Birn
13.12.07,10:01
Prosím Vás, kde mám zaradiť kamerový a poplachový systém narušenia. Na fa mám materiál 258937,-Sk bez DPH a práca v sume 28 400,-Sk bez DPH. Myslím si, že zaradím tento systém do II. odpisovej skupiny / ale neviem aká KP /v sume 258 937,-Sk bez DPH a prácu dám na 518. Rozmýšľam dobre ?
A ešte kde by ste zaradili takú plazmovú rezačku na kovy, hydraulický lis na kovy a vrtacie sekacie kladivo ?
Keď sa už pýtam, tak pri rekonštrukcii prenajatej budovy môžem dať na 042 klince, hmoždinky, farbu na oplotenie ?

Ďakujem Birn
Rozalka
13.12.07,09:29
Prosím Vás, kde mám zaradiť kamerový a poplachový systém narušenia. Na fa mám materiál 258937,-Sk bez DPH a práca v sume 28 400,-Sk bez DPH. Myslím si, že zaradím tento systém do II. odpisovej skupiny / ale neviem aká KP /v sume 258 937,-Sk bez DPH a prácu dám na 518. Rozmýšľam dobre?
Nie, prácu priraďuješ k poplachovému systému a zaradíš spolu.
A ešte kde by ste zaradili takú plazmovú rezačku na kovy, hydraulický lis na kovy a vrtacie sekacie kladivo?
Našla som k lisom, podľa mňa sa vzťahuje aj na rezačku
29.42.32 Číslicovo riadené stroje na ohýbanie, drážkovanie, falcovanie, rovnanie, strihanie, dierovanie a podobnú úpravu kovov
Z: Ohýbačky, zvinovačky, stroje na nakružovanie a rovnanie plechov, vrátane ohýbacích lisov, lavice na ohýbanie rúrok, profilov, tyčí - číslicovo riadené
TZ: Strojné nožnice, dierovačky, orezávačky
V: Lisy (29.40.34)
Keď sa už pýtam, tak pri rekonštrukcii prenajatej budovy môžem dať na 042 klince, hmoždinky, farbu na oplotenie?
Pri rekonštrukcii budovy je všetko, čo sa týka tejto rekonštrukcie, MD 042

Ďakujem Birn

:)
Birn
13.12.07,12:01
Ďakujem ale zaujímalo by ma kam zaradím ten kamerový a poplachový systém, aké KP?
Rozalka
13.12.07,19:01
Ďakujem ale zaujímalo by ma kam zaradím ten kamerový a poplachový systém, aké KP?
Pod týmto označením som nič nenašla, skús aj ty, tu nájdeš klasifikáciu produkcie:
http://www.porada.sk/547973-post3.html
Zoltán Kovács
13.12.07,19:08
Birn
14.12.07,06:59
Včera som sa už nedostala na poradu. Díky za vaše názory. Dám to do II. odpisovej skupiny.
Birn
zena
05.03.10,05:56
Prosim Vas, nevedeli by ste mi poradit kam zaradit sieťové vybavenie? (mam tym na mysli zosietovanie pc vo firme) Velmi by mi to pomohlo...dakujem
adato
05.03.10,07:02
Kamerový systém môže byť zaradený pod kódom: 26.40.33 (videokamery, zariadenia na záznam a reprodukciu zvuku...) alebo ako Poplachové zariadenie na ochranu proti krádeži: 26.30.50 (záleží na tom, či sú tam len kamery, alebo aj nejaké ďalšie zariadenia). Obidve KP sa odpisujú v 1. odpisovej skupine.
Chcela by som upozorniť na odkazy ohľadom zaradenia - podľa starej klasifikácie - môžu viesť k omylom - k chybnému zaradeniu do odpisovej skupiny.
Čo sa týky zaradenia siete - je potrebné odlíšiť časť, ktorá bude priradená k budove - káblové rozvody, ak sú súčasťou siete aj nejaké samostatné zariadenia - napríklad servre,...tieto by som zaradila zvlášť - do odpisovej skupiny 1 ( k výpočtovej technike).