jas01
12.12.07,15:31
zakon: 553/2003
odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce
vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých

(5) Tarifný plat vo vyššom platovom stupni patrí zamestnancovi od prvého dňa mesiaca, v ktorom dosiahol počet rokov započítanej praxe určený pre vyšší platový stupeň.

Otazka:
Znamena to, ze ak zamestnanec pracuje od 1. januara a 31. decembra dosiahne prax 2 roky ma narok na zvyseny plat podla zvyseneho stupna uz v decembri kedze prax 2 roky dosiahne uz v decembri? Alebo je to nejak inak?

tarifna tabulka ma pocet rokov praxe napr. 1 stupen do 2 rokov, 2 stupen do 4 rokov. Znamema to, ze do 2 rokov vratane? Teda ten, kto ma presne 2 roky praxe je 1 stupen a ten kto ma 2 roky a jeden den je 2 stupen?

Dakujem za odpoved
mladymuz
12.12.07,14:37
no toto chapem tak, ze zvyseny plat by mal mat az od Januara nasledujuceho roka. To znamena, ze za povodny plat odrobi presne 2 roky a 3 rok, od prveho dna bude mat inu tarifu.

Ak by pracoval povedzme az od 15.1.2007, tak by som mu ten dany mesiac, Januar 2009, kedy je prelom mesiacov vyplatil v povodnej tarife a rozdiel tych dvoch tarif, ktory je by som mu alikvotne doplatil formou nejakej odmeny. A od februara 2009 by dostal uz novu tarifu.
jas01
13.12.07,04:50
Dakujem za odpoved, ale novy tarifny plat mu musim platit od zaciatku mesiaca, ziadne alikvotne prepocitavanie - vid citaciu zakona v otazke.
azuz
13.12.07,07:33
zakon: 553/2003
odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce
vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých

(5) Tarifný plat vo vyššom platovom stupni patrí zamestnancovi od prvého dňa mesiaca, v ktorom dosiahol počet rokov započítanej praxe určený pre vyšší platový stupeň.

Otazka:
Znamena to, ze ak zamestnanec pracuje od 1. januara a 31. decembra dosiahne prax 2 roky ma narok na zvyseny plat podla zvyseneho stupna uz v decembri kedze prax 2 roky dosiahne uz v decembri? Podľa komentára k zákonu nie. Nárok na zvýšenie má až za nasledujúci mesiac.

tarifna tabulka ma pocet rokov praxe napr. 1 stupen do 2 rokov, 2 stupen do 4 rokov. Znamema to, ze do 2 rokov vratane? Teda ten, kto ma presne 2 roky praxe je 1 stupen a ten kto ma 2 roky a jeden den je 2 stupen? Áno.

Dakujem za odpoved
Kedže som si nebola istá, pozrela som si komentár k zákonu od Ing. Rosenbergerovej z MPSVaR.