ahapla
14.12.07,16:05
Som SZČO s jedným zamestnancom a zároveň jednoosobová s.r.o. bez zamestnancov, podnikám doma. Budem musieť uzatvoriť dve zmluvy na pracovnú zdravotnú službu a platiť dvojmo, aj keď pracovisko je to isté a obsadenie osôb tiež?:eek: Prečítala som už skoro všetko a hlavu mám ako kýbel. Ďakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
14.12.07,15:08
Som SZČO s jedným zamestnancom a zároveň jednoosobová s.r.o. bez zamestnancov, podnikám doma. Budem musieť uzatvoriť dve zmluvy na pracovnú zdravotnú službu a platiť dvojmo, aj keď pracovisko je to isté a obsadenie osôb tiež?:eek: Prečítala som už skoro všetko a hlavu mám ako kýbel. Ďakujem za odpovede.

Áno. SZČO a S.R.O. sú dve samostatné subjekty, ktorí podnikajú vo vlasnom mene. Takže 2x zmluva s PZS. Ja mám skúsenosť, že takéto "maličké" firmy nie sú pre PZS lukratívne, a jednoducho nemám s kým podpísať zmluvu.
ahapla
14.12.07,15:30
Mne sa už jedna ozvala, ale poslala som asi 12 žiadostí. Ďakujem za odpoveď.
tetrisss
14.12.07,15:44
U tej jednoosobovej to este stale nieje take jasne, nemozme sa tvarit, ze na nas to neplati?
VladoaKatka
14.12.07,16:33
Áno. SZČO a S.R.O. sú dve samostatné subjekty, ktorí podnikajú vo vlasnom mene. Takže 2x zmluva s PZS. Ja mám skúsenosť, že takéto "maličké" firmy nie sú pre PZS lukratívne, a jednoducho nemám s kým podpísať zmluvu.

A to vážne odmietnú, ak je len SZČO?

Čo robiť, ak zamestnancovi dal zamestnávateľ k 31.1. výpoveď - má aj ju zahrnúť do zmluvy?
Zoltán Kovács
14.12.07,20:15
A to vážne odmietnú, ak je len SZČO? Nereagujú ani na žiadosť o zaslanie cenovej ponuky. Necítia pach peňazí, veď čo už môžu vypítať od szčo, ktorý nemá ani zamestnancov.

Čo robiť, ak zamestnancovi dal zamestnávateľ k 31.1. výpoveď - má aj ju zahrnúť do zmluvy?

Ak zamestnávateľ podpíše zmluvu pred rozviazaním prac.pomeru tak áno.
metlicka
15.12.07,13:20
Áno. SZČO a S.R.O. sú dve samostatné subjekty, ktorí podnikajú vo vlasnom mene.
Áno, sú to dva subjekty, ale zadávateľ píše, že s.r.o. nemá zamestnancov. Aj v tom prípade je nutné zmluvu uzatvoriť aj pre s.r.o.?
Danila
15.12.07,13:53
Áno, sú to dva subjekty, ale zadávateľ píše, že s.r.o. nemá zamestnancov. Aj v tom prípade je nutné zmluvu uzatvoriť aj pre s.r.o.?S.r.o. je právnická osoba, ktorá nemá zamestnancov. A to nie je to isté, ako SZČO, ktorá nemá zamestnancov. Tak s.r.o. nemusí nič uzatvárať.:)
metlicka
15.12.07,13:58
S.r.o. je právnická osoba, ktorá nemá zamestnancov. A to nie je to isté, ako SZČO, ktorá nemá zamestnancov. Tak s.r.o. nemusí nič uzatvárať.:)
Ďakujem za ochotu a potvrdenie môjho chápania rôznej povinnosti pri SZČO a SRO bez zamestnancov. Pomýlil ma príspevok č. 2 preto som sa spýtala.
Dovolím si doplniť otázku: čo v prípade s.r.o. kde je konateľ, ktorý má konateľskú odmenu. Považuje sa v zmysle tohoto zákona za zamestnanca ako v prípade zákona o dani z príjmov, alebo v prípade zdravotného poistenia?
Danila
15.12.07,14:15
Ďakujem za ochotu a potvrdenie môjho chápania rôznej povinnosti pri SZČO a SRO bez zamestnancov. Pomýlil ma príspevok č. 2 preto som sa spýtala.
Dovolím si doplniť otázku: čo v prípade s.r.o. kde je konateľ, ktorý má konateľskú odmenu. Považuje sa v zmysle tohoto zákona za zamestnanca ako v prípade zákona o dani z príjmov, alebo v prípade zdravotného poistenia?Mám za to, že táto súvzťažnosť platí len pre odmenu konateľa. Ale keď tu budeme nad tým meditovať, hneď sa nájde nick, čo to doporučí do novely a prifarí k rovnocennosti SZČO.:)