Anonymka
13.12.07,08:43
Ahojte poraďáci. Neviem si rady, či robím niečo nesprávne. Musím sa uistiť a po prípade od nového roku už správne účtovať doklady.
Jedná sa o nasledovné:
do účtovného denníka nezapisujem všetko podľa dátumu (čiže nemám ich doradu podla dátumu) napríklad stane sa, že zaúčtujem naraz príjemky, výdajky napr. od 7.11. do 30.11. a potom účtujem interné doklady s dátumom od 8.11 do 29.11. To uvádzam len ako príklad. CIze nepozbieram si všetky doklady a podla dátumu všetky účtovať... asi by to tak malo byť, však? Ale ako sa to dá zvládnuť? Asi to je velká chyba, že to tak nerobím ... Poraďte mi prosím.

Ďakujem.
Mirica-LV
13.12.07,07:47
v účtovnom programe by mala byť možnosť usporiadať záznamy podľa dátumu,
aspoň my to tak máme
katarina.j
13.12.07,07:51
Ak si vedieš peňažný denník ručne nie v programe, tak v prvom rade si musíš uložiť doklady podla dátumu a tak začať účtovať. Tak ako to robíš ty ako uvádzaš,tak neviem či po pár rokoch sa v tom vyznáš.
Anonymka
13.12.07,07:56
Jedná sa o podvojné účtovníctvo ... takže peňažný denník nemám... Vediem ho v MRP win. Väčšinou si účtovný denník za každý mesiac vytláčam usporiadaný podľa dátumu (vtedy čísla zápisov samozrejme nie sú doradu) je to chyba, alebo nie?:eek:
Zoltán Kovács
13.12.07,08:10
Jedná sa o podvojné účtovníctvo ... takže peňažný denník nemám... Vediem ho v MRP win. Väčšinou si účtovný denník za každý mesiac vytláčam usporiadaný podľa dátumu (vtedy čísla zápisov samozrejme nie sú doradu) je to chyba, alebo nie?:eek:

MRP WIN má funkciu prečíslovania zápisov podľa dátumu. Myslím si, že každý účtovník účtuje v dávkach dokladov. Mám na mysli to, že naraz nahodí odberateľské faktúry, potom dodávateľské, banku, a pokladňu príjem a výdaj. Potom si to celé dá prečíslovať podľa dátumu, aby to bolo chronologicky usporiadané.
Postup je nasledovný:
V účtovnom denníku: Funkcie - Prečíslovanie skupín zápisov - Prečíslovanie skupín podľa dátumu. A potom ešte Funkcie - Prečíslovanie zápisov - prečíslovanie zápisov podľa dátumu.
Anonymka
13.12.07,08:20
a vy vytláčate k faktúram účtovný doklad? Ja napríklad mám spravený účtovný doklad, kde je číslo zápisu, číslo dokladu, predkontácia ... a podpis účtovníka ... a ak prečíslujem, všetky doklady musím vymeniť... :eek: Ale to mi teraz obrovský kameň spadol zo srdca... :)
Zoltán Kovács
13.12.07,08:23
a vy vytláčate k faktúram účtovný doklad? Ja napríklad mám spravený účtovný doklad, kde je číslo zápisu, číslo dokladu, predkontácia ... a podpis účtovníka ... a ak prečíslujem, všetky doklady musím vymeniť... :eek: Ale to mi teraz obrovský kameň spadol zo srdca... :)

K faktúram netlačím účtovný doklad. Mám pečiatku na predkontáciu, ktorá obsahuje aj číslo dokladu, dátumy, podpis kto zaúčtoval, a kto schválil.
Gabi03
13.12.07,08:24
A čo keď mi to program nedovolí? :eek::(
Anonymka
13.12.07,08:34
K faktúram netlačím účtovný doklad. Mám pečiatku na predkontáciu, ktorá obsahuje aj číslo dokladu, dátumy, podpis kto zaúčtoval, a kto schválil.

no já takú pečiatku nemám ale asi by bolo potom rozumnejšie, keby som tam nedávala čísla dokladov, hej? Myslím číslo položky ... a potom to hockedy môžem prečíslovať ... však?
Zoltán Kovács
13.12.07,08:41
A čo keď mi to program nedovolí? :eek::(

Prečo nedovolí?
Gabi03
13.12.07,08:42
Prečo nedovolí?

Lebo je to SAP! :mad::D

K účtovným zápisom si priďeluje čísla podľa pridávania dokladov. :(
newSami
16.01.14,15:59
Ani v Money S3 nejde prečíslovať Účtovný denník, a teda keď ho zoradím podľa dátumu, poradové čísla sú poprehadzované. Je to problém pri daňovej kontrole? Nemáte s tým niekto skúsenosti?