chlap
12.12.07,20:53
Ahojte, chcel by som zálohovať moje videonahrávky (nahraté analógovou kamerou). Ako najvhodnejšia forma sa mi javí digitálna podoba, lebo to vyzerá tak, že o nejaké 3-4 roky už nebudú na trhu klasické videoprehrávače.

Potreboval by som poradiť, čo všetko k tomu potrebujem (relatívne výkonné PC s Windows Vista už mám). Viem, že budem potrebovať asi:
- výkonnejšiu grafickú kartu ..... akú ?
- asi nejakú TV alebo grabovaciu kartu ..... akú ?
- a nejaký software .... asi Pinnacle ?

Popis PC:
Základná doska : FOXCONN 45cm-s
Procesor : Intel Core 2 Duo E4500
Pamäť : 2GB DDRAM2 PC667 + 2 GB USB Kľúč ReadyBoost
Pevný disk : 160GB/7200ot./min. 8MB Cahce
Optická mechanika : DVDRW LG + software Nero
Grafická karta : Ati X1550-TD256MB pasívne chladenie
Zvuková karta : 5.1 Integrovaná

Je tu niekto, kto s tým má skúsenosť a vie mi poradiť ?
pepo_p
13.12.07,10:50
Ahoj,

jediné čo asi potrebuješ poriadne, je TV karta s analógovým vstupom a softvérik, ktorý dokáže zachytávať video z tejto karty (napr. WinDv - z windv.mourek.cz) a potom ho len upravíš v nejakom strihacom štúdiu a nakoniec vyrobíš DVD. Najlepší strihací SW vidím Sony Vegas, ktorý je poloprofesionálny a jeho nadstavba na výrobu DVD sa volá Sony DVD Architekt, ale môžeš použiť aj Pinacle, ten je profi, ale má ťažšie ovládanie.

Ak potrebuješ vedieť viac napíš.

Pepo_p
chlap
13.12.07,12:05
Ahoj,

jediné čo asi potrebuješ poriadne, je TV karta s analógovým vstupom a softvérik, ktorý dokáže zachytávať video z tejto karty (napr. WinDv - z windv.mourek.cz) a potom ho len upravíš v nejakom strihacom štúdiu a nakoniec vyrobíš DVD. Najlepší strihací SW vidím Sony Vegas, ktorý je poloprofesionálny a jeho nadstavba na výrobu DVD sa volá Sony DVD Architekt, ale môžeš použiť aj Pinacle, ten je profi, ale má ťažšie ovládanie.

Ak potrebuješ vedieť viac napíš.

Pepo_p

Ďakujem.
Na stránke k WinDV je písané, že slúži na DV video - môžem ho použiť aj na analógové video ? Ak video neplánujem strihať iba ho tak, ako ho stiahnem rovno napáliť, aj tak potrebujem strihací SW ?
pepo_p
13.12.07,19:18
Teraz som si uvedomil, že najväčší problém pri takomto grabovaní som mal so synchronizáciou zvuku a obrazu vo všetkých SW. Používal som nejaký softvérik, ktorý ti zajtra napíšem, lebo teraz si nespomeniem ako sa volá. Ten graboval v najlepšej kvalite a s najlepším výsledkom.

Pepo
Madam Kurie
14.12.07,12:51
Máš výkonný Pc. Stačí teraz zakúpiť Grabovaciu kartu. Alebo lepšiu TV kartu.
Viac na http://www.yeyra.eu
A treba sa pozrieť po internetových obchodoch so stihovým programom. Cez grabovaciu kartu sa video zachytáva priamo v strihovom programe.
Ak máš otázky ( spracovávam videa) na uvedenej web adrese je moja mailova , napíš.
chlap
14.12.07,20:57
.........Viac na http://www.yeyra.eu
........ Ak máš otázky ( spracovávam videa) na uvedenej web adrese je moja mailova , napíš.

Človeče, tebe pánbožko zavolal, že som hľadal niečo takéto ? :D :D :D
Junk
15.12.07,10:43
pzori sa na www.tvfreak.cz

su tam postupy ako stahovat a spracovat video z VHS na dig. podobu..

najlepsie treba mat:
1. video + scart kabel s svideom
2. TV kartu s Svideo vstupom

3. grabovat mozes napr. vo virtual dube ATV2000 a pod.

4. daj to ulozit najprv ako mjpeg (motion jpeg), kt potom spracujes a prekonvertujes...

PS: keby nieco polsi PM
tondzino
23.05.10,06:04
Dobrý deň, po istom čase som doma v skrini našiel starú kameru Sony HandyCam CCD-TRV30 NTSC, kamera je v poriadku a všetko na nej funguje, všetky káble k nej mám, ale je to model z 1995, čiže to nahráva na 8mm video kazety.
V rámci konektorov obsahuje :
LANC konektor (naozaj neviem čo to je :) )
Audio a Video konektor
RFU DC out konektor
ďalšie dva konektory sú len na slúchadlá a na externý mikrofón

Ako by sa dal tento starý video záznam prehrať z kazety na DVD alebo do PC, proste nechcem aby video záznam bol na tej kazete ale aby bol v mojom počítači alebo na DVD :)

Moc sa v týchto veciach nevyznám, tak dúfam, že som poskytol dostatočné informácie ... ďakujem
Chobot
24.05.10,06:07
Dobrý deň, po istom čase som doma v skrini našiel starú kameru Sony HandyCam CCD-TRV30 NTSC, kamera je v poriadku a všetko na nej funguje, všetky káble k nej mám, ale je to model z 1995, čiže to nahráva na 8mm video kazety.
V rámci konektorov obsahuje :
LANC konektor (naozaj neviem čo to je :) )
Audio a Video konektor
RFU DC out konektor
ďalšie dva konektory sú len na slúchadlá a na externý mikrofón

Ako by sa dal tento starý video záznam prehrať z kazety na DVD alebo do PC, proste nechcem aby video záznam bol na tej kazete ale aby bol v mojom počítači alebo na DVD :)

Moc sa v týchto veciach nevyznám, tak dúfam, že som poskytol dostatočné informácie ... ďakujem

Takáto tému už tu na porade bola, preto som ti príspevok (otázku) presunul to tej témy. Prečítaj si ju, prípadne ešte aj túto tému a odkazy v nej:

http://www.porada.sk/t112902-konverzia-videa-zo-starych-medii-video-paska-na-dvd.html

a ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, tak sa pýtaj.

Ešte by si mohol napísať, či máš v PC nejaký videovstup. Ten býva spravidla na grafickej karte (aký typ a značku máš?) alebo na televíznej karte. Ak nemáš videovstup na PC, tak najprv si budeš musieť dokúpiť (buď novú grafickú kartu alebo televíznu kartu.)
tondzino
01.06.10,16:41
Takáto tému už tu na porade bola, preto som ti príspevok (otázku) presunul to tej témy. Prečítaj si ju, prípadne ešte aj túto tému a odkazy v nej:

http://www.porada.sk/t112902-konverzia-videa-zo-starych-medii-video-paska-na-dvd.html
...

Diki, nevšimol som si :) Grafiku som si pozeral, nemám tam A/V vstup, ale prehliadal som internet a našiel som toto : http://www.shoparena.sk/zbozi_detail.aspx?kod=218003081&utm_source=superdeal.sk&utm_medium=cpc ... vyzerá to dobre, objednal som to a do pár dní by mi to malo prísť, tak potom informujem, ďakujem za rady :)