violaA
14.12.07,14:30
Prajem pekný deň.
Rada by som sa dozvedieť, či nie je možné urobiť taký krok, aby sa neplatila daň z príjmu, že kúpený byt pred dvoma rokmi rodičia darujú synovi a ten následne predá darovaný byt a je oslobodený od platenia dane, lebo je to
predaj daru.
Ďakujem.
Zoltán Kovács
14.12.07,13:34
Prajem pekný deň.
Rada by som sa dozvedieť, či nie je možné urobiť taký krok, aby sa neplatila daň z príjmu, že kúpený byt pred dvoma rokmi rodičia darujú synovi a ten následne predá darovaný byt a je oslobodený od platenia dane, lebo je to
predaj daru.
Ďakujem.
Nemali v tom byte trvalý pobyt nahlásený?
betka
14.12.07,18:57
Prajem pekný deň.
Rada by som sa dozvedieť, či nie je možné urobiť taký krok, aby sa neplatila daň z príjmu, že kúpený byt pred dvoma rokmi rodičia darujú synovi a ten následne predá darovaný byt a je oslobodený od platenia dane, lebo je to
predaj daru.
Ďakujem.

Nie, nedá, ....nešpekulujme, .....
Rodičia vlastnia byt majú TP 2 roky, darujú synovi a on predá. Nejde o oslobodenie od dane podľa par.9.

mimotemy
Nešlo by ani o oslobodenie podľa 9/c ak by nebodaj išlo napr. o dedenie v priamom rade, lebo poručiteľ nebol vlastníkom nehnuteľnosti viac ako 5 rokov...
violaA
18.12.07,08:07
Ďakujem Vám za odpovede.
Veselé Vianoce a šťastný Nový rok- prajem všetkým na PORADE.
protekčná
06.01.08,13:02
chcela by som vedieť aké sú sadzby na dan z nehnuteľností
Zoltán Kovács
06.01.08,13:03
chcela by som vedieť aké sú sadzby na dan z nehnuteľností

Na daň z nehnuteľnosti má každé mesto, obec svoje vlastné sadzby podľa VZN.
Ak máš na mysli daň pri predaji, teda daň z príjmu pri predaji tak Slovensko má jednu sadzbu a to 19%.
Johanka
06.01.08,13:05
Sadzby dane nájdeš v Zákone o miestnych daniach a miestnom poplatku,
každá obec si ich však v rámci zákonných možností upravuje všeobecne záväzným nariadením ...
Osobne by som hľadala na www stránke konkrétnej obce ;).