fuky8
13.12.07,17:59
Nazdar!Mám takýto problém: V novom notebooku mám nainštalovaný linux,chcem ho ale preinštalovať na XP-čko.Po vložení disku do DVD mechaniky sa mi pekne spustí príprava na samotnú inštaláciu,ale potom mi napíše,že nie je možné nájsť žiaden harddisk,aby som skontroloval jeho zapojenie a tak a ponúkne mi len ukončenie inštalácie,proste neviem čo ďalej...
Ďakujem za rady.
jogo
13.12.07,17:10
Ahoj,

skus byt trochu konkretnejsi. Co presne za hlasku/chybu vypise? Kedy to vypise?
Infarkt
13.12.07,17:15
Najprv si skontroluj nastavenie BIOS-u...

...skús tento link, tam je asi riešenie :)

http://www.pretaktovanie.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26006

A nabudúce skús trochu pogugliť aj ty... ;)
fuky8
13.12.07,17:50
Ano je to môj problém,ale teda ten chalan tam píše,že použil program Nlite a dal na CD SP2 a ovládače,ale teda čo je SP2?Akože sevispak?
Infarkt
13.12.07,18:00
SP = Service Pack... :rolleyes:


V nastaveniach BIOS-u by sa mal pohybovať len človek, ktorý vie čo robí...a ty to asi nebudeš ;)

Musíš vypnúť IDE na SATA disk...

...potom ti už pôjde inštalačka XP aj bez SP2...

...ale radšej to daj urobiť niekomu kompetentnejšiemu... :)
fuky8
13.12.07,18:04
Ale tam nič také nie je.Je to nejaký chabý bios
Infarkt
13.12.07,18:15
Určite to MUSÍŠ mať v BIOS-e !!! Pre istotu to nechaj tak a skús nájsť v okolí fachmana, čo ti to spraví...hm ? :cool:
fuky8
13.12.07,18:23
Nie je to tam na 101% a prepáč,ale nenechám to tak,ja sa nevzdám :D
Zoltán Kovács
13.12.07,18:36
Nie je to tam na 101% a prepáč,ale nenechám to tak,ja sa nevzdám :D

Maximálne, že si odstavíš book natvrdo, a potom môžeš naozaj vyhľadať odborníka. To čo písal Infarkt o vypnutí IDE je v BIOS-e.
Infarkt
13.12.07,19:37
Maximálne, že si odstavíš book natvrdo, a potom môžeš naozaj vyhľadať odborníka. To čo písal Infarkt o vypnutí IDE je v BIOS-e.

Nechaj taaak... ;) keď si pošahá BIOS, tak si bude vlasy trhať... :D
fuky8
13.12.07,19:39
Ok odborníci
Infarkt
13.12.07,19:43
Ok odborníci

Nie som odborník ;) ... ale určité veci je fakt dobré zveriť odborníkom :cool:.

Skúsil som ťa naviesť na podobné témy, ale ako sám zisťuješ, radšej to nechaj odborníkom :)

Pekný večer
fuky8
14.12.07,04:41
No ja by som to spravil použitím boot USB ale teda neviem nájsť ten driver na HDD.Je to Seagate momentus 5400.3 a na stránke seagate píšu,že nie je žiaden konkrétny driver a tak podobne.Takže neviem ako sa k tomu prašivému ovládaču dostať!Viete niekto poradiť?:eek:
Junk
15.12.07,10:47
Napis znaku notebooku...


ak jeto obycajny disk ATA malo by pomoct formatovanie

ak je to SATA, tak potrebujes driver na HDD
robovi
15.12.07,15:41
Len tak medzi nami pani. windows xp nevidi linuxove particie. teda, ak tam ma linux, tak je jedno, ci ma sata, ata alebo co. pokial nezmeni format particie na fat 32, alebo ntfs, tak mu nepomoze ziadne startovanie z usb, alebo cd. ten disk nerozbeha. ale niektore programy, ako partition magic vidia linuxovske particie a vedia si s nimi rady.