fialka m
14.12.07,15:07
Poradaci, jeden zamestnanec mal pracovny uraz, priniesol mi PN-ku, s tym, ze bude docasne prace neschopny priblizne 2 tyzdne. Co musim urobit ja ako mzdarka. Citala som, ze to treba oznamit na inspektorat prace a do zdravotnej poistovni.
Treba este nieco ine?

Dakujem Vam
VERONIKA6
14.12.07,14:10
Poradaci, jeden zamestnanec mal pracovny uraz, priniesol mi PN-ku, s tym, ze bude docasne prace neschopny priblizne 2 tyzdne. Co musim urobit ja ako mzdarka. Citala som, ze to treba oznamit na inspektorat prace a do zdravotnej poistovni.
Treba este nieco ine?

Dakujem Vam

Spísať záznam o pracovnom úraze, ktorý pošleš pracovníkovi, IBP, soc.poisťovni a zdravotnej poisťovni.
Zoltán Kovács
14.12.07,14:10
Pozri nasledujúci link, od príspevku č.11:

http://www.porada.sk/t31370-pracovny-uraz.html
fialka m
14.12.07,14:18
Dakujem, prvych 10 dni DPN, platime my ako zamestnavatel?
este otazka, mozeme dostat nejaku pokutu (ten pracovny uraz sa stal zamestnancovi, tak, ze mu spadla ocelova tyc na nohu, s tym, ze to ma len udrete a bude cca 2 tyzdne na PN)
Zoltán Kovács
14.12.07,14:20
Dakujem, prvych 10 dni DPN, platime my ako zamestnavatel?
este otazka, mozeme dostat nejaku pokutu (ten pracovny uraz sa stal zamestnancovi, tak, ze mu spadla ocelova tyc na nohu, s tym, ze to ma len udrete a bude cca 2 tyzdne na PN)

Prvých 10 dni platíte ako zamestnávateľ. Či bude pokuta, alebo nie to posúdi Inšpektorát práce, či boli dodržiavané bezpečnostné predpisy, či zamestnanci boli vyškolení.....
Zuzka2510
18.01.08,08:45
Dobrý deň. Môžte mi niekto poradiť s mojou témou? Náš zamestnanec mal minulý rok nehodu cestou z jedného pracoviska na druhé.Zamestnanec bol len cca 5 dní na PN. Na sociálku som zaslala oznámenie o poistnej udalosti a záznam o prac.úraze. Hlásenie úrazu na nemoc.som neposielala lebo nemocenské nedostával. Vzdali sme sa ako zamestnávateľ zodpovednosti a dali sme zamestnancovi celých 100% zodpovednosti. Na sociálke chcú odo mňa nejaké vyjadrenie prečo sme sa vzdali zodpovednoti a náš bezpeč. technik tvrdí aby sme mu dali nejaké precentá aby dostal úraz. príplatok lebo tak vraj nedostane nič. Môžte mi prosím povedať aký postih bude mať zamestnávateľ ak mu teraz po nejakej dobe prizná zodpovednosť? Dá sa to vôbec? Ďakujem
Zuzka2510
21.01.08,07:20
Prosím ľudia pomôžte mi s mojou otázkou.
Zuzka2510
28.01.08,11:34
Prosím hlavičky poradte čo mám robiť.
Zuzka2510
29.02.08,18:36
ahojte poraďáci. chcem sa spýtať platí zamestnávateľ pri pracovnom úraze zamestnancovi okrem PN aj bolestné, náhrada straty na zárobku alebo niečo také a kedy ak áno?ďakujem
Zuzka2510
04.03.08,09:28
prosím poraďáci poradíte mi?
Zuzka2510
27.03.08,09:34
Ahojte všetci. prosím poradíte mi na moju otázku či zamestnávateľ platí počas práceneschopnosti pri pracovnom úraze ak trvá aj necelý rok okrem PN 10 dní aj niečo iné? prosím
drobeceva
27.03.08,09:37
Ahojte všetci. prosím poradíte mi na moju otázku či zamestnávateľ platí počas práceneschopnosti pri pracovnom úraze ak trvá aj necelý rok okrem PN 10 dní aj niečo iné? prosím

Aj pri pracovnom úraze platí z-ľ iba 10 dní náhradu príjmu. Všetko ostatné platí SP.
Zuzka2510
27.03.08,09:40
Ďakujem pekne.
Zuzka2510
27.03.08,09:45
Ešte by som sa chcela opýtať, kedy sa platí mzdové vyrovnanie straty na zárobku po PN a odškodnenie straty na zárobku počas PN.(neviem či sa niečo také vypláca ale mám to v programe na mzdy tak preto sa pýtam)
drobeceva
27.03.08,09:55
Vypláca to SP a zdá sa mi /ak sa mýlim, snáď ma niekto opraví/, že sa to vyplatí až po ukončení PN.
Zuzka2510
27.03.08,10:17
Takže ak sa skončí PN a sociálka to zamestnancovi vyplatí odkiaľ ja budem vedieť ako mzdová účt. že niečo také vyplatila a v akej výške? ak mi to zamestnanec nepovie čo viem že nepovie. Prečo je to potom v programe na mzdy ak to z-ľ neplatí?
drobeceva
27.03.08,10:28
Po skončení PN dá SP zamestnancovi tlačivo, ktoré Ti donesie vyplniť. Na základe tohto sociálka z-covi vyplatí všetky náležitosti. V podstate to ide mimo Teba. Je to všetko v réžii SP.
Zuzka2510
27.03.08,10:39
Prepáč, že dávam takéto blbé otázky ale ešte som nemala takýto prípad. Mala som ľudí na PN ale nikto mi nič nepriniesol( okrem tlačív na PN). Ďakujem za tvoje rady
drobeceva
27.03.08,10:46
Ak som Ti tým pomohla, som rada.
MIRKA111
22.04.08,08:18
Nemáte nejaký link na presný postup podľa zákona ako postupovať pri pracovnom úraze, je to v nejakej vyhláške alebo zákonníku? Vždy ma niečo nové zaskočí a tak by som si to chcela úplne naštudovať. ďakujem
MGiti
02.07.08,12:12
Milí poraďáci chcela by som od Vás radu - mali sme zamestnanca ktorý mal v máji 2007 PÚ. Spadla mu tyč na kríže a previezli ho do nemocnice. Všetky náležitosti ktoré sa týkajú PÚ boli vyplnené a odoslané na Inšpektorát práce aj do soc.poist.Bol v nemocnici asi 2 týždne, tento úraz mu skomplikovali dodatočné vyšetrenia, na ktoré bol potom ešte liečený. Skrátka tento úraz mal ako PN niečo vyše mesiaca. Potom nastúpil do práce ale po 3 dňoch sa zasa dal vypísať na PN - ku, kde mu už zaznačili chorobu a nie úraz. Túto PN ťahal až do teraz a teraz mi doniesol papiere zo sociálnej poisťovne kde je aj tlačivo o hlásení pracovného úrazu , lebo chce ísť do invalidného dôchodku ako následok PÚ. Pričom teraz táto PN je vedená ako choroba, kríže mu síce naďalej vraj liečili, ale bola by som rada keby ste mi vedeli poradiť či mu mám toto hlásenie aj tak vyplniť , lebo prvý krát sme už posielali oznámenie o pracovnom úraze aj do sociálnej poisťovne. Dúfam, že som dosť zrozumiteľná a budem rada keď mi viete niekto poradiť.
Stina
02.07.08,12:19
Hlásenie pracovného úrazu posielaš len v súvislosti s úrazom , teda s prvou PN v máji. Druhá PN už nie je o pracovnom úraze.
VERONIKA6
02.07.08,12:25
Milí poraďáci chcela by som od Vás radu - mali sme zamestnanca ktorý mal v máji 2007 PÚ. Spadla mu tyč na kríže a previezli ho do nemocnice. Všetky náležitosti ktoré sa týkajú PÚ boli vyplnené a odoslané na Inšpektorát práce aj do soc.poist.Bol v nemocnici asi 2 týždne, tento úraz mu skomplikovali dodatočné vyšetrenia, na ktoré bol potom ešte liečený. Skrátka tento úraz mal ako PN niečo vyše mesiaca. Potom nastúpil do práce ale po 3 dňoch sa zasa dal vypísať na PN - ku, kde mu už zaznačili chorobu a nie úraz. Túto PN ťahal až do teraz a teraz mi doniesol papiere zo sociálnej poisťovne kde je aj tlačivo o hlásení pracovného úrazu , lebo chce ísť do invalidného dôchodku ako následok PÚ. Pričom teraz táto PN je vedená ako choroba, kríže mu síce naďalej vraj liečili, ale bola by som rada keby ste mi vedeli poradiť či mu mám toto hlásenie aj tak vyplniť , lebo prvý krát sme už posielali oznámenie o pracovnom úraze aj do sociálnej poisťovne. Dúfam, že som dosť zrozumiteľná a budem rada keď mi viete niekto poradiť.
Stina Ti už odpovedala, akurát som nepostrehla, či bol PÚ odovzdaný aj zdravotnej poisťovni. Spomínaš iba sociálnu a IP.
MGiti
02.07.08,13:15
Aj do zdravotnej poisťovne sme v máji 2007 posielali Záznam o registrovanom PÚ. Podľa mňa vtedy sme si splnili všetky náležitosti, preto som teraz nechápala prečo chcú od nás zasa vyplnenie hlásenia o pracovnom úraze keď druhá PN už bola ako choroba a tá PN sa ťahá do teraz.
VERONIKA6
02.07.08,13:19
Aj do zdravotnej poisťovne sme v máji 2007 posielali Záznam o registrovanom PÚ. Podľa mňa vtedy sme si splnili všetky náležitosti, preto som teraz nechápala prečo chcú od nás zasa vyplnenie hlásenia o pracovnom úraze keď druhá PN už bola ako choroba a tá PN sa ťahá do teraz.
Keď to žiadajú daj iba fotokópiu toho pracovného úrazu. Mala som nedávno taký prípad, že pracovník po PN z pracovného úrazu o cca 2 mesiace šiel znovu na operáciu a lekár mu tam vyznačil pracovný úraz. Volala som lekára a on mi na tú pracovníkovu PN potom dopísal že sú to následky z pracovného úrazu a pracovníčka na sociálke žiadala nech jej spolu s DPN prinesiem fotokópiu toho Hlásenia o úraze.
MGiti
02.07.08,13:28
Takže mi stačí len fotokópia? V soc. poisť. by ale už raz mali mať to naše oznámenie. Ďakujem Ti za radu, dám mu tú fotokókiu a potom uvidím čo mu povedia ďalej.
*Emma Lehotská*
03.07.08,07:11
Ahojte, prosím poradte mi, ako postupovať ak včera mal jeden zamestnanec prac. úraz/ stal na klinec/, v robote sme mu to ošetrili, ale odmietol včera navštevu dr. My sme spísali zaznam o drobnom úraze. A to bolo všetko.
Ale dnes sa rozhodol isť k dr. , nakoľko ho noha bolí.Co je mojou povinnosťou? Ak donesie len pečiatku o ošetrení tak mu dam len nahradu prijmu, ale ak bude PN, čo potom musím urobiť.
*Emma Lehotská*
03.07.08,07:47
Ahojte, prosím poradte mi, ako postupovať ak včera mal jeden zamestnanec prac. úraz/ stal na klinec/, v robote sme mu to ošetrili, ale odmietol včera navštevu dr. My sme spísali zaznam o drobnom úraze. A to bolo všetko.
Ale dnes sa rozhodol isť k dr. , nakoľko ho noha bolí.Co je mojou povinnosťou? Ak donesie len pečiatku o ošetrení tak mu dam len nahradu prijmu, ale ak bude PN, čo potom musím urobiť.
prosím vas nevie mi nikto poradiť? Prosíííím
VERONIKA6
03.07.08,08:00
prosím vas nevie mi nikto poradiť? Prosíííím
Spíš "Záznam o registrovanom pracovnom úraze" tento zasielaš:
- Inšpektorát práce
- Sociálna poisťovňa
- Všeobecná zdravotná poisťovňa
- 1 x pracovník
V prípade, že pracovník bude PN, 11. deň odovzdáš diel II. Žiadosť spolu
s fotokópiou "Záznamu o reg. prac. úraze" na sociálku.
drobeceva
03.07.08,08:03
Ahojte, prosím poradte mi, ako postupovať ak včera mal jeden zamestnanec prac. úraz/ stal na klinec/, v robote sme mu to ošetrili, ale odmietol včera navštevu dr. My sme spísali zaznam o drobnom úraze. A to bolo všetko.
Ale dnes sa rozhodol isť k dr. , nakoľko ho noha bolí.Co je mojou povinnosťou? Ak donesie len pečiatku o ošetrení tak mu dam len nahradu prijmu, ale ak bude PN, čo potom musím urobiť.
No pokúsim sa, ak sa v niečom mýlim, snáď ma niekto opraví.
Ak bude mať vyznačený na PN pracovný úraz, tak do 3 dní musíš doručiť na SP hlásenie o pracovnom úraze. Platíš 10 dní NP, od 11. dňa SP PN. Na IBP sa lúraz hlási až keď marodka presahuje 42 dní.
*Emma Lehotská*
03.07.08,08:24
Srdečne Vam dakujem, ale ešte predsa, na tú ZP to treba zasielať podľa jeho ZP?
Tých 10 dni ak to je prac. uraz tak mu prvé 3 dni platim 55% z VZ a potom 25% to som si nie moc ista... ako mu to vyplacam ked je to uraz a nie bezna pn?
nemožete mi poslať link, kde najdem to hlasenie o prac. uraze, ktore sa zasiela na SP? vdaka
VERONIKA6
03.07.08,08:26
Srdečne Vam dakujem, ale ešte predsa, na tú ZP to treba zasielať podľa jeho ZP?
Tých 10 dni ak to je prac. uraz tak mu prvé 3 dni platim 55% z VZ a potom 25% to som si nie moc ista... ako mu to vyplacam ked je to uraz a nie bezna pn?
nemožete mi poslať link, kde najdem to hlasenie o prac. uraze, ktore sa zasiela na SP? vdaka
Prvé 3 dni 25% a 7 dní 55%. Zdravotná poisťovňa tá, v ktorej je registrovaný.
MIRKA111
03.07.08,08:29
Srdečne Vam dakujem, ale ešte predsa, na nemožete mi poslať link, kde najdem to hlasenie o prac. uraze, ktore sa zasiela na SP? vdaka

Nájdeš to na stránke soc.poisťovne vo formulároch.