ajale
14.12.07,14:34
Zamysleli ste sa niekto pri kupe detskeho mliecka na oznacenie napriklad "od ukoncenia 10 mesiaca"? Vraj ukonceny 10 mesiac je presne to ako ked je napisane "od 11 mesiaca", pricom ma lekarka aj dodavatel uistovali, ze ked ma moja dcerka 10 a pol mesiaca tak ma uz uzivat mliecko pre pokrocilejsie deti od 11 mesiaca.
Ak sa dava 10 a pol mesacnemu dietatu mlieko
urcene pre deti od 11 mesiacov, ma sa aj
hracka urcena pre dieta od 3 rokov dat dietatu, ktore
ma 2 a pol roka? Ak sa moze alkohol a cigarety
predavat mladezi od 18 rokov, to znamena ze uz 17 a
pol rocny si moze na to narokovat? Ak ma clovek ist na dochodok ked ma 65 rokov, znamena to, ze uz po 64 narodeninach moze oddychovat? Ked sa opytate matky ake stare je jej dieta
povie Vam: "bude mat 11 mesiacov" alebo "bude mat
ukonceny 10 mesiac"? 10+ je sice jedenasty mesiac dietatka, s tym suhlasim, ale jednoducho si myslim, ze medzi
ukoncenym 10 mesiacom a ked ma dieta 11 mesiacov je mesiac rozdiel,
co je dost u takeho maleho dietatka. Moze to zatazit traviace ustrojenstvo, oblicky, atd.. A co ked je dokonca dieta narodene o mesiac skor? . No ja urcite este pockam s tym novym mlieckom ale strasne ma toto irituje... posudte prosim ci pravom... :mad:Na zahr. vyrobkoch je jednoducho oznacene 6+, 10+, atd. ...myslim, ze tento sposob je jasny...
Johanka
14.12.07,13:39
Keď má 10 a pol mesiaca, znamená to , že žije svoj jedenásty mesiac ;).
ajale
14.12.07,13:54
ale aj ked ma dieta 2roky a 1 den tak zije svoj treti rok, dala by si mu hrat sa s hrackami urcenymi od 3 rokov ked obsahuju mensie casti?
Johanka
14.12.07,14:01
Deťom treba dať hračky, na ktoré majú "rozum", nie podľa toho, čo je napísané na obale. A hlavne by maminy mali rozumne odhadnúť hranice .... Niektoré hračky pre 3+ sú nebezpečné aj pre 10-ročné ;).
ajale
14.12.07,14:13
Samozrejme, ja suhlasim, mam s detmi dlho-rocnu skusenost, ide mi vsak o princip. Som na SK 4 mesiace ale s mnohymi problemami mamicky som sa stretla len tu. Spomenula som aj ine priklady.:)
Vies o tom, ze ked chces rodny list pre dieta narodene v zahranici musis cakat 3 mesiace? T.j. 3 mesiace platit sukromnu poistovnu, ktora ti aj tak nic nepreplati pricom v tomto veku mas same ockovania a kazda vakcina stoji okolo 2000,- sk. A taktiez si tie 3 mesiace nemozes vybavit matersku... :mee:
janusik07
14.12.07,15:05
Samozrejme, ja suhlasim, mam s detmi dlho-rocnu skusenost, ide mi vsak o princip. Som na SK 4 mesiace ale s mnohymi problemami mamicky som sa stretla len tu. Spomenula som aj ine priklady.:)
Vies o tom, ze ked chces rodny list pre dieta narodene v zahranici musis cakat 3 mesiace? T.j. 3 mesiace platit sukromnu poistovnu, ktora ti aj tak nic nepreplati pricom v tomto veku mas same ockovania a kazda vakcina stoji okolo 2000,- sk. A taktiez si tie 3 mesiace nemozes vybavit matersku... :mee:

To preco musis cakat na rodny list 3 mesiace? Ja som zila v zahranici a tam som si vybavila aj slovensky list pre dceru a to trvalo 6 tyzdnov, ale rodny list by Ti mali vydat za 1 mesiac na Slovensku,tak aspon mne povedali. Tiez by Ti mali zaplatit rodicovsky pridavok a prispevok odo dna ked Ti bol vydany rodny list.
ajale
14.12.07,15:34
no nam hned povedali vo Zvolene, ze to bude trvat 2-3 mesiace ale samozrejme cakali az do posledneho mozneho datumu. A bez jej. rod. listu som nic nemohla vybavit. Vraj je to pre to, ze takato matrika pre von narodene deti je len v BA. Teraz neviem 20 prac. dni x 8 hod. prac. cas x 3 mesiace to sa rovna 480 deti o com trochu pochybujem.
Tam sme to neurobili z dvoch dovodov... 1. rozhodli sme sa vratit na SK iba mesiac pred tym a ...2. vybavenie pasu po ukonceni platnosti im trval pol roka <3 mes. doklad o obcianstve a 3 mes. pas> :mad:
Mirica-LV
17.12.07,09:54
Zamysleli ste sa niekto pri kupe detskeho mliecka na oznacenie napriklad "od ukoncenia 10 mesiaca"? Vraj ukonceny 10 mesiac je presne to ako ked je napisane "od 11 mesiaca", pricom ma lekarka aj dodavatel uistovali, ze ked ma moja dcerka 10 a pol mesiaca tak ma uz uzivat mliecko pre pokrocilejsie deti od 11 mesiaca.
Ak sa dava 10 a pol mesacnemu dietatu mlieko
urcene pre deti od 11 mesiacov, ma sa aj
hracka urcena pre dieta od 3 rokov dat dietatu, ktore
ma 2 a pol roka? Ak sa moze alkohol a cigarety
predavat mladezi od 18 rokov, to znamena ze uz 17 a
pol rocny si moze na to narokovat? Ak ma clovek ist na dochodok ked ma 65 rokov, znamena to, ze uz po 64 narodeninach moze oddychovat? Ked sa opytate matky ake stare je jej dieta
povie Vam: "bude mat 11 mesiacov" alebo "bude mat
ukonceny 10 mesiac"? 10+ je sice jedenasty mesiac dietatka, s tym suhlasim, ale jednoducho si myslim, ze medzi
ukoncenym 10 mesiacom a ked ma dieta 11 mesiacov je mesiac rozdiel,
co je dost u takeho maleho dietatka. Moze to zatazit traviace ustrojenstvo, oblicky, atd.. A co ked je dokonca dieta narodene o mesiac skor? . No ja urcite este pockam s tym novym mlieckom ale strasne ma toto irituje... posudte prosim ci pravom... :mad:Na zahr. vyrobkoch je jednoducho oznacene 6+, 10+, atd. ...myslim, ze tento sposob je jasny...

mám dvojročnú dcéru a z vlastnej skúsenosti viem, že nič sa nemá preháňať ale vždy treba prihliadať na dieťa. Ako rodič by si mala vedieť čo tvoje dieťa zvládne a čo nie. Chce to len správny inštinkt a nie tabuľky.
ajale
03.01.08,20:07
Len dodatok, pred tyzdnom som zacala s novym mlieckom ako mi odporucali, a teraz ma dcerka uz tyzden hnacky a teraz to vyvrcholilo virusom
MirkaT
04.01.08,05:03
Len dodatok, pred tyzdnom som zacala s novym mlieckom ako mi odporucali, a teraz ma dcerka uz tyzden hnacky a teraz to vyvrcholilo virusom
Ahoj, hnačky má dcérka možno z mliečka ale vírus určite nie. To má znamenať, že mliečko bolo nakazené vírusom? Ja mám pocit, že na to mlieko hladíš príliš upnuto. Je toto Tvoje prvé dieťatko? Zdá sa, že áno. Ak máš pocit, že nejaké konkrétne mlieko alebo iné jedlo urobí Tvojmu dieťaťu zle, tak mu to jednoducho nedaj vôbec alebo počkaj, kým vekovo na to dospeje. Čo je napísané na papieri a obaloch je fajn, ale riaď sa vlastným presvedčením. V dnešnej dobe doktori odporúčajú kojiť dieťa čo najdlhšie a potom do 3 rokov veku dieťaťa dávať umelé mlieka, nie kravské. Fajn, ale kolko mamín tak urobilo? Umelé mlieka sú dosť drahé a nie každý si môže dovoliť kupovať ich až do takej doby. Ja mám 17mesačné dievčatko, stále ju kojím ale už jej dávaj piť aj kravské mlieko. Povedala som si, že keď môže papať jogurty, ktoré sú tiež z kravského mlieka, tak môže piť aj to isté mlieko.
ajale
07.01.08,08:22
Predovsetkym ide o to, ze by som sa najradsej riadila svojimi pocitmi, zatial ma este nikdy nesklamali, aj pred tym nez som mala dieta. Moj manzel, je tzv. perfekcionista. Kym ja robim nakup on vybera z regalu tovar po tovare a cita absolutne vsetko. Neposklada nic bez navodu.:D Takze, ked je to tam raz napisane tak je napisane, to je pre neho zakon. Pricom pri svojej praci viem ako obcas rozne navody na tovare vznikaju... Chcela som pockat s tym novym mliekom aspon do 1 roku, nie je to az tak vela, ale aspon ten organizmus dietatka je o dva mesiace silnejsi ako v 10 meisaci, no ale on o tom nechcel ani pocut. Tak je napisane, a tak povedala lekarka. .. Len si neuvedomuje, ze lekarka vychadza zo statistik a ja z konkretnych skutocnosti. No, a takto vznikla tato tema. Ked som ju pisala bola som riadne nastvana. V zahranici sme jednoducho mali napisane na krabicke 6+ a bolo to vsetkym jasne, aj manzelovi...:D Ale na druhej strane som rada, ze mam manzela, s ktorym sa hadam len o to, ktrore mlieko je pre nasu dcerku najlepsie...:)