fialakatka
15.12.07,16:25
Moj manzel ako SZCO na zaklade E101 vycestoval do zahranicia. Podnika v oblasti stavebníctva.Nie je platcom dane a odvody si plati na Slovensku.
Vie mi niekto poradit, kde si ma vlastne zdanovat svoj prijem, v ktorom state?
Dakujem za vsetky odpovede.
Zoltán Kovács
15.12.07,15:56
Moj manzel ako SZCO na zaklade E101 vycestoval do zahranicia. Podnika v oblasti stavebníctva.Nie je platcom dane a odvody si plati na Slovensku.
Vie mi niekto poradit, kde si ma vlastne zdanovat svoj prijem, v ktorom state?
Dakujem za vsetky odpovede.

Nevieme v ktorom štáte je? Podniká tam, alebo je zamestnaný? Má príjmy aj zo Slovenska z podnikania?
Najprv treba chýbajúce informácie doplniť, a potom sa dá kvalifikovane odpovedať. Vo všeobecnosti ale platí, že celosvetové príjmy sa zdaňujú na Slovensku.


P.S. Môj 6000. príspevok.
Rozalka
15.12.07,16:02
P.S. Môj 6000. príspevok.
mimotemy G R A T U L U J E M !
fialakatka
25.12.07,13:32
Manzel pracuje v Anglicku ako SZCO na zaklade Zmluvy o dielo, zivnost na Slovensku nezrusil a v Anglicku nie je nikde evidovany, nakolko vsetky odvody si plati na Slovensku.Vycestoval do Anglicka na zaklade E101.
Pomoze niekto?
Zoltán Kovács
26.12.07,09:21
Manzel pracuje v Anglicku ako SZCO na zaklade Zmluvy o dielo, zivnost na Slovensku nezrusil a v Anglicku nie je nikde evidovany, nakolko vsetky odvody si plati na Slovensku.Vycestoval do Anglicka na zaklade E101.
Pomoze niekto?

Ak tá zmluva o dielo je podpísaná s podnikateľom a nie s občanom (toto treba rozlíšiť), potom je to príjem podnikateľa na slovenský živn.list. A zdaňuje sa na Slovensku.