martina1981
07.03.05,16:50
Dobrý, chcem sa opýtať, pracujem pre jednu firmu ako živnostník, ktorá sa zaoberá prepravou osôb. Pri práci ouživam ich auto, ktoré však na súkromné účely nepoužívam, tým pádom ani na cestu domov alebo k nim do firmy. Chodím autobusom, a cestovné listky si dávam do nákladov, ale iekedy, ked si to vyžaduje situácia, musím prísť do firmy pred 4:00 hod. rano alebo odchádzam neskoro v noci po 24:00 hod. Môžem si v tom prípade dať do svojich nákladov aj cestu taxikom? Alebo mám smolu a musím čakať na nočák... Ďakujem
babenko1
07.03.05,16:15
Môžeš......
martina1981
08.03.05,15:55
Babenko 1 ,dakujem za odpoveď, ale chcem sa opýtať,tých pár bodiek za odpoveďou bolo, že veď vyskúšaj uvidíš, alebo naozaj môžem. Účtovníctvu sa vobec nerozumiem, chcem si najsť nato účtovníčku, zatial sa iba informujem, čo môžem, a čo mám odkladať, a načo si mám dať pozor a čo mi neprejde. Ďakujem ešte raz.
Beata
08.03.05,16:04
Martina, všetky výdavky si musíš vedieť obhájiť v prípade daňovej kontroly, tzn. aj ten odvoz taxíkom. Tento výdavok podľa mňa je obhájiteľný, niet čo riešiť. Samozrejmosťou je, že musíš mať riadny doklad o zaplatení.
martina1981
08.03.05,16:16
Ďakujem, vyskúšam, napíšem 8-)
andrea1
09.03.05,17:29
My máme vo firme kreditnú kartu na taxi /dohodnuté s taxi službou/, vo výnimočných prípadoch využívame napr. pri pokazenom služ.aute, dochádzka do práce skoro ráno okolo 3,00 hod. alebo neskorý odchod v noci. Máme to ošetrené v internej smernici. U daňovákov nám to prešlo, vedeli sme to obhájiť, dokonca aj vtedy keď v BA štrajkovali vodiči MHD zamestananci prišli taxíkom do práce všetky ´bločky boli preplatené a daňovákmi uznané