bui
12.12.07,22:59
Mam zamestnanca ktory bol cely mesiac PN teda cely mesiac november poberal nemoc. davky.Chory je uz od septembra. Pri vycisleni mzdy za mesiac november som mu preplatila nevycerpanu dovolenku a tiez stare nadcasy plus priplatok za nadcasy a tiez som v programe Olymp zadala ze bol cely mesiac PN. neviem ci to program vypocital spravne ale zo sum ktore mu idem preplatit mi vypocital iba zdravotne poistenie a urazove poistenie. Neodvadzaju sa z nevycepanej dovolenky a z preplat . nadcasov aj ostatne odvody do SP ak bol zamestnanec cely november na PN?...
neviem tu na porade nic podobne danemu problemu najst:mee:
bui
12.12.07,22:17
Takze predsalen kratucky prispevocek som nasla.....v hladani na porade som velmi nesikovna......
Cize docital som sa ze ked je zamestnanec cely mesiac PN tak v priade se m bola vyplatena odmena...alebo v mojom pripade nevycerpana dovolenka a nadcasy, tak sa odvadza zdravotne poistenie a urazove poistenie. Bude mi stacit ak mi niketo pripise ze suhlasi :o)))..budem kludnejsia..
armaturka
14.12.07,20:15
Takze predsalen kratucky prispevocek som nasla.....v hladani na porade som velmi nesikovna......
Cize docital som sa ze ked je zamestnanec cely mesiac PN tak v priade se m bola vyplatena odmena...alebo v mojom pripade nevycerpana dovolenka a nadcasy, tak sa odvadza zdravotne poistenie a urazove poistenie. Bude mi stacit ak mi niketo pripise ze suhlasi :o)))..budem kludnejsia..
Sú pripojené súhlasy, mňa by však potešilo, keby niekto dal náznak §, podľa čoho to tak je. Som PN, zrejme až do januára, mám zvyšok nejakej dovolenky aj odmeny budú tento mesiac, ale mzdárka pozerala :eek: na mňa, o čom jej to hovorím, verím tomu, že nechápala.
jankasm
14.12.07,20:23
Skús kuknúť túto staršiu tému. ;) Myslím, že sú tam spomenuté aj §.

http://www.porada.sk/t66303-materska-a-rocne-odmeny.html
armaturka
14.12.07,20:49
Skús kuknúť túto staršiu tému. ;) Myslím, že sú tam spomenuté aj §.

http://www.porada.sk/t66303-materska-a-rocne-odmeny.html
Janka, ja ti ďakujem, ešte mi prosím potvrď súhlasom pod príspevok, či chápem dobre:

§ 140, odst. 2) Zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti ani v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného 49) alebo má nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu, 50) ak sa zamestnancovi počas týchto období neposkytuje plat alebo služobný príjem podľa osobitného predpisu, 6) a v období, počas ktorého sa vypláca rehabilitačné alebo rekvalifikačné.

Ak počas decembra budem mať PN a dostanem MIMORIADNU ODMENU + preplatenie dovolenky za r. 2006 (max 5 dní, zostalo mi 10), platím poistné na zdravotné a úrazové poistenie. :confused:
Zoltán Kovács
14.12.07,21:44
Mam zamestnanca ktory bol cely mesiac PN teda cely mesiac november poberal nemoc. davky.Chory je uz od septembra. Pri vycisleni mzdy za mesiac november som mu preplatila nevycerpanu dovolenku a tiez stare nadcasy plus priplatok za nadcasy a tiez som v programe Olymp zadala ze bol cely mesiac PN. neviem ci to program vypocital spravne ale zo sum ktore mu idem preplatit mi vypocital iba zdravotne poistenie a urazove poistenie. Neodvadzaju sa z nevycepanej dovolenky a z preplat . nadcasov aj ostatne odvody do SP ak bol zamestnanec cely november na PN?...
neviem tu na porade nic podobne danemu problemu najst:mee:

Môžem poprosiť vysvetlenie, že z akého titulu bola nevyčerpaná dovolenka vyplatená?
Zoltán Kovács
17.12.07,11:29
Nadviažem na môj predchádzajúci príspevok. Zaujíma ma vyplatenie nevyčerpanej dovolenky z toho dôvodu, že sa to môže uskutočniť len pri ukončení pracovného pomeru, alebo ak zamestnanec má nevyčerpanú dovolenku z r. 2006. Ale to by som v novembrovej výplate ešte nevyplácal, nakoľko je možnosť čerpania v mesiaci december.
A zo zadania nie je jasný dôvod vyplatenia tej nevyčerpanej dovolenky.
Maňaska
17.03.08,14:38
Dobrý deň,
zamestnanec ktorý je PN od 3.3.2008 do 31.3.2008 bude mať odvody za 3/2008 do SP nulové a do ZP alikvotná časť z minimálnej mzdy. Tak?
(prvého a druhého marca je sobota a nedeľa)
Jana Motyčková
18.03.08,08:55
Ak nemal žiaden príjem, odvod do SP by mal byť z alikvotnej časti minimálnej mzdy 8100/31x2, odvody do ZP sú nulové.
Maňaska
18.03.08,12:09
Dobrý deň,
zamestnanec ktorý je PN od 3.3.2008 do 31.3.2008 bude mať odvody za 3/2008 do SP nulové a do ZP alikvotná časť z minimálnej mzdy. Tak?
(prvého a druhého marca je sobota a nedeľa)
Odpoveď na túto otázku z odboru výberu poistného zo SP:
Pretože VZ zamestnanca je príjem za vykonanú prácu (samozrejme aj prípadne z vyplatených náhrad mzdy) a 1. a 2. v mesiaci je sobota nedeľa, ktorá nie je jeho pracovným dňom, od 3. v mesiaci až do konca tohto mesiaca je PN, VZ zamestnanca je v sume 0, pričom do prílohy mesačného výkazu poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie uvediete do počtu dní, za ktoré sa platí poistné „2“.

Ja by som povedala ohľadne SP, že treba odviesť z alikvotnej časti, ale SP tvrdí, že nie.
nemá niekto s týmto skúsenosti?