ali8
16.12.07,08:53
Dobrý deň prajem, prosím poraďte mi ako zaučtovať tieto prípady (mám prevádzku - bar,biliard klub) :
1. Poistenie majetku - poistenie zariadení, zásob
2. Kurz hyg. minima (platené Slovenskému červenému krížu)
3. Fa za hasiaci prístroj (ktorý musí byť na prevádzke)
4. Daň za nevýherné hracie prístroje (t.j.bilard, futbal)
ekopo
16.12.07,09:24
Dobrý deň prajem, prosím poraďte mi ako zaučtovať tieto prípady (mám prevádzku - bar,biliard klub) :
1. Poistenie majetku - poistenie zariadení, zásob
2. Kurz hyg. minima (platené Slovenskému červenému krížu)
3. Fa za hasiaci prístroj (ktorý musí byť na prevádzke)
4. Daň za nevýherné hracie prístroje (t.j.bilard, futbal)
Možno keby sa použilo vyhľadávanie, dostala by sa odpoveď na každú otázku, pretože to nie sú nové otázky.

http://www.porada.sk/t67364-hladaj.html#post591655 v prvom príspevku je ukážka

odpovede:
1. VOZD - PR
2. VOZD - PR
3. VOZD - PR alebo materiál
4. VOZD - PR ak sú hracie prístroje vo vlastníctve SZČO
evina
16.12.07,09:27
Dobrý deň prajem, prosím poraďte mi ako zaučtovať tieto prípady (mám prevádzku - bar,biliard klub) :
1. Poistenie majetku - poistenie zariadení, zásob - výdavok ovplyvňujúci ZD v deň úhrady v členení prevádzková réžia
2. Kurz hyg. minima (platené Slovenskému červenému krížu)- ak je nutné k podnikaniu, dtto VOZD v čase úhrady prevádzková réžia
3. Fa za hasiaci prístroj (ktorý musí byť na prevádzke)-ak je do 30 000 - výdavok ovplyvňujúci ZD v členení materiál v deň úhrady, ak je nad 30 000 zaradiť do majetku a odpisovať a v tom prípade zaúčtovať ako výdavok neovplyvňujúci ZD- v členení nákup majetku odpisovaného a odpisy ako VOZD
4. Daň za nevýherné hracie prístroje (t.j.bilard, futbal)- výdavok neovplyvňujúci základ dane v členení platba dane

.
evina
16.12.07,09:55
Rozišli sme sa v účtovaní dane za nevýherné automaty - a priznám sa /neúčtovala som ešte/ fakt neviem. Nie je taxatívne vymenovaná medzi tými, ktoré môžeme dávať do VOZD, ale ani u VNOZD?- alebo som úprehliadla
Stefan2005
16.12.07,10:48
Rozišli sme sa v účtovaní dane za nevýherné automaty - a priznám sa /neúčtovala som ešte/ fakt neviem. Nie je taxatívne vymenovaná medzi tými, ktoré môžeme dávať do VOZD, ale ani u VNOZD?- alebo som úprehliadla

posudzuje sa podľa zákona 582/2004 Z.z.
§ 2 -Druhy miestnych daní
(1) Miestnymi daňami, ktoré môže ukladať obec, sú:
a) daň z nehnuteľností,
b) daň za psa,
c) daň za užívanie verejného priestranstva,
d) daň za ubytovanie,
e) daň za predajné automaty,
f) daň za nevýherné hracie prístroje,
g) daň za vjazd a zotrvanie motorového vozidla v historickej časti mesta,
h) daň za jadrové zariadenie.


Odvodzujem od ostatných daní, že keď tie sú VOZD, tak aj táto by mala byť...
evina
16.12.07,10:52
posudzuje sa podľa zákona 582/2004 Z.z.
§ 2 -Druhy miestnych daní
(1) Miestnymi daňami, ktoré môže ukladať obec, sú:
a) daň z nehnuteľností,
b) daň za psa,
c) daň za užívanie verejného priestranstva,
d) daň za ubytovanie,
e) daň za predajné automaty,
f) daň za nevýherné hracie prístroje,
g) daň za vjazd a zotrvanie motorového vozidla v historickej časti mesta,
h) daň za jadrové zariadenie.


Odvodzujem od ostatných daní, že keď tie sú VOZD, tak aj táto by mala byť...
No veď s tým sa neviem akosi celkom vyrovnať. Zákon hovorí o :
Citácia zo zákona:
daň z nehnuteľností, daň z prevodu a prechodu nehnuteľností, cestná daň a poplatky vzťahujúce sa na činnosti, z ktorých príjmy podliehajú dani,

Prečo nehovorí o miestnych daniach. Ak vymenoval taxatívne len tieto, nie som si celkom istá..-
Pravdou však je, že ani na strane zákazu sa nevyskytuje taxatívne...
Danila
16.12.07,11:09
No veď s tým sa neviem akosi celkom vyrovnať. Zákon hovorí o :

daň z nehnuteľností, daň z prevodu a prechodu nehnuteľností, cestná daň a poplatky vzťahujúce sa na činnosti, z ktorých príjmy podliehajú dani,

Prečo nehovorí o miestnych daniach. Ak vymenoval taxatívne len tieto, nie som si celkom istá..-
Pravdou však je, že ani na strane zákazu sa nevyskytuje taxatívne...Vychádzam z toho, že aj uvedená daň je súčasťou miestnych daní, a preto VOZD.
http://www.akopodnikat.sk/index.php?option=com_content&task=category§ionid=8&id=33&Itemid=63
evina
16.12.07,11:19
Vychádzam z toho, že aj uvedená daň je súčasťou miestnych daní, a preto VOZD.
http://www.akopodnikat.sk/index.php?option=com_content&task=category§ionid=8&id=33&Itemid=63

V nicku, ktorý si priložila píše autor "a iných daní, ktoré"... tu by to tak bolo, ale zákon hovorí "iných poplatkov .... - viď hore môj príspevok = citácia zo zákona...:confused:
Stefan2005
16.12.07,11:49
V nicku, ktorý si priložila píše autor "a iných daní, ktoré"... tu by to tak bolo, ale zákon hovorí "iných poplatkov .... - viď hore môj príspevok = citácia zo zákona...:confused:

Sme síce v téme JÚ, ale na pomoc si vezmem PÚ - všetky ostatné nemenované (t.j. mimo dane z nehnuteľností, cestná daň - všimnime si že ani tu zákon o DP nepoužíva aktuálne znenie tejto dane!!!) miestne dane sa účtujú na 538 - Ostatné dane a poplatky...