ikar
13.12.07,20:54
Manželka podala k súdu žiadosť o zvernie našich detí do jej starostlivosti. Odsťahovala sa k rodičom a ako dôvod uviedla, že som ju údajne psychicky týral. Rozvádzať sa nechce (ani ja). Chce aby som sa aj ja k nim nasťahoval. Ja nemám snahu ju akokoľvek oddelovať od detí. Existuje aj iný spôsob pre ňu ako súd, aby sa ubezpečila, že jej nezoberiem deti? Viem, znie to celé absurdne.
misomiso
13.12.07,20:31
Dohoda.
ikar
14.12.07,09:39
je mozne, ze predmetom takejto dohody bude len to ze sa dohodneme aby deti boli v starostlivosti manzelky, bez udania vyzivneho a navstevovania kedze planujeme zit v spolocnej domacnosti?
misomiso
14.12.07,13:21
Teda - budete zit spolu a o deti sa bude starat iba manzelka? Ale ved tak zije vela rodin, to su vsetky tie rodiny, kde si zeny (asi opravnene) stazuju, ze sa staraju o domacnost a o deti, zatial co mus sedi s pivom pred telkou :). Na to naozaj nepotrebujete ziadnu dohodu.

Jedine, na com sa musite dohodnut je to, ci vlastne budete chciet zit spolu alebo nie. Myslim, ze iba v pripade, ze by odpoved bila nie, tak potom je potrebnych X dohod, a ktorych kazdna bude riesit nejaku oblast, napr. deti, majetok... Ak bude odpoved ano, tak tieto problemy predsa odpadaju nie?