Zuzana Boháčová
14.12.07,10:03
Prosím Vás,
firma kúpila "kúrenie" do osobného firemného automobilu - účtujem cez účet 511 opravy?
alebo 501 a do evidencie krátkod.hm.majetku?

Ďakujem za odpovede
KEJKA
14.12.07,10:27
určite to bol materiál s montážou. Treba posúdiť - je to technicé zhodnotenie?
V Z DPH nie je kúrenie, takže DPH sa odpočíta.
Ked ide o dodávku s montážou, tak zvolte účet 511.
betka
14.12.07,11:13
Dievčatá, čo je to kúrenie?:D:D

Je kúrenie klimatizácia, nie...(chlad)
Každé auto má "kúrenie"-motorom

Ak ste si dali toto "kúrenie"-prepokladám, že ide o el. vyhrievanie sedačiek automobilu, teda je zabudované v sedačkách. Zákon o DPH mi nedefinuje, že ide o príslušenstvo automobilu - teda el. vyhrievanie, teda môžem si odpočítať DPH.

Čo sa týka ZDP: posudzujem to za TZ automobilu-účet 042, ak je cena viac ako 30 tis.Sk.
nebude to účet 511 (ak sa mi pokazilo vyhrievanie, kt. tam predtým bolo, tak potom ide o opravu)
Ak je cena menej ako 30 000, Sk účtujem priamo do nákladov.
Zuzana Boháčová
19.12.07,06:16
Dievčatá, čo je to kúrenie?:D:D

Je kúrenie klimatizácia, nie...(chlad)
Každé auto má "kúrenie"-motorom

Ak ste si dali toto "kúrenie"-prepokladám, že ide o el. vyhrievanie sedačiek automobilu, teda je zabudované v sedačkách. Zákon o DPH mi nedefinuje, že ide o príslušenstvo automobilu - teda el. vyhrievanie, teda môžem si odpočítať DPH.

Čo sa týka ZDP: posudzujem to za TZ automobilu-účet 042, ak je cena viac ako 30 tis.Sk.
nebude to účet 511 (ak sa mi pokazilo vyhrievanie, kt. tam predtým bolo, tak potom ide o opravu)
Ak je cena menej ako 30 000, Sk účtujem priamo do nákladov.


cena je menej ako 30000,- Sk, teda účtujem na 511 správne?
Zuzana Boháčová
20.12.07,06:38
cena je menej ako 30000,- Sk, teda účtujem na 511 správne?

posúvam ďalej
liba2
20.12.07,12:33
Dievčatá, čo je to kúrenie?:D:D

Je kúrenie klimatizácia, nie...(chlad)
Každé auto má "kúrenie"-motorom

Ak ste si dali toto "kúrenie"-prepokladám, že ide o el. vyhrievanie sedačiek automobilu, teda je zabudované v sedačkách. Zákon o DPH mi nedefinuje, že ide o príslušenstvo automobilu - teda el. vyhrievanie, teda môžem si odpočítať DPH.

Čo sa týka ZDP: posudzujem to za TZ automobilu-účet 042, ak je cena viac ako 30 tis.Sk.
nebude to účet 511 (ak sa mi pokazilo vyhrievanie, kt. tam predtým bolo, tak potom ide o opravu)
Ak je cena menej ako 30 000, Sk účtujem priamo do nákladov.


cena je menej ako 30000,- Sk, teda účtujem na 511 správne?
Zuzka v tom zvýraznenom je odpoveď, ale ty si nám ešte nepovedala ako to v tvojom prípade je:
-ak ide o opravu vyhrievania, ktoré v aute pôvodne bolo namontované, tak je to 511-oprava;
-ak ide o namontovanie nového vyhrievania a cena je do 30.000 Sk bez DPH, potom je to 501.
Zuzana Boháčová
20.12.07,12:49
Zuzka v tom zvýraznenom je odpoveď, ale ty si nám ešte nepovedala ako to v tvojom prípade je:
-ak ide o opravu vyhrievania, ktoré v aute pôvodne bolo namontované, tak je to 511-oprava;
-ak ide o namontovanie nového vyhrievania a cena je do 30.000 Sk bez DPH, potom je to 501.

tak to si ešte zistím
ďakujem libka:)