mercuris
14.12.07,15:26
Potrebujem súrne radu - pomoc. Spoločník sro mal živnosť, (tá istá činnosť, akú prevádza aj sro) ktorú zrušil a stroje - už odpísané by chcel vložiť do sro, ale formou zvýšenia základného imania. Ako to správne zaúčtovať, nemôže mi niekto pomôcť s nejakou prevodovou zmluvou alebo pod. Ďk Mercuris
Danila
14.12.07,16:16
Potrebujem súrne radu - pomoc. Spoločník sro mal živnosť, (tá istá činnosť, akú prevádza aj sro) ktorú zrušil a stroje - už odpísané by chcel vložiť do sro, ale formou zvýšenia základného imania. Ako to správne zaúčtovať, nemôže mi niekto pomôcť s nejakou prevodovou zmluvou alebo pod. Ďk MercurisNie som si istá, o čo Ti v Tvojom prípade ide. Či o zvýšenie ZI, alebo o nepeňažný vklad do ZI pri založení s.r.o. Skús cez vyhľadávanie na Porade, sú tu rozobrané všetky varianty. Jeden Ti prikladám:
http://www.porada.sk/t32156-navysenie-zi-presunom-z-uctu-249-a.html
KEJKA
14.12.07,17:53
nepeňažný vklad do ZI - potrebuješ znalecký posudok.
Rozdiel medzi ocenením a účtovnou hodnotou treba daňovo vysporiadať.
mercuris
14.12.07,18:01
Ale práve že neide o vklad do ZI iba chce si to previesť do firmy ako HIM s nulovou obstarávacou hodnotou. Ďk
KEJKA
14.12.07,18:39
Ale práve že neide o vklad do ZI iba chce si to previesť do firmy ako HIM s nulovou obstarávacou hodnotou. Ďk
žeby som nevedela čítať?:D
zadanie bolo nasledovné.....
Potrebujem súrne radu - pomoc. Spoločník sro mal živnosť, (tá istá činnosť, akú prevádza aj sro) ktorú zrušil a stroje - už odpísané by chcel vložiť do sro, ale formou zvýšenia základného imania
tak ako teda?
Predaj za 1,- Sk, alebo inu vhodnú cenu, ktorú dáš priamo do nákladov.
mercuris
15.12.07,08:59
Sorry, vypadlo mi slovíčko NIE fomou... ale veľký dík