cervena
15.12.07,15:14
Máme PRVN od firmy YZAMER. Kúpili sme ich pred rokom aj s čipovou kartou, s tým že si budeme odčítať hodnoty sami. Ponuku YZAMERU, že nám budú robiť odčítanie oni, sme odmietli. Všetko prebehlo bez problémov, na jeseň tohto roku ma firma YZAMER vyzvala, aby som im poslala kartu na úpravu. Teraz som ju dostala späť s upozornením, že je možné v roku 2007 na tento typ karty odčítať len 100 PRVN.
Kartu som pred rokom kupovala, s tým, že máme v dome 176 PRVN, a všetky som bez problémov odčítala. O čo ide? Potrebuje firma dohnať ušlí zisk, keďže im nechceme 10 rokov platit odčítanie, ktoré nám ponúkli?? Budeme každý rok dokupovať nové karty, čo vykryje hodnotu ktorú firme YZAMER nezaplatíme za odčítanie? Prosím Vás, kto používa PRVN od firmy YZAMER, ako ste na tom s čipovými kartami? Tiež záhadne strácajú kapacitu?
Orim
15.12.07,18:56
Čo vám na nej upravovali. Reklamuj to máš nárok na to čo si kupovala.
hrvat
16.12.07,08:24
Otázka je co bolo v zmluvných podmienkach pri zakúpení. Nedá sa hned hovorit o podraze a este menovat firmu, ktorá za to nemusí niesť zodpovednost. To je uplne nemiestne! Také silné slová by som urcite nepouzíval....

Rovnako dobre môže isť o podraz pani cervenej, ktorá si dobre neprestudovala zmluvné podmienkly, na obyvateloch domu.
Jumil
16.12.07,09:11
Po každom vykurovacom období je potrebne z čipovej karty vymazať staré údaje. Toto robí, len autorizovaný servis alebo dobrý softwarový odborník. Neviem, či máte hardware a software na odčítanie údajov z čipovej karty, ak nie potom tieto údaje musí vyčítať len servis. Ak aj by ste mali zakúpenú špeciálnu čítačku pamäťových kariet, laikovi tieto údaje nič nepovedia. My používame jednu čipovú kartu na 40 radiátorov. Na 190 radiátorov máme 5 čipových kariet. Podľa mňa nie je na vine Yzamer, ale ten len postupuje štandartným spôsobom.
cervena
17.12.07,06:59
Ale ako to, že prvý rok sa to odčítalo bez problémov? Predsa pri odstránení údajov sa nezmenšuje kapacita karty. Ospravedlňujem sa, asi som nemala firmu menovať, ale ako potom zistím, ako to funguje u ostatných používatelov toho istého systému? Iné systémy ma nezaujimajú.
Alena
Jumil
17.12.07,09:21
Ale ako to, že prvý rok sa to odčítalo bez problémov? Predsa pri odstránení údajov sa nezmenšuje kapacita karty. Ospravedlňujem sa, asi som nemala firmu menovať, ale ako potom zistím, ako to funguje u ostatných používatelov toho istého systému? Iné systémy ma nezaujimajú.
Alena

Na čipovú kartu sa z PRVN zaznamenávajú údaje o spotrebe v dielikoch za každý mesiac v roku. Tak sa môže stať, keďže v prvom roku je počítané len časť roka, že sa všetky údaje vmestili na čipovú kartu.
cervena
17.12.07,11:41
Čítacia katra je úplne bežná, aj čítačka. Predpokladám že na karte je nejaký softver, inak by mi napísali nech si ju sformátujem, a nežiadali aby som im ju poslala. Po odpočte sa do počítača stiahne dosť komplikovaná excelovská tabuľka, ktorú treba spracovať. V princípe sa to dá, len to odstrašujuco vyzerá. Neviem len, či mám zháňať ešte jednu kartu, alebo proste preniesť dáta, vymazať ich s karty a preniesť ďalšie. Naštvali ma ale, že hneď nenapísali, že treba min. 2 karty, ale teraz v polovici decembra oznámili, že pre rok 2007 je možné odčítať len 100 PRVN.
Alena
cervena
17.12.07,12:11
Nakoniec som spravila to, čo som mala asi spraviť na začiatku. Zavolala som do firmy a potvrdili mi predpoklad, že po odčítaní a prenesení dát do PC, mám údaje vymazeť a odčítať Ďalšie PRVN. Mala som šťastie, že sa mi podarilo na prvý pokus zastihnúť kompetentnú osobu. Pani bola veľmi zlatá, ešte ma upozornila, aby som údaje najprv sejvla, až potom premazala kartu. Takže sa ospravedlňujem YZAMERU za to že som ich podozrievala, chybou bola nie celkom zrozumiteľná informácia a moja paranoja.

Pozn. To že si paranojik, neznamená , že ťa nedostanú:)
Vďaka za pochopenie pri rozpútaní zbytočnej debaty
Alena