Mimi21
14.12.07,20:26
Zaujima ma, kolko zarobi ucitelka v MŠ priemerne. dakujem
misomiso
14.12.07,19:55
http://www.naseplaty.sk/prehlad-platov/vzdelavanie.html

Dobra stranka - ale inak ja som tam svoju prac. poziciu nenasiel. Takze stale neviem, kolko si mam vyplacat plat...
Lydka R
14.12.07,20:08
http://www.naseplaty.sk/prehlad-platov/vzdelavanie.html

Dobra stranka - ale inak ja som tam svoju prac. poziciu nenasiel. Takze stale neviem, kolko si mam vyplacat plat...

No v mnohých inštitúciach sa už vrátnica nazýva recepciou a plat recepčného uvádza tabuľka.
http://www.naseplaty.sk/prehlad-platov/cestovny-ruch-a-hotelierstvo.html
misomiso
15.12.07,08:50
No prave, my vratnici sme uz vymreli. Ked som zakladal s.r.o., bol som totalne mimo, dovtedy som bol iba statnym zamestnancom. Chodil som teda po znamych, co podnikali a otravoval som ich takymi hlupymi otazkami, ako - ci sa budem musiet naucit uctovnictvo, kde sa co registruje, ci budem moct mat firemne auto ako to bude s DPH, ako sa zaklada s.r.o. a pod.

Samozrejme som zistil, ze s.r.o. asi sam na sud nepodam, tak som nasiel pravnika. S tym som ale najprv tiez sedel hodinku a vypytoval sa ho hlupe otazky: na aky prac. pomer zamestnat zamestnancov, ci sa musim vo firme zamestnat aj ja, kto mi bude vyplacat plat, kto so mnou uzavrie pracovnu zmluvu (ked ja som sucasne aj "firma" aj zamestnanec) - a potom hlavne - aku pracovnu poziciu si mam uviest do prac. zmluvy. On na to: No vy, ako majitel asi budete firmu riadit nie? Tak sa zamestnate ako generalny riaditel.

Mne to vtedy prislo take trocha absurdne, (ze sam zo sebou budem podpisovat zmluvu) tak sa pytam - A mohol by som sa teoreticky zamestnat aj ako vratnik?

On na to: Ale to je uzasny napad - to potom budete moct robit vo vlastnej firme karieru. No - tak som sa zamestnal ako vratnik. Verte mi - je to uzasny pocit, ked viete, ze mate kam rast... A navyse ma tesi - na vratnika nezarabam zle :)
abel
15.12.07,09:05
Ja tú kariéru robím denne: ráno som sekretárka, urobím si kávičku, vybavím poštu, potom personalista, psychológ, pracovná zdravotná služba (pre niektorých), účtovníčka, cez obed generálna riaditeľka, hneď nato zásobovač, skladník, a svoju dennú kariéru v práci končím ako upratovačka. A teším sa, že zajtra ma už zase čaká povýšenie. Okrem toho som priebežne pokladníčka (najčastejšie účtujem na účtoch má dať a nedal) manažérka, telefonistka a po celý čas aj poraďák.
metlicka
15.12.07,11:06
Ja tú kariéru robím denne: ráno som sekretárka, urobím si kávičku, vybavím poštu, potom personalista, psychológ, pracovná zdravotná služba (pre niektorých), účtovníčka, cez obed generálna riaditeľka, hneď nato zásobovač, skladník, a svoju dennú kariéru v práci končím ako upratovačka. A teším sa, že zajtra ma už zase čaká povýšenie. Okrem toho som priebežne pokladníčka (najčastejšie účtujem na účtoch má dať a nedal) manažérka, telefonistka a po celý čas aj poraďák.

A kam dávaš všetky peniaze z toľkých platov? :eek:
abel
15.12.07,11:20
A kam dávaš všetky peniaze z toľkých platov? :eek:
Po pracovnej dobe som úplne normálna manželka a mama, takže s tým vôbec nemám problém.
metlicka
15.12.07,12:56
Po pracovnej dobe som úplne normálna manželka a mama, takže s tým vôbec nemám problém.
;)Myslela som to ako vtip. Poznám to tak isto ako Ty. A ešte je možné doplniť archivára, IT pracovníka, šéfa odbytu, saldokonto, referenta pre HM a asistentku generálneho riaditeľa: to je ďalších šesť platov k tomu.:D:D Podnikového kontrolóra, inventarizačnú komisiu, rozpočtára a bezpečáka už môžeme robiť ako kumulovanú funkciu bez nároku na mzdu.:)
Ariadna_8
26.05.09,20:24
Pozrela som si citovanu stranku o platoch a nechapem, ako moze byt rozdiel v plate uciteliek MS v Ba a mimo Ba, ked su na to predsa tabulky. Mozno tak v pripade sukromnej MS. / ? /
gabriela2579
27.05.09,05:21
Pozrela som si citovanu stranku o platoch a nechapem, ako moze byt rozdiel v plate uciteliek MS v Ba a mimo Ba, ked su na to predsa tabulky. Mozno tak v pripade sukromnej MS. / ? /

Tabuľka je rovnaká pre každého.
Rozdiel je v tom, či učitelia v BA dostávajú k platu ešte nejaké osobné príplatky. Jedine osobným príplatkom, ktorý môže byť v rozsahu od 0 do 100% môže zamestnávateľ pridať pedagógom na plate.