takika
14.12.07,08:25
vyber laku nabytku
Potreboval by som poradit,aky lak mam pouzit na lakovanie konferencneho stolika.Potrebujem lak tvrdy,odolny voci skrabancom,voci nahodnym uderom,kopnuti do stola atd.Nepouzijem tvrde drevo,takze lak by mal byt o to tvrdsi.Synteticky nevyhovuje,mam to vyskusane,o nieco bol lepsi polyuretanovy dvojzlozkovy,no ani s nim drevo celkom nevytvrdlo,aj s nechtom som don vedel spravit ryhu.Existuje este tvrdsi lak? Vopred dakujem.
misomiso
14.12.07,07:30
Tie laky, ktore dokazu makke drevo spravit celkom odolne proti skrabancom su aplikovane za vysokeho tlaku do vnutra dreva. Myslim, ze na Slovensku sa to vobec nepouziva.

Snad najkvalitnejsi lak je dvojzlozkovy - epoxidovy, ale necakaj zazraky, ak to iba natries.

Ja mam vyskusany uplne opacny pristup. Nie tvrdy lak, ale makky vosk. Predava sa v Ikei, a je to super. Spravi to taku vrstvu, ktoa vyzera ako polomatny lak, iba s tym rozdielom, ze nikdy v zivote sa ti nebude olupovat, ani okolo skriabancov, a nikdy ti do skriabancov nevojde spina. Vzdy sa to da normalne vodou umyt. Tym padom to chyti po case taku patinu stareho nabytku (tymi skriabancami) ale su stale ciste a vyzera to pekne.