bv_alexandra
13.12.07,09:13
Ahojte poraďací, mam otázočku, ako presvedčiť moju polovičku že psík, ktoré by som si chcela zabezpečiť, nie je len nejaký rozmar, že to myslím vážne, a že to nie je také strašné ako to opisuje on. Poraďte mi prosím. ;)
Zoltán Kovács
13.12.07,08:17
Ťažko odpovedať, resp. radiť, nakoľko nepoznáme toju polovičku. Nevieme aké argumenty by zabrali. Možno, že má obavy o to, či povinnosti okolo toho psíka nakoniec neostanu na neho. Mám na mysli ranné, resp. večerné venčenie, návštevy u veterinárky..... A vlastne neviem či bývate v RD, alebo v byte.
bv_alexandra
13.12.07,08:28
Bývame v byte, chcela by som Maltezáčika. Čo sa týka starostlivosti, určite by to bolo len na mne.
Jeho argumenty sú že to bude ničiť nábytok, sedačky a plznúť. On je strašný pedant na poriadok totižto. Ale my máme už papagája, no trvalo mu asi pol roka kým si nan neho zvykol. A teraz sú nerozlučný kamarati, samozrejme že všetka starostlivosť je na mne, a on sa s ním len hrá. Myslela som že by to tak bolo aj so psíkom, len tu je trošku ráznejší, a tak možnosť doviesť psíka a dúfať že sa s tým zmieri som úplne vylúčila. Hlavne kvôli psíkovi. Chcem ho nejak rozumne presvedčiť, len neviem ako na to.;):rolleyes:
Chobot
13.12.07,08:35
Ahojte poraďací, mam otázočku, ako presvedčiť moju polovičku že psík, ktoré by som si chcela zabezpečiť, nie je len nejaký rozmar, že to myslím vážne, a že to nie je také strašné ako to opisuje on. Poraďte mi prosím. ;)

A ako to opisuje on? Lebo ja som bol tiež proti psovi - nie je to len hračka, je s tým dosť starostí: niekoľko krát denne venčiť, kúpanie,... Ak sa nekúpe, je cítiť jeho pach. Síce niektorí psíčkari tvrdia, že ich pes nesmrdí, ale to si len oni myslia, alebo sú už na ten pach zvyknutí. Je cítiť aj malého psa.

Práve z týchto dôvodov sme sa rozhodli pre mačku. Nie že by to bolo menej starostí, ale po riadnom zvážení sme dospeli k záveru, že nikto z nás by nebol dlhodobo ochotný chodiť pravidelne ho venčiť. Takto ja som ochotný čistiť mačacie WC a starať sa o krmivo. Našťastie s kúpaním alebo pachom starosti nie sú.

Ak si si ale vedomá, aké starosti obnáša chovanie psa a si ochotná sa o neho starať, tak si ho kúp. Povedz polovičke, že pre neho nebudú vyplývať žiadne povinnosti (možno doniesť domov ťažkú tašku s krmivom). Možno potom bude súhlasiť, aby si mala psa doma. Hlavné sú však jeho protiargumenty, či sú opodstatnené.

Pokiaľ ho strašíš, že bude musieť pravidelne chodiť venčil tvojho psa, tak sa mu nečudujem, že nesúhlasí.:rolleyes:
Chobot
13.12.07,08:38
Bývame v byte, chcela by som Maltezáčika. Čo sa týka starostlivosti, určite by to bolo len na mne.
Jeho argumenty sú že to bude ničiť nábytok, sedačky a plznúť. On je strašný pedant na poriadok totižto. Ale my máme už papagája, no trvalo mu asi pol roka kým si nan neho zvykol. A teraz sú nerozlučný kamarati, samozrejme že všetka starostlivosť je na mne, a on sa s ním len hrá. Myslela som že by to tak bolo aj so psíkom, len tu je trošku ráznejší, a tak možnosť doviesť psíka a dúfať že sa s tým zmieri som úplne vylúčila. Hlavne kvôli psíkovi. Chcem ho nejak rozumne presvedčiť, len neviem ako na to.;):rolleyes:

S takými obeťami pri psovi treba rátať. Švagriná má tiež maltezáka a nejedny papuče padli za obeť (ten malý špunt ich dotrhal!).

Kúpu ho pravidlene, cca. 2-3x týždenne, takže problémy s chlpami veľmi nemajú.
bv_alexandra
13.12.07,08:40
NIe nie práve ja som mu povedala že jeho tým psíkom nikto zaťažovať nebude, a to zas on vie že to tak je pretože aj o papagája sa starám vyhradne sama. Dokonca účtovnička čo nám účtuje chodí so psíkom do roboty má yorkieho a ani to mu nevadí.
Pravdupovediac som nečakala takúto reakciu, myslela som si že bude za.
:mee:
plavčík
13.12.07,08:49
Ja mám tiež maltezáčku - má už 8 rokov a milujem ju nado
všetko .Neviem si bez nej predstaviť život. NIČ nám neroztrhala! Je úžasná! Fenky sú lepšie, milšie, prítulnejšie a poslušnejšie. A čo sa týka Hárania.....dali sme ju sterilizovať a máme pokoj.

Veľmi ma obohatila...spoznal som kopec nových ľudí a nesedím doma pri telke ale chodím na prechádzky a rozprávam sa s ľuďmi a poznám všetkýcj psov a ich majiteľov v okolí. PROSTE MILUJEM SVOJU FENOČKU a malé "obety" neriešim. Lebo láska čo mi dáva je nado všetko!

A ešte čosi.............MALTEZÁCI NEPLZNU !!! Strihám ju svojpomocne...nie je síce ako zo salónu / vyzerá skôr ako kozička/ ale nemusím jej po prechádzke kúpať bruško...nie je malý zmeták ale malá kozička.
misomiso
13.12.07,09:02
No s tym plznutim - my uz dva roky nemame psa, ale denne najdeme nejaky chlp, ktory nam ho s laskou pripomina :).

Este treba zvazit take veci, co bude so psom, ak chodite na dovolenky a pod. BTW - vcera som v Rakusku videl taky automaticky krmic psa, taka miska rozdelena na 4 casti, kazdych 24 hodin sa otvori jedna cast a este nam amate 6 sekund na nahratie odkazu pre psa. Takze mate na 5 dni postarane.

Vyrobcu tohto zariadenia by som dal zavriet za tyranie zvierat. Inak - bolo to z cele plastu, takze nas (byvaly) by do toho 3 x zahryzol a granule by zozral vsetky hned.
bv_alexandra
13.12.07,09:05
Toto som už riešila tiež keďže v mojom okolí sú ľudia milujúci zvieratka mam to vyriešené. Kolegyna je ochotná vždy, pretože aj my jej občas chodíme opatrovať mačičku. My si tak navzájom pomáhame. :):):)
ayya
13.12.07,09:12
citujem z jednej stranky - podla mna najlepsej o psoch, aka na sk-cz internete je:

"Ano, opravdu stojí za to mít vedle sebe pejska. Pokud jste se již rozhodli k onomu životnímu kroku, možná vám pomůže i tento článek. Chtěl bych v něm poradit především těm, kteří si pejska pořídit chtějí, ale potřebují pomoci ve výběru plemene a zjistit, co všechno vlastně chov psa obnáší.

Předně bych chtěl říci, že pro psa jakékoli rasy není nejdůležitější prostor, který obývá. Nejdůležitější pro psa je vždy kontakt s jeho pánem, jeho rodinou a lidmi i psy obecně. I velké plemeno je bez obav možno chovat v panelákovém bytě, pokud se mu budu věnovat a poskytnu mu dostatek společných procházek a podnětů ..."

je to bez dovolenia autora, dufam, ze sa nebude velmi hnevat ... a je to na tejto stranke:

http://www.psiskolafalco.cz/zacat.htm

----------------
skus si ju trosku "prehrabat" - mozno tam najdes aj navod, ako toho tvojho presvedcit :)
danushka
13.12.07,09:16
Alexandra, možno budeš musieť presviedčať svoju polovičku dlhšie, ako si myslíš. Mňa tak presviedčali deti s mužom cca. 5 rokov a vzali ma aj k matke nášho budúceho šteniatka. Najskôr som sa zaľúbila do matky kokršpanielice a potom som už len čakala, kedy nám majitelia oznámia, že budú mladé. Dnes má hafan už 5 rokov a za nič na svete by som ho nedala. Ale odkedy ho máme, vysávam a zotieram podlahu denne! Nech robím čo chcem, tú psinu u nás cítiť:) Kúpeme ho raz týždenne, aj zúbky mu umývame...Takže tak. Ale keď sa na mňa pozrie tými úprimnými očkami a neodvráva....no čo budem viac hovoriť, jednoducho je to plnohodnotný člen našej domácnosti. Tak Alexandruš, úspešné presviedčanie so zdarným koncom želám.
Chobot
13.12.07,09:21
I velké plemeno je bez obav možno chovat v panelákovém bytě, pokud se mu budu věnovat a poskytnu mu dostatek společných procházek a podnětů ..."

:)

No, nie som na 100% presvedčený o vhodnosti veľkého psa do bytu. Potom sem pribudnú takéto príspevky:

http://www.porada.sk/t67094-hlucnost.html

Ani malé psy nie som tiché a môžu obťažovať susedov.
ayya
13.12.07,09:30
No, nie som na 100% presvedčený o vhodnosti veľkého psa do bytu. ... Ani malé psy nie sú tiché a môžu obťažovať susedov.

ale su aj rasy, ktore su velke a napr. nestekaju... alebo len velmi vynimocne ... napr. taketo ako na tomto obrazku (http://www.pups4sale.com.au/rhodesian_ridgeback_c_pups_.jpg)
skus si tu stranku pozriet aj ty ak mas cas a chut :) podla mna to nie je skoda casu ;)
Chobot
13.12.07,09:39
ale su aj rasy, ktore su velke a napr. nestekaju... alebo len velmi vynimocne ... napr. taketo ako na tomto obrazku (http://www.pups4sale.com.au/rhodesian_ridgeback_c_pups_.jpg)
skus si tu stranku pozriet aj ty ak mas cas a chut :) podla mna to nie je skoda casu ;)

Ale aj z toho malého psa raz vyrastie takéto niečo:

http://www.medicalrace.com/dictionary/Image:Rhodesian_Ridgeback_600.jpg

čo je už skoro vo veľkosti vlčiaka.

Ja nikoho neodhováram od zaobstarania si psa. Kto chce, nech má v byte psa. Ja však takú veľko rasu do bytu určite nechcem a nikto ma nepresvedčí. Možno na nejakú malú rasu by som sa nechal nahovoriť. A pritom nemôžem povedať, že by som nemal rád psov...:rolleyes:
Bionda
13.12.07,10:30
verte a či neverte, myslím si podľa nášho Biondíka, že veru v činžáku sa mal chlapec lepšie.Snažím sa mu to občas vynahradiť a ideme na prechádzku mimo pozemok aspoň 1-2x v týždni. Nieže by nemal kde bežkať veď na 18ár pozemku sa vymýšľať dá a aj ponaháňať, ale určite viem, že bol šťastnejší v činžáku , lebo sme s ním chodili von. Ľudia v panelákoch, ktorí majú psov žijú zdravšie, či je dážď alebo slnko chodia von aj oni a nesedia pred TV, PC a pod.a ich psy sú šťastní lebo ich majitelia trávia čas s nimi. Darmo pes priateľ človeka .
A Biondo je taký väčšejší :D ako Labrador :D
ayya
13.12.07,10:42
čo je už skoro vo veľkosti vlčiaka.


no ved ... hoci neviem, ci mam spravne informacie ale su vlciaci, ktori maju do 30 kil a ridgeback ma kludne okolo 40, lenze nema taku srst ako vlciak, tak sa moze zdat "mensi" ;) ... my mame tiez cca 40 kg fenku (ktora mala predvcerom 4 roky :) ) v cinzaku, ale kedze pes je aktivny priblizne 8 hodin a ostatny cas prespi alebo "predrieme" tak kludne mozem povedat, ze domov chodi hlavne spavat ... vacsinu svojho bdeleho casu je alebo na prechadzke so "sefom smecky" vonku, alebo beha po zahrade a prilahlych pozemkoch a vzdy vie, ktori susedia mali kura na obed :D :D
mna najviac "nicia" tie chlpy vsade, kedze musim vysavat tak casto, ako ked boli deti male a hravali sa na koberci ... ale - odpustila som jej to davno, lebo je uzasna, lebo je naozaj od malicka "nasa" , lebo je to "clenka nasej rodiny" :D
bv_alexandra
13.12.07,13:55
Toto by mal byť náš nový člen rodiny, tak dúfam že mi to vyjde. Spracovávanie pokračuje, a povedala by som že takých 60% je na mojej strane. :D a zajtra idem hafina pozrieť naživo:)
http://zvierata.bazos.sk/obr/4767844.jpg
Bionda
13.12.07,14:10
alexandra, tento tvoj malinký patrí do skupiny štekavcov a čím menší tým jedovatejší. Ale domácich zvyčajne ľúúúbia . My sme v paneláku mali takého malého suseda a večne išiel po našom Biondovi, mala som "veľký strach " , že nášmu Biondíkovi ublíži :D Bol to najväčší trhač na okolí :D :D
bv_alexandra
18.12.07,07:28
Takže nakoniec sa nám to predsa len podarilo. Ňufka je už členom našej domácnosti, a aj polovička sa zmierila s tým že psík je s nami. Proste ten malý psík psík si ho získal. ;)
a tu je jej fotečka.
mysimis
18.12.07,07:34
Alexandra, psík je naozaj rozkošný.... Ako sa volá?
bv_alexandra
18.12.07,07:50
Alexandra, psík je naozaj rozkošný.... Ako sa volá?
Zatiaľ Ňufka, o oficiálnom mene sa dohodneme pri štedrovečernom stole, keď budeme všetci pokope:)
najag
18.12.07,10:10
Ak je to v rodinnom dome, tak preco nie. Ak je to v bytovke, tak tam pes nepatri.
tiny77
18.12.07,10:20
Alexandra, možno budeš musieť presviedčať svoju polovičku dlhšie, ako si myslíš. Mňa tak presviedčali deti s mužom cca. 5 rokov .....

Alexandra ma asi lepsie presvedcovacie schopnosti :D :D :D :rolleyes:
jež
18.12.07,18:24
Ja som si tiež kupila 3.11. 07 maltezského psíka. Teraz má 5. mesiacov.
Priateľ bol proti /máme kocúra / , no nakoniec ho kúpil on, a presne toho čo som bola pozerať aj ja. Je to zlaté stvorenie. Volá sa Timmy. Kde som ja , je aj psík. No musím povedať, že šteka dosť. Sme v RD ale aj tak, v noci je úplne ticho ale cez deň vyvádza. Keď prišiel nevedel robiť svoju potrebu vonku, behála som stále len von a dnu. Aj nachladla som z toho. Teraz po mesiaci je to už lepšie. V noci vydrží ale cez deň keď som nie doma tak ciká na noviny.
Asi v príspevku číslo 7 som našla, že majiteľka si sama striha maltezského psíka. Rada by som vedela ako . Tento môj je ako malé šidlo, neviem ako by som to spravila.
wayan
18.12.07,19:47
Najag
este raz sa vrat k Biondinmu prispevku ako pekne vystihla zivot psa v byte a v RD.uplne s nou suhlasim.mam psa v byte a v podstate cely zivot sme nejakeho mali.vzdy sa mali lepsie ako psy v RD,na jednom dvore osamoteny,majitel mu tak akurat da zrat a to je vsetko.psy z bytov chodia von s panmi,viackrat do dna,stretavaju inych psov....ziju veselsie,a aj ich majitelia,som o tom presvedcena,prave som dosla z prechadzky z obrovskej zimy,zatial co mnozstvo ludi cumi uz davno do telky.a je to minimalne 3 az 4 krat do dna.no a uz vobec nehovorme o psoch na dvoroch na retaziach.Hruuuuza
ayya
18.12.07,23:53
Ak je to v rodinnom dome, tak preco nie. Ak je to v bytovke, tak tam pes nepatri.

nazor proti nazoru: myslim, ze to nie je tym, ci dom ma schody a vytahy, alebo nema ... ;)
preco myslis, ze do bytovky pes nepatri? kvoli ludom, susedom, alebo kvoli psikovi?

mame susedku, staru pani ...nema nikoho ... iba svojho psika, tak sa pytam: zakazala by si jej ho iba preto, ze byva na siedmom poschodi? :o
Bionda
19.12.07,17:37
Najag je to naozaj pravda, že viac času máš na psa ak žije s Tebou - jasné ak máš k zvieratám ako- taký, ak nie, niet o čom- nepresvedčím ťa. Naozaj si mylne majitelia RD myslia, že psovi stačí ich pozemok a hotovo- veľký omyl. Pes čím sa mu viac venuješ, tým viac dostaneš! Pes je najväčšia láska akú môžeš dostať, lebo nemá podmienky a bude ťa milovať za každej okolnosti, ako som napísala, pes je jediný tvor, ktorý by pri Tebe aj zhorel, všetko by ušlo, ale pes by zostal do posledného okamihu pri Tebe. A v paneláku si vytvoríte vzťah..... to sa nepísať ani nedá, pochopí len ten , kto to zažil, chýba len reč hovorená. My sme boli v okolí paneláku zohratá partia, chlapi nosili ploskačky- aby sme nazamrzli a často som si myslela, že nie oni boli venčiť psov , ale psy svojich pánov :D
jozka56
19.12.07,18:31
Maltezáci su bohovski:---dama anjeli, vonku obranari. Po 4 rokoch mi nevadi umyvanie, sesanie ani vencenie v akomkolvek pocasi. Je to moja stvornoha laska a velmi rozumna, dohodneme sa aj ocami.
aisa
19.12.07,18:47
Tiež si myslím, že lepšieho psíka, ako maltezáka ste si v tomto prípade nemohli ani zaobstarať. Môžem len potvrdiť niekde horeuvedené. Je to jednoznačne veľmi inteligentná rasa. Ako hore píšu, naozaj vám dokáže z očí čítať. Držím ti prsty!
Kelis
11.03.08,06:20
Ahojte priatelia,

v čase voľna a oddychu som si našla chvíľu a čítam tie popísané riadky o psíkoch. A keďže som aj ja veľká milovníčka zvierat, tak som sa rozhodla prispieť aj ja do vašej diskusie. Psík v byte? Rozhodne som za. Ale pozor!!! Iba v tom prípade, ak je do bytu zvolená vhodná rasa. My sme sa tak nejak s manželom ani neviem ako dostali teraz k nášmu maznáčikovi - Jerrymu. Inak to meno ho dosť špecifikuje, takže nemusím ho veľmi popisovať. Je to fakt taká malá myška. Nemám momentálne jeho foto, ale je to pražský krysařík 4-mes. šteniatko. Veľmi živí, hraví, ale absolútne nenápadný, nič nedemoluje, okrem svojich hračiek, nešteká, iba keď je niekto za dverami. Bol to darček od známych, a keďže darčeky sa neodmietajú, tak sa stal našim členom rodiny.
Ozaj, nemáte niekto túto rasu doma? Možno by sme pokecali, dosť som sa o ňom dočítala na nete, v Česku je to veľmi uznávaná rasa. Pripájam foto z netu.
zepelin
11.03.08,16:00
ahoj ahoj,maltezak je dobry vyber.,pokial viem,ma srst asi ako vlasy a tyto psici neplznu,takze chlpy na gauci ,nebude asi problem.a co sa tyka vencenia,je moznost ho naucit ,pokial sa nepojde s nim von,urobit potrebu,trebars do plytkej nadoby v rohu miestnosti,v ktorej bude granulat+piesok trebars.pokial ide o krmenie,tieto male plemena zjedia asi pol granule a su dojedene.takze ide len o vec nazoru