovor pred ostatnými o závisti a o KDH závisti.
Ale začni chodiť do kostola a na spovede (aj keď ti to je proti srsti).

Ber toto ako poradené v dobrom...;) aj keď ťa to nepoteší:mee:
anklar
13.12.07,10:09
a nebolo by pre teba prinosnejšie prevádzkovať večierku? Možno tých par korún čo zarobíš za celý deň dobehneš večer. Ale ak meškáš s odvodmi a inými vecami, a nemáš ďalšiu fin.injekciu ani perpektívnejšiu víziu.... nezadlžuj sa viac. Aby si nakoniec nedošla do situácie, že budeš prepisovať majetky na kadekoho aby ti ich exekútori nezhabali a nebodaj ťa trestne stíhali za neplatenie odvodov.

a eštejednu poznámočku: KDH na dedinách to je likvidačný fenomén

Vyboldované: veľmi dobrý nápad pre jestvujúcu situáciu.
misomiso
13.12.07,10:20
tak to bol naozaj PÁN starosta a keďže bol výnimočný tak bol predsa trňom v oku, že?

On to bol zaujimavy pripad. Kandidoval sice za KDH, ale do kostola nikdy nechodil. Spraval sa casto hulvatsky a vulgarne. Vladol diktatorsky, nepripustil ziadnu kontrolu. Ale v jeho pripade na 100% platilo to, co vravel cely zivot moj otec - ze: "osvieteny diktator je lepsi ako demokracia."

Tie vsetky jeho neduhy boli (samozrejme opravnene) trnom v oku mnohym. Ale ja som ho vzdy volil. Nie preto, ze bol za KDH (ktovi preco kandidoval zrovna za tuto stranu) ale preto, ze premenil behom 3 volebnych obdobi zaostalu dedinu na male Svajciarko. Napr. moja mama byva v Bratislave v exkluzivnej vilovej stvrti, ale kanalizaciu mali neskor ako my, kablovu TV nemaju dodnes a zimna urzba vyzerala po niektore roky aj tak, ze na zaciatok ulice magistrat umiestnil tabulu "Cesta v zime neudrziavana - prechod na vlastne riziko".

Takze preto ja nemam problem volit dikatora.
katarina kucbelova
13.12.07,11:14
ˇAkujem veľmi pekne za rady a aj za postrehy...vôbec sa nehnevám za tvoju úprimnosť...práve naopak vážim si ju...ale nemám dôvod tajiť...kde pracujem...všetko čo som napísala je absolutná pravda a smelo sa pozriem s čistým svedomím do očí ľudí ktorí žijú vedľa mňa...nebojim sa kontrol...ved sa snažím robiť ako najlepšie viem...a nakoniec...nemám dôvod začať chodiť do kostola len preto aby som sa zapáčila obci...pôjdem tama ked budem cítiť že to potrebujem ja...a v tuto chvíľu si myslím že ani BOH mi nepomôže..ak si neporadím sama....a ak si myslíš,že som naivná....mýliš sa...chcela som tu iba dostať ostatných do obrazu....teraz prepáč úprimnosť ty
misomiso
13.12.07,11:26
Ja si tiez skutocne nemyslim, ze by chodenie do kostola nieco vyriesilo.

Zrejme treba priznat, ze tu nenajdeme nejaku zazracnu radu, ktora by mohla radikalne zmenit tvoju neradostnu situaciu. Myslim, ze ti vsetci drzim epalce, ale myslim, ze aj ty tusis, ze pomoct si musi v podstate sama.

Dejiny uspesnych podnikatelov su plne probehov ludi, ktori zacinali 3 x. Ich prve podnikanie casto skoncilo krachm a stratou. Skus sa na to pozriet z inej stranky - skusenosti, ltore terz mas by si asi nekupila ani na ziadnej Vysokej skole. Skus pouvazovat aj nad tym, ci sa predsa len neda akceptovat nejaka strata, vycuvat zo vztahu s obcou a otvorit nekay obchod alebo restiku na uplne inom mieste. samozrejme to je iba moj pohlad, ty najlepsie poznas vsetky detaily, podla ktorych sa budes sama rozhodovat.
TinkiDinki
13.12.07,11:35
Aj tak by som na tvojom mieste vymazal názov obce zo svojich príspevkov.
Prípadne popros ostatných.
Aj povedanie pravdy zaleží na tom ako sa podá.
Ja osobne to nemám rád keď niekto hádže všetkých do jedného vreca.
Napríklad
Podnikatelia nemajú radi tehotné zamestnankyne.
Podnikatelia môžu za chudobu na slovensku.
KDH-áci sú odporní.
Všetci mi závidejú.
a pod...
Ver tomu že nie všetci sú takí (ja keď to platí pre väčšinu) a vždy si niekoho znepriatelíš takýmto globálnym vyjadrovaním.
Do konca aj jeden človek, taká predavačka môže byť v niečom dobrá a v inom zlá.

Predavačka v krčme je vtedy dobá ak predáva
Jeden rumisko
Jedno pivisko
atď...

Predavačka v potravinách predáva
Jeden chlebíček
Salámčičku
Horčičku
Šalátik
atď...

Vidíš ten rozdiel;)