nextone
12.12.07,23:05
Chcela by som sa poradiť..
Idem zakladať s.r.o. a otázka znie, ak chcem mať také isté činnosti, ktoré mám zapísané v živnostenskom registri dať zapísať aj do obchodného registra, načo pôjdem znovu na ŽR?
Nedá sa to nejakým prechodom mojich zapísaných činností?
Názov spoločnosti by sa len z časti menil...
Je to možné?
erika1511
13.12.07,11:18
ahoj, zaujímavá otázka.
Ak tomu dobre rozumiem, ideš si založiť s.r.o. ako nový subjket - právnickú osobu. Ty si fyzická osoba, ktorá má živnostenské oprávnenia na rôzne živnosti, ktoré chceš mať zapísané v OR na s.r.o. Ak si chceš založiť s.r.o., musíš ju dať zapísať do OR (na nete je tlačivo Návrh na zápis obch. spol. do OR), priložiť ku tomu potrebné dokumenty (spoločenskú zmluvu, atd.). Na zápis predmetu činnosti, na ktoré sa vyžaduje živnos.oprávnenie, potrebuješ získať živno.oprávnenie na s.r.o. ako obch.spol. a nie ako na fyzickú osobu. Fakt neviem, ale skús si zavolať na nejaký odbor živnostenského podnikania, tam by ti mohli poradiť. Alebo najlepšie sa obráť na právnika.
nextone
13.12.07,15:45
Vlastne by som rada pokračovala v tej istej činnosti s tým rozdielom, že budeme dvaja konatelia...činnosti budú rovnaké, možno sa časom doplnia...
Zoltán Kovács
13.12.07,16:01
Chcela by som sa poradiť..
Idem zakladať s.r.o. a otázka znie, ak chcem mať také isté činnosti, ktoré mám zapísané v živnostenskom registri dať zapísať aj do obchodného registra, načo pôjdem znovu na ŽR?
Nedá sa to nejakým prechodom mojich zapísaných činností?
Názov spoločnosti by sa len z časti menil...
Je to možné?

Treba si uvedomiť, že szčo a s.r.o. sú dve samostatné a nezameniteľné daňové subjekty. Preto potrebuješ vybaviť živnostenský list na sro nezávisle na to, že si szčo. V sro nepodnikáš ty, ale samotná spoločnosť.