edvard
15.12.07,12:46
Som podnikatelka nahlasila som na mestsky urad prevadzku ku ktorej mi prislubily dat smetnu nadobu. Podnikala som 2 roky v prevadzke viackrat som ziadala o nadobu ktoru mi vsak nedodali ale ziadaju zaplatit poplatok za smetnu nadobu ktoru som nedostala . Poradte prosim Dakujem
sway
15.12.07,12:13
Som podnikatelka nahlasila som na mestsky urad prevadzku ku ktorej mi prislubily dat smetnu nadobu. Podnikala som 2 roky v prevadzke viackrat som ziadala o nadobu ktoru mi vsak nedodali ale ziadaju zaplatit poplatok za smetnu nadobu ktoru som nedostala . Poradte prosim Dakujem

asi by som vrátila faktúru s listom, kde vysvetlím že mi fakturujú nedodané a že ju neuhradím, aj s priloženými kópiami mojich žiadostí o nádobu... :rolleyes:
wagner
15.12.07,20:51
Pýtaj si VZN mesta o odpadoch a tam musí byť uvedené, že tzv.KUKA nádoby sa podnikateľom predávajú a za akú cenu. Občania by mali mať podľa zákona tieto KUKA nádoby zadarmo. To sa ale nevzťahuje na podnikateľov. Pokiaľ je to vo VZN tak musíš za ňu zaplatiť ale až keď Ti ju dodajú. Tiež neviem či má mestský úrad povinnosť túto nádobu aj doručiť.Ale to by malo riešiť VZN. U nás si pre ňu musím prísť aj občan aj podnikateľ. Iné je platba za zber a spracovanie odpadu, tú platiť musíš, či nádobu máš alebo nie, ale iba v prípade, že v meste nemáš trvalý pobyt. Pokiaľ tam máš trvalý pobyt, tak platíš len ako občan. To tiež rieši VZN - naštuduj si ho a potom sa možno nebudeš musieť rozčulovať nad nejakou faktúrou.