mottlova
13.12.07,09:22
Zamestnancom neboli vyplatené odmeny za rok 2004, v roku 2007 zamestnávateľ obdržal rosudok, kde bol zaviazaný vyplatiť na účet právneho zástupcu týchto zamestnancov obnos, ktorý sa rovná odmenám, teda hrubej mzde.Mám vyplatiť celú čiastku bez zrážok, alebo mám urobiť odvody a preddavok dane? Ak ano, ako ich dostanem do výkazov SP a ZP, keď už u nás nepracujú a teda sú odhlásení zo SP a ZP, alebo mám podať opravné výkazy za obdobie, ktorého sa tieto mzdy týkajú?
Zoltán Kovács
13.12.07,08:24
Zamestnancom neboli vyplatené odmeny za rok 2004, v roku 2007 zamestnávateľ obdržal rosudok, kde bol zaviazaný vyplatiť na účet právneho zástupcu týchto zamestnancov obnos, ktorý sa rovná odmenám, teda hrubej mzde.Mám vyplatiť celú čiastku bez zrážok, alebo mám urobiť odvody a preddavok dane? Ak ano, ako ich dostanem do výkazov SP a ZP, keď už u nás nepracujú a teda sú odhlásení zo SP a ZP, alebo mám podať opravné výkazy za obdobie, ktorého sa tieto mzdy týkajú?

Ak vyplácaš mzdy,odmeny po skončení prac.pomeru, tak z toho sa zráža iba daň. Odvody do ZP a SP sa nerátajú a ani nezrážajú.
mladymuz
13.12.07,08:25
no na túto otázku som aj ja zvedavý, a možno by som zašiel priamo do SP a ZP urobiť im nejake dodatočne hlasenie a odviezť to, čo podľa zakona v tych rokoch sa malo.
Zoltán Kovács
13.12.07,08:27
Ja teraz vyplácam spätne náhrady za nevyčerpané dovolenky po skončení prac.pomeru. Zamestnávateľ pri ukončení prac.pomeru nechcel o tom ani počuť, ale teraz z obáv súdov sa rozhodol vyplatiť. A zrážam iba daň.
mottlova
13.12.07,08:35
a nemala som to celé poslať na účet toho právneho zástupcu, keď bolo také rozhodnutie súdu?
m.hladka
13.12.07,08:38
No neviem...., podľa mňa sú to náklady minulých rokov.
Stefan2005
13.12.07,08:38
Ja teraz vyplácam spätne náhrady za nevyčerpané dovolenky po skončení prac.pomeru. Zamestnávateľ pri ukončení prac.pomeru nechcel o tom ani počuť, ale teraz z obáv súdov sa rozhodol vyplatiť. A zrážam iba daň.

operiaš sa asi o ustanovenia napr. zákona o sociálnom poistení:
§ 138 Vymeriavací základ
(2) Do vymeriavacieho základu zamestnanca sa nezahŕňa odstupné, odchodné, cestovné náhrady,.... a plnenia poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru a náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca.