rotvik1965
12.12.07,18:16
Ked som si myslel ze som splnil vsetky podmienky UP na pridelenie dotacie co bolo skolenie na podnikanie, skuska UP formou testu, podnikatelsky zamer, doporucenie na zaklade prilozenych dokumentov na pridelenie dotacie, tak som isiel za veducou odelenia s ktorou som mal spisovat ziadost na pridelenie dotacie a pytal som sa jej 2x ci je vsetko O.K. dostal som odpoved ze ked pridem so zivnostenskym listom tak sa budeme bavit. Vybavil som zivnostensky list s ktorym som prisiel dnes podat ziadost na pridelenie dotacie. A dnes som sa dozvedel kedze so podnikal pred 7 rokmi zi mam predlozit:
Este treba potvrdenia zo socialneho, zdravotneho poistenia ze nemam dlzoby. Zo zivnostenskeho ze som bol zivnostnik a ze som skoncil zivnost.
A este 3 cestne prehlasenia ze som neni dlzny zamestnancom, ze nie som v konkurze a ze nemam dlzoby voci uradu PSVR.

Tieto potrdenia mi povedali ze treba len dnes, ked som prisiel zo zivnostenskym listom. Bol som sa pytat 2X ci netreba nieco okrem zivnotenskeho. Samozrejme vsetko bolo vporiadku az dodnes. Dnes noz na krk ak nestihnem vybavit do konca roka tak ziadna podpora na podnikanie a vyradenie z evidencie.
Je to normalny postup?
P.S: Na skoleni som dostal odpoved ze ak som podnikal pred viac ako 5 rokmi nepotrebujem tieto potvrdenia.
Mirka123
13.12.07,09:04
Na školení mali pravdu, no zabudli dodať, že to platí iba pre potvrdenie z inšpektorátu práce, že ste neporušili zákaz ilegálneho zamestnávania. Ostatné potvrdenia je treba predložiť bez ohľadu na dobu predchádzajúcej živnosti, pretože v schéme pomoci nie je definované takéto obdobie. Pre sumarizáciu prikladám zoznam všetkých potvrdení, ktoré je treba predložiť, ak ste predtým podnikali:
• fotokópiu predchádzajúceho živnostenského listu
• kópiu právoplatného dokladu o pozastavení alebo prerušení vykonávania SZČ s uvedením obdobia, resp. dátumu dokedy je vykonávanie SZČ pozastavené
• rozhodnutie o zrušení predchádzajúcej živnosti,
• splnenie daňových povinností - doklad, nie starší ako 3 mesiace,
• splnenie povinností odvodu preddavku poistného na zdravotné poistenie, poistného na sociálne poistenie a príspevku na starobné dôchodkové sporenie - doklad nie starší ako 3 mesiace,
• skutočnosť, že nemá evidované neuspokojené nároky svojich zamestnancov vyplývajúce z pracovného pomeru - čestne prehlásenie,
• skutočnosť, že nie je v konkurze, v likvidácii, v súdom určenej správe alebo v inom podobnom konaní a skutočnosť, že nemá voči úradu záväzky po lehote splatnosti - čestne prehlásenie,
• potvrdenie príslušného inšpektorátu práce, nie staršie ako 3 mesiace, že žiadateľ neporušil zákaz nelegálneho zamestnávania.
Bližšie info sú v schéme de minimis: Schéma DM - 1/2007
rotvik1965
13.12.07,16:56
Dakujem za vycerpavajucu odpoved.
Dufam ze to stihnem.
Mirka123
14.12.07,06:32
Držím palce. Viem, že zo začiatku je to byrokracia s tými potvrdeniami, ale veď to stojí za tie peniažky...;)
rotvik1965
14.12.07,20:25
Co sa tyka ci oplati alebo neoplati tak mne sa to oplati ale aj tak je to dobre vyspekulovane a nakoniec sa to do tej nasej kapsicky Slovenskej vrati. Dakujem za podporu