maska4
14.12.07,07:51
Ahojte poradaci. Vie mi niekto poradit? Mozu sa vianocne odmeny poskytnut nejakou formou , pri ktorej z nich nebudu musiet byt stiahnute odvody do poistovni, ale iba dan?Je takato moznost? Dakujem :rolleyes:
Jozef Mihál
14.12.07,06:54
Je taká možnosť, ale tie odmeny musia mať prívlastok odmeny pri pracovnom alebo životnom výročí zamestnanca.
maska4
14.12.07,06:57
Tak neviem, životné výročie to nebude a pracovné? To akože oslavujeme, že som uspešne odpracovala rok?Lebo ine pracovné vyročie ma nenapada.
Jozef Mihál
14.12.07,07:02
Súhlas, zamestnanec úspešne odpracoval rok, dva roky, tri roky atď. vo firme - to je pekný príklad pracovných výročí, ktoré by si určite zaslúžili ocenenie vo forme odmeny.
maska4
14.12.07,07:05
To akože vážne???Teraz som na pochybach.Hlavne, ked všetci maju dostat rovnako...
Jozef Mihál
14.12.07,07:16
To je na Vás, z mojej strany bolo povedané všetko.
AnitaMartinska
14.12.07,08:56
Prosim poradit - potvrdit
1.Cely mesiac PN 1 rocna odmena
- odvod ZP z odmeny, SP nie je odvod / som na pochybach na UP/, dan ano
2. Cely mesiac MD 1 rocna odmena - ako prvy priklad
3. Ukonceny PP a preplatenie dovolenky - iba dan
4. Ukonceny PP a rocna odmena - iba dan


Dakujem, pekny den.

Inak, preco ma vyhodilo uplne, ked som sa asi 6 mesiacov neprihlasila?
jankasm
14.12.07,10:22
Prosim poradit - potvrdit
1.Cely mesiac PN 1 rocna odmena
- odvod ZP z odmeny, SP nie je odvod / som na pochybach na UP/, dan ano
2. Cely mesiac MD 1 rocna odmena - ako prvy priklad
3. Ukonceny PP a preplatenie dovolenky - iba dan
4. Ukonceny PP a rocna odmena - iba dan


Dakujem, pekny den.

Inak, preco ma vyhodilo uplne, ked som sa asi 6 mesiacov neprihlasila?

Čo sa týka prvých dvoch prípadov, tak počas PN a MD idú odvody z odmeny do ZP, do SP len úrazové poistenie a samozrejme daň.
Čo sa týka 3 a 4 prípadu, tak tam by ma ešte zaujímalo, kedy ten PP končí. Teraz k 31.12.2007? Ak je to tak, tak aj z preplatenej dovolenky aj z odmien idú normálne všetky odvody aj daň. Ak bol PP ukončený už dávnejšie, tak je to tak ako píšeš, odvádza sa len daň. ;)
AnitaMartinska
14.12.07,11:59
JANKASM dakujem za odpoved.
Pekny den.
megyzah
03.03.08,08:03
Čo sa týka prvých dvoch prípadov, tak počas PN a MD idú odvody z odmeny do ZP, do SP len úrazové poistenie a samozrejme daň.
Čo sa týka 3 a 4 prípadu, tak tam by ma ešte zaujímalo, kedy ten PP končí. Teraz k 31.12.2007? Ak je to tak, tak aj z preplatenej dovolenky aj z odmien idú normálne všetky odvody aj daň. Ak bol PP ukončený už dávnejšie, tak je to tak ako píšeš, odvádza sa len daň. ;)

Ja mám teraz taký istý prípad, že mám zamestnanca celý mesiac na PN a dostal mimoriadnu odmenu. Čiže aj u neho do Sp ide odvod len do úrazového poistenia? Prosím Vás v ktorom zákone a paragrafe sa to píše? Ďakujem.
tomare
03.03.08,08:24
Ja mám teraz taký istý prípad, že mám zamestnanca celý mesiac na PN a dostal mimoriadnu odmenu. Čiže aj u neho do Sp ide odvod len do úrazového poistenia? Prosím Vás v ktorom zákone a paragrafe sa to píše? Ďakujem.
Zákon o sociálom poistení č.461/2003 Z.z. § 140 ods.6
megyzah
03.03.08,08:41
Zákon o sociálom poistení č.461/2003 Z.z. § 140 ods.6

Prešla som to, ale priznám sa že mi to stále vŕta v hlave, lebo síce zamestnanec mal PN celý mesiac, ale zároveň mal tam odmenu - ja som sa totiž na to pýtala aj v sociálnej poisťovni, ale tam mi povedali že poistné sa má platiť, pretože mal príjem ktorý je vymeriavacím základom pre odvod poistného. A neplatí len zamestnávateľ odvody ( lebo tak je to formulované v tom § ) alebo ani zamestnanec?
Jana Motyčková
03.03.08,09:25
§140 ods.2 - zamestnanec, §140 ods.6 -zamestnávateľ.