danushka
15.12.07,14:56
Stáva sa v bežnom živote, že jedna strana nepochopí druhú stranu alebo nesprávne interpretuje myšlienku a názor...Následne vznikne nejaký problém, a minimálne jedna zo zúčastnených strán by to rada vyriešila k zmieru. Mnohí sa tu pohybujeme denne, aby sme rozdávali, dávali rady a aj sa zasmiali v báječných témach. Lenže určite sme si všimli, že na Porade vznikli pozitívne i negatívne väzby. Rada by som v tejto téme vytvorila priestor na zmierenie bez toho, aby sa tu už nejaký čerstvý alebo starý konflikt rozoberal. Mám za to, že aj tu vznikne problém, ktorý môže vyústiť do ostrej výmeny názorov, ale krátkym súhlasom na zmier sa dá zabudnúť a pokračovať ďalej, bez následného pocitu, že mám,,špinavý nick" a čo ďalej...
Možno si poviete, že konflikt na Porade by sa dal vyriešiť aj súkromnou správou, ale niekedy verejný očistec pomôže oveľa viac.
danushka
15.12.07,14:01
Týmto si chcem zapáliť fajku mieru s Excise Duty s múdrym človekom, ktorý prispel na Poradu kvalitnými príspevkami a skláňam sa pred jeho odbornosťou. Problém, ktorý medzi nami vznikol nechcem a nebudem riešiť, poteší ma ak tento môj príspevok prijme.
My dvaja vieme o čo ide a ak som priprudko reagovala na jeho reakciu, hlboko sa ospravedlňujem.
ondrejvla
15.12.07,14:05
Stáva sa v bežnom živote, že jedna strana nepochopí druhú stranu alebo nesprávne interpretuje myšlienku a názor...Následne vznikne nejaký problém, a minimálne jedna zo zúčastnených strán by to rada vyriešila k zmieru. Mnohí sa tu pohybujeme denne, aby sme rozdávali, dávali rady a aj sa zasmiali v báječných témach. Lenže určite sme si všimli, že na Porade vznikli pozitívne i negatívne väzby. Rada by som v tejto téme vytvorila priestor na zmierenie bez toho, aby sa tu už nejaký čerstvý alebo starý konflikt rozoberal. Mám za to, že aj tu vznikne problém, ktorý môže vyústiť do ostrej výmeny názorov, ale krátkym súhlasom na zmier sa dá zabudnúť a pokračovať ďalej, bez následného pocitu, že mám,,špinavý nick" a čo ďalej...
Možno si poviete, že konflikt na Porade by sa dal vyriešiť aj súkromnou správou, ale niekedy verejný očistec pomôže oveľa viac.

danuschka, myslíš si, že to nie je "odlúpnuté" osie hniezdo? Verejný očistec - to mi pripadá ako počas vojny hromadná spoveď vojakov pred rozhodujúcou bitkou, z ktorej sa vráti len pár kúskov človečenstva. Ale dobre, beriem to, len už som vyrástla z prílišnej dôvery vo večné dobro, no nevyrástla som z dôvery vo večnú nádej. Želám tejto téme úspech.
liba2
15.12.07,14:09
Týmto si chcem zapáliť fajku mieru s Excise Duty s múdrym človekom, ktorý prispel na Poradu kvalitnými príspevkami a skláňam sa pred jeho odbornosťou. Problém, ktorý medzi nami vznikol nechcem a nebudem riešiť, poteší ma ak tento môj príspevok prijme.
My dvaja vieme o čo ide a ak som priprudko reagovala na jeho reakciu, hlboko sa ospravedlňujem.
Danushka, vážim si ťa pre toto gesto .:)
danushka
15.12.07,14:12
danuschka, myslíš si, že to nie je "odlúpnuté" osie hniezdo? Verejný očistec - to mi pripadá ako počas vojny hromadná spoveď vojakov pred rozhodujúcou bitkou, z ktorej sa vráti len pár kúskov človečenstva. Ale dobre, beriem to, len už som vyrástla z prílišnej dôvery vo večné dobro, no nevyrástla som z dôvery vo večnú nádej. Želám tejto téme úspech.

Vlastička, v prvom rade Ťa tu vítam a prajem zo srdca veľmi veľa zdravia a sily a posielam Ti veľa pozitívnej energie.
Daj Bože, aby na Porade nik nepotreboval zmier...ja ten zmier potrebujem s Dutym, my dvaja vieme...
metlicka
15.12.07,14:15
danuschka, myslíš si, že to nie je "odlúpnuté" osie hniezdo? Verejný očistec - to mi pripadá ako počas vojny hromadná spoveď vojakov pred rozhodujúcou bitkou, z ktorej sa vráti len pár kúskov človečenstva. Ale dobre, beriem to, len už som vyrástla z prílišnej dôvery vo večné dobro, no nevyrástla som z dôvery vo večnú nádej. Želám tejto téme úspech.

Absolútne súhlasím. Aj prajem úspech z poslednej vety. Ale naozaj to je odlúpnuté osie hniezdo (nádherný výraz) a navyše aj zneužívanie nevinného publika na možný virtuálny potlesk, vystavovanie vlastnej úprimnej(?) ochoty ospravedlniť sa. Úprimne sa to dá aj bez divákov.
Danila
15.12.07,14:24
Ak už ku konfliktnej situácii dôjde, a to teda dôjde, lebo inak si tú špirálu vývoja neviem predstaviť, a nielen na Porade, tak volím jednu z dvoch ciest:
1/Techniku obohratej platne
2/Techniku otvorených dverí - takto to odporúčajú psychológovia.
Ja takmer výnimočne používam tú druhú. A nemám problém aj bez fajky mieru zabudnúť, že ku konfliktu došlo- do piatich minút.:)Proťajšok sa s tým musí vysporiadať sám.:)
danushka
15.12.07,14:35
Urobila som to preto takto, pretože od daného momentu som druhú stranu na Porade nevidela a mrzí ma to veľmi a už jednoducho nepoviem nič viac. Verím, že sme nu tatoľko inteligentní, že väčšina pochopí, na čo bola táto téma založená. Týmto je z mojej strany problém vyriešený a moja duša je konečne spokojná. Myslím, že je zbytočné niečo viac k tomu dodávať.
Heni
15.12.07,14:43
Urobila som to preto takto, pretože od daného momentu som druhú stranu na Porade nevidela a mrzí ma to veľmi a už jednoducho nepoviem nič viac. Verím, že sme nu tatoľko inteligentní, že väčšina pochopí, na čo bola táto téma založená. Týmto je z mojej strany problém vyriešený a moja duša je konečne spokojná. Myslím, že je zbytočné niečo viac k tomu dodávať.
no, tak by sa mohla téma uzavrieť ;)
ayya
15.12.07,15:42
...Týmto je z mojej strany problém vyriešený a moja duša je konečne spokojná...
hmm... najprv som myslela, ze tato tema bude o winetou-ovi :D ked akurat ide nejaka kovbojka v telke a ani neviem, o aky problem konkretne ide ... ale ...
danushka, ja som si "tot" dva dni vyrobila problem s mojou menovkynou. velmi ma to mrzelo, okamzite som si sypala popol na hlavu a mala som stastie, ze ona to vzala tak, ako to vzala, za co som jej velmi vdacna... lebo viem, ze:

dovera nie je vecou rozhodnutia, dovera je vecou skusenosti ...

a ak sa nam obcas "podari" si u niekoho nastrbit doveru, tak ho sice mozeme verejne vyzvat na odpustenie, ale - musime ratat s tym, ze sa moze citit pritlaceny prizerajucou sa verejnostou ... a potom take odpustenie v podstate nema hodnotu ... este mozeme premyslat, ci ziadame verejne odpustenie kvoli tomu, ze sme niekomu ublizili, alebo iba kvoli tomu, aby sme my mali akoze ciste svedomie ... vobec by som sa v takom pripade necudovala, keby nase ospravedlnenie iba bolo "vzate na vedomie" s tym, ze co sa tyka obnovenia dovery ... to sa uvidi v buducnosti ... tak ci tak: drzim palce :)
abel
15.12.07,15:56
Ja sa priznám, že som nepochopila ani tému Srbsko ani túto tému. Jednoducho toto je jedna z príčin, že porada prestáva byť poradou, keď mnohí reagujú skôr, ako dokážu rozumne porozmýšľať a potom nevedia, ako z toho vykľučkovať. Podľa mňa by úplne stačila jedna mrníková téma a radšej problémom predchádzať, ako ich potom riešiť.
danushka
15.12.07,16:50
Ja sa priznám, že som nepochopila ani tému Srbsko ani túto tému. Jednoducho toto je jedna z príčin, že porada prestáva byť poradou, keď mnohí reagujú skôr, ako dokážu rozumne porozmýšľať a potom nevedia, ako z toho vykľučkovať. Podľa mňa by úplne stačila jedna mrníková téma a radšej problémom predchádzať, ako ich potom riešiť.

Elenka, veď práve ide o to, že vzniklo nedorozumenie, ktoré ma neskutočne trápi! Najskôr som rozmýšľala, odkiaľ Duty vytiahol nadávky pod mojim nickom, ktoré nikdy na Porade mojou rukou neboli napísané....vyhýbam sa akýmkoľvek invektívam, nakoniec som zistila, že v pripojenom linku môj syn pod mojim nickom iného fóra reagoval presne tak ako ho pripojil Duty. Trvalo to zhruba tri dni, kým sa mi syn priznal, že je to jeho práca. Skoro ma trafil šľak!!! Doma som si urobila poriadok a nechcem sa viac tomu venovať, ale som dlžná ospravedlnenie Dutymu. Syn mi aj vysvetlil, že to bola slovná prestrelka medzi ním a ešte nejakým chlapcom v jeho veku (polovičný srb versus polovičný chorvát - na Slovensku), kde stáli oproti sebe dva svety vo veku pubertálnom. Tí, ktorí vedia o čom je reč asi tušia, že som prežila etapu svojho života práve v miestach, kde sa diali strašné veci a ja už o tom nechcem ani hovoriť ani na to spomínať. V princípe som človek veľmi mierumilovný a veľmi tolerantný a ak vznikne nejaký problém, tak ho chcem vyriešiť. Aké jednoduché by bolo tu na Porade zmeniť nick, ale zvolila som túto formu. Nemám sa prečo hanbiť, Dutyho týmto netlačím k tomu, aby sa tu vôbec akokoľvek vyjadril, nečakám potlesk virtuálneho publika, chcem, aby osie hniezdo ostalo pokope v uzavretej téme.
Nemala som možnosť vysvetliť to, pretože téma bola rýchlo uzamknutá a v čase jej uzamknutia som ani sama nechápala čo sa to vlastne stalo.
So synom sme to všetko prebrali, jeho horúcu hlavičku som schladila. Takže tak.
Monika Kováčová
15.12.07,17:30
Duty je človek s veľkými vedomosťami a ešte väčším srdcom... Určite to pochopí, ja som prišla na to v momente ako som sa na spomínané fórum preklikala... A pravdupovediac tvoja reakcia naozaj bola od veci, bolo jasné, že vôbec nechápeš o čom Duty píše...
abel
15.12.07,17:37
Tak teraz už trošku chápem, pretože priznám sa, nepasovalo mi to k tebe :eek: aj keď to bolo na úplne inom fóre. A určite uznáš aj sama, že najprv si mohla zisťovať, odkiaľ vietor fúka, ako hneď zaútočiť na Petra (Excise Duty). Ja už mám toľkokrát dohryzený jazyk (alebo ako sa to povie, keď chcem popudlivo reagovať v písaní odpovede, ale najprv musím napočítať do 10). Verím, že Peter nie je ješitný a ak natrafí na túto tému, tiež pochopí. A to že nebol 3 dni na Porade môže znamenať, že zháňa darčeky ;) Takže sem s tým kamuletom :D.
danushka
15.12.07,17:39
Duty je človek s veľkými vedomosťami a ešte väčším srdcom... Určite to pochopí, ja som prišla na to v momente ako som sa na spomínané fórum preklikala... A pravdupovediac tvoja reakcia naozaj bola od veci, bolo jasné, že vôbec nechápeš o čom Duty píše...

Veď mám popol až za ušami, pod nechtami a v každom póre tela..., pomohol by §50:mee:, možno by sa mi uľavilo...
danushka
15.12.07,17:44
Tak teraz už trošku chápem, pretože priznám sa, nepasovalo mi to k tebe :eek: aj keď to bolo na úplne inom fóre. A určite uznáš aj sama, že najprv si mohla zisťovať, odkiaľ vietor fúka, ako hneď zaútočiť na Petra (Excise Duty). Ja už mám toľkokrát dohryzený jazyk (alebo ako sa to povie, keď chcem popudlivo reagovať v písaní odpovede, ale najprv musím napočítať do 10). Verím, že Peter nie je ješitný a ak natrafí na túto tému, tiež pochopí. A to že nebol 3 dni na Porade môže znamenať, že zháňa darčeky ;) Takže sem s tým kamuletom :D.

Bohužiaľ, ešte sa mám čomu učiť, niekedy rýchlejšie konám ako rozmýšľam. To, že som reagovala tak, ako som reagovala - veľmi citlivá téma to bola, spojená s množstvom negatívnych spomienok. Neznášam nacionalizmus, rasizmus a som naivná priznám sa, verím v lásku a ľudské porozumenie a víťazstvo zdravého rozumu.
Ja som si až neskôr uvedomila, že celé to muselo vyzerať akoby som trpela duševnou chorobou...rozpoltená osobnosť na porade jeden človek, na druhom fóre iný človek:eek: - čistá schizofrénia!!!

btw. zasa sa dnes nedostanem k robote..., som z toho stále mimo, idem si dať niečo tekuté;)
cloe
15.12.07,18:22
Bohužiaľ, ešte sa mám čomu učiť, niekedy rýchlejšie konám ako rozmýšľam. To, že som reagovala tak, ako som reagovala - veľmi citlivá téma to bola, spojená s množstvom negatívnych spomienok. Neznášam nacionalizmus, rasizmus a som naivná priznám sa, verím v lásku a ľudské porozumenie a víťazstvo zdravého rozumu.
Ja som si až neskôr uvedomila, že celé to muselo vyzerať akoby som trpela duševnou chorobou...rozpoltená osobnosť na porade jeden človek, na druhom fóre iný človek:eek: - čistá schizofrénia!!!

btw. zasa sa dnes nedostanem k robote..., som z toho stále mimo, idem si dať niečo tekuté;)

Danuschka, vôbec som tú predmetnú tému nesledovala, takže sa k nej nebudem vyjadrovať. Ale z týchto tvojich slov ide to hlavné - človečenstvo a je vidieť že ťa to úprimne mrzí.
Nič si z toho už nerob. Každý z nás občas prestrelí. A s tým, čo som v tvojom príspevku zvýraznila, sa plne stotožňujem. Prajem ti pekný večer;)
Tanče
15.12.07,18:26
Danushka, ja teda vôbec neviem o čo išlo v tej téme, možno som tu ešte ani nebola. Ale je to nie že nádherné gesto, ale je to ukážkové a nie gesto ale postoj. Konflikty vznikajú vedome aj nevedome. Naschvál aj nie naschvál. Tvoj problém bol nedorozumenie, za čo sa hlboko kajáš lebo ti je trápne. Urobila si najviac čo si v tvojej pozícii mohla, tak sa už n e t r á p! Si bojovníčka, férová bojovníčka ,s hrdosťou ale aj pokorou.
To či sa ostatní nájdu v tejto téme, (a myslím si že každý máme na rováši niečo) a prispejú k "rozdúchaniu" mieru je na nich samých, na ich zrelosti, odvahe.... Všetci nejako dozrievame, niekto rýchlejšie, niekto pomalšie. Ale každý má svoj čas určený.
Prajem všetkým aby dospeli do chvíle precítiť tú chuť sladkého mieru v sebe.
papa
Danila
15.12.07,19:58
Veď mám popol až za ušami, pod nechtami a v každom póre tela..., pomohol by §50:mee:, možno by sa mi uľavilo...danushka, po prečítaní Tvojich príspevkov v tejto téme som sa do tej pôvodnej preklikala. Takmer všade som Ti chcela prilepiť súhlasy. V prípade, že by sa neotvorila táto téma. Ja totiž doteraz nechápem, prečo sa až tak veľmi kajáš. Ako sa do hory volá....Peter tiež nemusel vytiahnúť, čo vytiahol. myslím, že ste si kvit.:D
danushka
15.12.07,20:46
danushka, po prečítaní Tvojich príspevkov v tejto téme som sa do tej pôvodnej preklikala. Takmer všade som Ti chcela prilepiť súhlasy. V prípade, že by sa neotvorila táto téma. Ja totiž doteraz nechápem, prečo sa až tak veľmi kajáš. Ako sa do hory volá....Peter tiež nemusel vytiahnúť, čo vytiahol. myslím, že ste si kvit.:D
To je pravda, že nemusel Peter vytiahnuť to nešťastné...
Danilka, ale tieto moje pocity ťažko z Vás niekto pochopí, Petrovi som prudko reagovala, pretože sa mi vrátili spomienky z časov, keď som čakala moje prvé dieťa a žila som v Srbsku a zrazu sa vyhlásila mobilizácia,embargo, ostala som bez muža a bála som sa, že ktovie kde budem rodiť...Bez muža som odišla rodiť na Slovensko, vrátila som sa s dieťaom späť a začali problémy v Bosne. Ocitla som sa v jame levovej, nebolo liekov, základných vakcín a začalo tam peklo o ktorom nikomu neprajem ani snívať. Strašne dlho sa to ťahalo a pokračuje to tam a žijú tam dobrí, ale nešťastní ľudia. Už nikdy to tam nebude ako kedysi.
Prudko som reagovala Petrovi lebo pripojil link o Srebrenici. Áno je to tak, existuje Srebrenica a mnoho iných miest, kde sú boli aj budú ľudia pomiešaní. Ale ja som zažila srbských, chorvátskych, bosnianskych utečencov s ich osudmi, zničenými životmi a beznádejou. Ten kto tam nebol, nemá právo súdiť a znevažovať. Ja si nedovolím povedať ani o srboch, ani chorvátoch, ani moslimoch, že sú zlí - sú to ľudia, ktorí chceli iba prežiť. Ja som mala kam utiecť, ale oni poniektorí nie. Skúste nasypať človeku do otvorenej rany soľ - a čakajte, že Vám povie - joj šteklí ma to. Nie, to páli, bolí a hoci sa tá rana zahojí, jazva ostáva.
Kajam sa teraz pre svoju hlúposť, že reagujem tam, kde by som nemala.
A nechcela som tu vyzerať ako schizofrenik, ktorý nevie ako sa chová jeho ľavá a pravá ruka.
Ale tak či tak bolo dobré, čo sa stalo...syn mi ukázal tvár, akú som uň doposiaľ nevidela , použil môj nick, schoval sa za niekoho iného a to je znak toho, že moja úloha ako matky stále nie je naplnená a že mám ešte na čom pracovať.
Ale to už o niečom inom, puberta je téma sama o sebe;)
Manual
16.12.07,06:14
Možno idem mimotemy, ale túto tému chápem od danushky ako upratovanie vo svojom srdci a svedomí. A určite vie, že v čase adventu je najvyšší čas si dať svoje "vnútro" do poriadku. Čo je na tom zlé ? Nech píše ako cíti, ako jej svedomie našepkáva, netreba jej to zazlievať. Je na druhej strane komu je to adresované ako zareaguje. A danushke by stačilo možno jedno slovo...
DanielaSL
16.12.07,06:38
Janko pekne si to napísal...
evina
16.12.07,10:10
To je pravda, že nemusel Peter vytiahnuť to nešťastné...
Danilka, ale tieto moje pocity ťažko z Vás niekto pochopí, Petrovi som prudko reagovala, pretože sa mi vrátili spomienky z časov, keď som čakala moje prvé dieťa a žila som v Srbsku a zrazu sa vyhlásila mobilizácia,embargo, ostala som bez muža a bála som sa, že ktovie kde budem rodiť...Bez muža som odišla rodiť na Slovensko, vrátila som sa s dieťaom späť a začali problémy v Bosne. Ocitla som sa v jame levovej, nebolo liekov, základných vakcín a začalo tam peklo o ktorom nikomu neprajem ani snívať. Strašne dlho sa to ťahalo a pokračuje to tam a žijú tam dobrí, ale nešťastní ľudia. Už nikdy to tam nebude ako kedysi.
Prudko som reagovala Petrovi lebo pripojil link o Srebrenici. Áno je to tak, existuje Srebrenica a mnoho iných miest, kde sú boli aj budú ľudia pomiešaní. Ale ja som zažila srbských, chorvátskych, bosnianskych utečencov s ich osudmi, zničenými životmi a beznádejou. Ten kto tam nebol, nemá právo súdiť a znevažovať. Ja si nedovolím povedať ani o srboch, ani chorvátoch, ani moslimoch, že sú zlí - sú to ľudia, ktorí chceli iba prežiť. Ja som mala kam utiecť, ale oni poniektorí nie. Skúste nasypať človeku do otvorenej rany soľ - a čakajte, že Vám povie - joj šteklí ma to. Nie, to páli, bolí a hoci sa tá rana zahojí, jazva ostáva.
Kajam sa teraz pre svoju hlúposť, že reagujem tam, kde by som nemala.
A nechcela som tu vyzerať ako schizofrenik, ktorý nevie ako sa chová jeho ľavá a pravá ruka.
Ale tak či tak bolo dobré, čo sa stalo...syn mi ukázal tvár, akú som uň doposiaľ nevidela , použil môj nick, schoval sa za niekoho iného a to je znak toho, že moja úloha ako matky stále nie je naplnená a že mám ešte na čom pracovať.
Ale to už o niečom inom, puberta je téma sama o sebe;)
Áno Danushka máš pravdu ťažko niekto z nás pochopí... Ja náhodou viem o čom hovoríš Ty, ale aj o čom hovorí Peťo /možno on reagoval preto tak, lebo má niekoho z tej oblasti, ktorú spomenul a kto má zničený život/...
Ja viem o čom hovoríš. Po vojne, resp. skôr v jej konci som bola v Srbsku aj Chorvársku . Mám známych na jednej aj druhej strane a spolucítim so svojimi známymi, čo toto obdobie narobilo v ľudských životoch na jednej aj druhej strane a už sa ani nikdy nebude môcť celkom napraviť. Áno Danushka máš pravdu bolo to peklo a nikto si to nevie predstaviť z nás, ktorí v kľude žijeme tu a len sme sa prikláňali názorovo na jednu alebo druhú stranu, že išlo naozaj o vojnu v priamom obraze so všetkým čo k tomu patrí, vrátane utrpenia a úmrtia malých detí. Je to téma veľmi, veľmi , veľmi citlivá pre každú stranu a možno preto nie je dobré sa viac k tomu vyjadrovať na stránke Porady-lebo verte mi naozaj, kto nebol osobne pritom alebo osobne so svojimi známymi a dopodrobna nepozná celú histoŕiu a národy žijúce na tom území naozaj nepochopí a nevhodnými vyjadreniami môže len ublížiť...:) a to je jedno na ktorej strane ....
Rozalka
16.12.07,12:22
Ale tak či tak bolo dobré, čo sa stalo...syn mi ukázal tvár, akú som uň doposiaľ nevidela , použil môj nick, schoval sa za niekoho iného a to je znak toho, že moja úloha ako matky stále nie je naplnená a že mám ešte na čom pracovať.
Ale to už o niečom inom, puberta je téma sama o sebe;)
Danushka, nechcem sa zastávať tvojho syna, ale uvažuj: nemusel sa vôbec priznať a ty by si roky premýšľala a zožierala sa zbytočne.
Aj keď je, ako píšeš, v puberte, zrejme má charakter, lebo riskoval tvoj hnev a napriek tomu sa ti priznal. Ber to z tohto uhla.

K téme sa z osobných a citových dôvodov vyjadrovať nebudem
danushka
16.12.07,13:41
Danushka, nechcem sa zastávať tvojho syna, ale uvažuj: nemusel sa vôbec priznať a ty by si roky premýšľala a zožierala sa zbytočne.
Aj keď je, ako píšeš, v puberte, zrejme má charakter, lebo riskoval tvoj hnev a napriek tomu sa ti priznal. Ber to z tohto uhla.

K téme sa z osobných a citových dôvodov vyjadrovať nebudem

Rozalka, po prvotnom návale zistenia odkiaľ vietor fúka mi pravdepodobne vyskočil tlak hraničiaci s infarktom. Do kúta som syna poslať nemohla, už je odo mňa o hlavu vyšší:rolleyes:, následne som zvolila taktiku dohovárania a vysvetľovania, čo táto akcia-reakcia vyvolala. Spočiatku syn reagoval tak, že však čo, však to bolo len vo verbálnej a virtuálnej rovine a mám sa na to vykašľať...Zas len pohľad chlapca, ktorému ešte veľa chýba do zrelosti a zodpovednosti za svoje činy. Ale pre mňa to bol sakra problém, ktorý som nemohla nechať len tak zapadnúť prachom. A som rada, že som to vysvetlila tu a môj postoj k synovi sa vôbec nezmenil, mám ho rada. Našťastie tie konfliktíky, čo doma občas vzniknú vieme vyriešiť bez toho, aby nasledovala tichá domácnosť a aby sme sa vedeli vždy zdôveriť s tým, čo nás páli a trápi. Je dobré, keď deti vedia, že nech sa čokoľvek stane v prvom rade doma nájdu pochopenie a radu. Hoci my rodičia máme čo so sebou robiť, aby sme si udržali hlavu v chlade a nohy v teple.

Týmto chcem všetkých poprosiť, aby sa tu v tejto téme už nespomenulo jediné slovko, ktoré by akokoľvek naznačovalo politiku, nacionalizmus, vojnu atď.
Ďakujem zúčastneným, že ste ma zbavili jarma a teším sa na Vás všetkých vo veselejších alebo odborných témach.