marco04
12.12.07,19:13
Mám problém, čo zo mzdami za 12 mesiac 2007. Minulý rok ich moja predchodkyňa posunula na depozit, avšak na školení nám povedali, že depozit už minulý rok nemal byť. Čo teraz s nimi. Poradí niekto? Ako postupovať?
renataton
12.12.07,19:28
ja som odvádzala mzdy za december 06 na depozit a bola som na školení
kde nám metodička DU znova zdôraznila, že mzdy za 12 07 máme tiež
odviesť na depozit
Rubrika
13.12.07,06:26
Naša mzdárka tiež bude odvádzať mzdy za december 2007 do depozitu.
007gituska
14.12.07,06:35
Verejné prostriedky rozpočtované na príslušný rozpočtový rok možno použiť do konca rozpočtového roka s výnimkou tých verejných prostriedkov, ktorých nevyčerpané zostatky v súlade so zákonom 523/2004 Z. z. v platnom znení alebo osobitným zákonom možno použiť v nasledujúcom rozpočtovom roku.
jedná sa o čerpanie verejných prostriedkov za mesiac december v mesiaci január nasledujúceho roka. prostriedky sa prevedú na účet cudzích prostriedkov a čerpú sa na:

a) výplatu miezd, platov, služobných príjmov a ostatných osobných vyrovnaní vrátane náhrad platov a miezd a cestovného vyplácaného súčasne s platom, so mzdou, výplatu odmien vyplácaných na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru a výplatu pracovných odmien odsúdených, ako aj ostatné peňažné nároky zamestnancov z pracovnoprávnych vzťahov alebo z obdobných právnych vzťahov, ktoré sa vyplácajú spolu so mzdou,
b) odvod poistného a príspevkov do poistných fondov z platov a miezd podľa písmena a),
c) odvod poistného a príspevkov za osoby, za ktoré poistné a príspevok platí štát,
d) úhrady dávok sociálnej pomoci, peňažných príspevkov na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia a na úhrady dávok podľa osobitných predpisov.