manager03
12.12.07,15:21
Zdravím vás. Chcel by som sa informovať ako si zabezpečiť platobnú schopnosť. Vyberať 50% zálohu + žiadať vinkuláciu na celú sumu. Kto má skúsenosti v stavebníctve nech mi poradí ako to mám najlepšie urobiť, zabezpečiť si peniaze. Ďakujem.
Infarkt
12.12.07,14:30
To ti ťažko poradiť...sú rôzne možnosti, ale ani tie ti nezaručia vždy 100 % získanie peňazí...;) ... na Slovensku je to proste tak :rolleyes:

Neviem, či nájdeš firmu, ktorá by ti dobrovoľne vinkulovala cenu v tvoj prospech... :o

Aj keď ti zaplatia zálohu, nikde nemáš istotu, že ti zvyšok doplatia načas... :o

Málokto ti zaplatí celkovú cenu vopred... :o

Je to vždy individuálne ;) ... klient od klienta.
manager03
14.12.07,15:47
S tým súhlasím, ale nič mi to žiaľ nerieši. Ako by si to ty riešil?
Infarkt
14.12.07,16:05
Ja osobne riešim tak, že zakázka do 5.000,-Sk je splatná v hotovosti a najneskôr v den dokončenia zakázky...samo, ešte individuálne zvažujem (aj keď je to smutné), lebo klienta pozná niekto ďalší a do uší sa ti tiež donesie všeličo...
Pri väčších zákazkach a hlavne keď je to pre mňa nový klient, tak záloha minimálne 30 % z celkovej ceny...v prípade že plním zakázku v dlhšom časovom horizonte, tak priebežne klient platí zálohovo už cca vykonané služby...atď...atď...atď...

Je to strašne individuálne...a aj napriek tomu mám ja klientov, ktorí mi visia napríklad od 08/2007 ešte nejaké peniažky :o a podobne...

Proste na Slovensku je to tak :(
rickman
14.12.07,16:51
...to aby sa používali dokumentárne akreditívy aj pri vnútroštátnom obchode...
Infarkt
14.12.07,16:59
...to aby sa používali dokumentárne akreditívy aj pri vnútroštátnom obchode...

mimotemy :D :D :D mimotemy

Myslím, že na Slovákov by bolo aj to márne...a hlavne, keď naša samotná legislatíva nahráva viac dlžníkom, ako veriteľom :mad: :eek: :o
rickman
15.12.07,13:29
Jakže márne?
A jakže mimo témy?? :)
A jakže za to máš ešte aj súhlas a ocenenie??? ;)

Hroznééé :D
Infarkt
17.12.07,12:19
Jakže márne?
A jakže mimo témy?? :)
A jakže za to máš ešte aj súhlas a ocenenie??? ;)

Hroznééé :D

Lebo...na Slovensku je to tak... ;) :) :D