matteo
14.12.07,07:52
Dobry den.

Mate niekto skusenosti s predajom (vlastneho) jazdeneho auta?

Bol by som rad, keby mi niekto vedel zodpovedat na tieto otazky:
1-co vsetko treba, ake papiere, pri predaji auta
2-chcem predat auto, avsak nema uz platnu emisnu kontrolu. Vadi to?
3-musi byt v dobe predaja platne povinne zmluvne poistenie?

Dakujem
Mirka123
14.12.07,06:59
add1 pri predaji určite treba technický preukaz a kúpnu zmluvu!!!
add2 že auto nemá platnú emisnú ešte nemusí byť problém pri predaji, záleží od kupcu, či to bude akceptovať. Veď emisná sa dá dorobiť.
add3 v čase predaja nemusí byť platné PZP. Uzatvorí si ho nový majiteľ v čase prepisu auta.

Toto sú moje vedomosti, ak sa mýlim, prosím opravte ma.;)
skonline
14.12.07,07:24
Predvcerom som predaval auto, takze:
AD1:pozri si http://www.minv.sk/krpzbb/auto.htm#atext2, kupnu zmluvu nepotrebujes na papieri, mozes ju uzatvorit aj ustne, ta upravuje len vztah medzi tebou a kupujucim
ad2:policia to nevyzaduje, ale ak ju mas hned je auto skor predajne
ad3:ako vyplyva z prilozeneho linku, pri prepise musis mat PZP,ktore ti skonci v zmysle zakona o PZP dnom prepisu drzitela a potom uz je to problem noveho majitela
Mirka123
14.12.07,07:39
Predvcerom som predaval auto, takze:
AD1:pozri si http://www.minv.sk/krpzbb/auto.htm#atext2, kupnu zmluvu nepotrebujes na papieri, mozes ju uzatvorit aj ustne, ta upravuje len vztah medzi tebou a kupujucim ja radšej odporúčam kúpnu zmluvu, je to doklad v prípade nejakého budúceho sporu
ad2:policia to nevyzaduje, ale ak ju mas hned je auto skor predajne s tým súhlasím
ad3:ako vyplyva z prilozeneho linku, pri prepise musis mat PZP,ktore ti skonci v zmysle zakona o PZP dnom prepisu drzitela a potom uz je to problem noveho majitela podľa mojich info, ak je auto nejazdené, t.j. dlhšiu dobu stojí niekde v garáži, nepotrebuje PZP, pretože táto povinnosť sa vzťahuje na autá, ktoré sa zúčastňujú cestnej premávky. Ale ak by to bolo tak, stačí napr. dva dni pred predajom uzatvoriť nejakú lacnú PZP, ktorá sa v deň predaja zruší na základe predaja a teda to bude stáť minimum peňazí.

môj názor je dopísaný modrým
ali_m
15.12.07,09:04
k debatám ad3: bez PZP auto pri predaji neodhlásiš
matteo
17.12.07,09:23
Dakujem Vam vsetkym za odpovede...

...a prajem pekne a pokojne Vianoce ;)