martulienka67
13.12.07,20:39
Prosím všetkých poraďákov o pomoc. Manželovi prišiel mail od BRITISH LOTTERY - "Oficial Prize Award Notification", že vyhral nejaké peniaze. Nechce sa dať presvedčiť, aby mail jednoducho vymazal a na správu vôbec nereagoval. Neuspela som ani argumentom, že ked sa do nijakej súťaže nezapojil, tak nemôže ani vyhrať. Prosím Vás, nedostal aj niekto z Vás takýto mail a ako ste reagovali? Chcú od nás vedieť "LEN" meno, adresu, číslo telefonu, vek, pohlavie, zamestnanie. Vopred ďakujem.
Infarkt
13.12.07,19:48
Na začiatok...Tvoj manžel má 10, alebo 12 rokov ? :D

Nech nie je naivný, lebo po poskytnutí tých údajov sa môže stať, že ho bude po čase naháňať taký Interpol, kvôli podvodom, machináciam, daňovým únikom a podobne... :cool:
Zoltán Kovács
13.12.07,19:53
misomiso
13.12.07,20:14
Joj - ze ja niekedy nemozem mat tiez take stastie, vyhrat v britskej loterii !!

Ale raz mi prisiel mail niekde z Nigerie, od bankoveko uradnika, ktory sa pokusal zachranit nejake peniaze z uctu majitela, ktory sa zabil pri leteckom nestasti. Bol to nejaky Talian, a nemal deti, takze peniaze z jeho konta nemali komu poukazat. Uz to bolo niekolko rokov a teraz hrozilo, ze tie peniaze toho nestastnika prepadnu.

Tak ma kontaktoval ten bankovy uradnik (nejaky pan Malik Mejta) s tym, ze hlada konto, na ktore by mohol peniaze previest. Stacilo udat cislo konta, a mohol som si nechat 20% z celej sumy, hovoril, ze sa da dohodnut aj na viac. Poslal aj telefonne cislo na seba.

Ja inak mam rad iniciativnych ludi, tak som mu odpisal. Najprv som sa ho opytal, o aku sumu ide. On, ze asi 20mil USD. Tak som mu napisal, ze je mi velmi luto, ale ze kvoli takej sume sa mi naozaj neoplati uradovat. (Jemu by moje meno asi nic nehovorilo, preto som sa podpisal ako Palec Kejta) Napisal som mu, nech da peniaze na charitu.

On si evidentne stale nebol isty tym, ci ide o haluz, pretoze este odpovedal, ze - no prave, ale aby to mohol dat na charitu, musi to najprv previest na moje konto. Potom, ze to spolocne dame na charitu. Tak som sa k tomu potom postavil ako k niektorym damam tu na Porade, prestal som reagovat. Potom asi pochopil...

Ale ta Britska Loteria ma laka. To by som sa celkom zapojil...
katkapekly
13.12.07,20:27
ja som sa už do takej lotérie zapojila, na začiatok nechceli nič, ale potom, keď som im odpovedala, tak vysvitlo,, že vlastne ide o to, že do zlosovania o tú sumu, ktorú som akože vyhrala, budem zaradená ak zaplatím nejaký poplatok, myslím, že to bolo nejakých 20 libier - mala som to zaplatiť z účtu. A že za ten poplatok budem mať nárok na zaradenie do žrebovania celý týždeň - teda 7krát. Takže to bol v podstate podvod. Čosi také, ako keď vám neustále chodia obálky, že ste vyhrali milión korún, ale potom zistíte, že ak si objednáte určitý tovar, tak vás zaradia do zlosovania o milión korún. Odvtedy také veci mažem.
misomiso
13.12.07,20:30
Za 20 GBP az 7 X ?? Podla mna sa to celkom oplati :)
Paula
13.12.07,20:31
Ja inak mam rad iniciativnych ludi, tak som mu odpisal. Najprv som sa ho opytal, o aku sumu ide. On, ze asi 20mil USD. Tak som mu napisal, ze je mi velmi luto, ale ze kvoli takej sume sa mi naozaj neoplati uradovat.l...



Toto sa mi páááááááči ako máločo málokedy, dík za zlepenie dnešnej nálady;) .
ayya
13.12.07,20:31
Martulienka, skus tuto stranku teraz ale aj hocikedy, ked ti pride nieco podobne: http://www.hoax.cz/cze/

je tam databaza roznych hoaxov podla kategorii, datumu prveho vyskytu, dalej ich popis, aj jazykove verzie, aj vyjadrovanie odbornikov, akym sposobom je skodlivy ten-ktory hoax

a teraz toto konkretne, co spominas ty, myslim, ze som nasla tu: british lottery (http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail&id=666&pageDesc=british_lottery_international) ... skus to pripadne porovnat, a ukaz to aj manzelovi, aby ste nedopadli ako ludia, ktori uverili BMG :D
katkapekly
13.12.07,20:53
Za 20 GBP az 7 X ?? Podla mna sa to celkom oplati :)
podľa toho, koľko ľudí taký mail dostalo:). A vieš, koľko žrebov si môžeš kúpiť za 20 libier?..... Viac ako 7.
ajale
13.12.07,21:25
keby som vzdy naozaj vyhrala tie loterie co mi posielaju v mailoch, tak sa uz davno vyvalujem niekde na Hawai a miestny tanecnici v travovych sukniach by mi plietli vence z kvetov
martulienka67
14.12.07,17:16
Ďakujem všetkým za reakcie. Dúfam, že sme ho spoločne presvedčili.