Mimi21
15.12.07,11:00
Predom sa ospravedlnujem, ak som tuto temu zle zaradila, ale nenasla som vhodnejsie miesto :D
Chcem sa spytat, ci existuje nejake tlacivo resp. aspon priklad ako sa vyplna navrh na vklad do katastra. Otec chce na mna napisat zalozne pravo na byt, je to kvoli pozicke, ktoru chcem dostat a nevieme ako na to.
DAKUJEM ZA ODPOVED
dom
15.12.07,10:19
Poskytovateľ pôžičky, aby mal istotu, že nepríde o peniaze z pôžičky ak nebudeš splácať, tak požaduje založenie spravidla nehnuteľnosti, u teba by sa založil v prospech poskytovateľa pôžičky otcov byt. Návrh na vklad musí mať určitú predpísanú formu a ak je poskytovateľ pôžičky banka, tak Ti určite poradí.
Mimi21
15.12.07,10:48
nerozumiem tejto veci : Účastníkom konania o povolení vkladu je účastník právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti (ďalej len "účastník konania").

Ucastnik je otec ako vlastnik bytu alebo ja, pretoze na mna dava to zalozne pravo???
olybaba
15.12.07,12:01
pozdravujem,
- pod navrhom na vklad rozumej ziadost, ktora sa predklada prislusnej sprave katastra, kde sa konkretne uvedie-zhrnie, co stranka pozaduje-navrhuje;
- navrh na vklad je len sprievonou listinou inej - hlavnej listiny, napr.kúpna zmluva a pod., v ktorej sa konkretne uvedie to, co ma byt predmetom zapisu do katastra nehnutelnosti;
- samostatny navrh na vklad nie je dostatocnou pravnou listinou.
vieroslava
16.12.07,16:30
nerozumiem tejto veci : Účastníkom konania o povolení vkladu je účastník právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti (ďalej len "účastník konania").

Ucastnik je otec ako vlastnik bytu alebo ja, pretoze na mna dava to zalozne pravo???

Záložné právo sa zriaďuje na otcov byt, aj keď úver budeš čerpať ty. Účastníkmi právneho úkonu vkladu záložného práva v tomto konkrétnom prípade je tvoj otec a príslušná banka.
k.i.n.o.
16.12.07,16:40
Predom sa ospravedlnujem, ak som tuto temu zle zaradila, ale nenasla som vhodnejsie miesto :D
Chcem sa spytat, ci existuje nejake tlacivo resp. aspon priklad ako sa vyplna navrh na vklad do katastra. Otec chce na mna napisat zalozne pravo na byt, je to kvoli pozicke, ktoru chcem dostat a nevieme ako na to.
DAKUJEM ZA ODPOVED

Predpokladám, že je to tak, ako je to uvedené v predchádzajúcom príspevku, čiže ty chceš čerpať úver od banky a ako ručenie použiješ byt tvojho otca. V takom prípade si s návrhom nerob starosti, záložnú zmluvu aj návrh vypracuje banka.