hero70
16.12.07,14:13
dobry den ..

vlastnim jednu dedinsku " krcmu " a zastupitalstvo odhlasovalo zakaz nalievania podnapitim osobam a dodrziavanie otvaracich hod pod hrozbou sankcii ,,, maju na to pravo ? som v podnajme v budove patrice obocnemu uradu .. a zaroven bi ma zaujimalo ci mozu odomna uctovat dan za nehnutelnost tyxto najomnych priestorov ...

ostavam s uctov a spozdravom Igor
abel
16.12.07,13:32
dobry den ..

vlastnim jednu dedinsku " krcmu " a zastupitalstvo odhlasovalo zakaz nalievania podnapitim osobam a dodrziavanie otvaracich hod pod hrozbou sankcii ,,, maju na to pravo ? som v podnajme v budove patrice obocnemu uradu .. a zaroven bi ma zaujimalo ci mozu odomna uctovat dan za nehnutelnost tyxto najomnych priestorov ...

ostavam s uctov a spozdravom Igor
Súhlas s otváracími hodinami je v právomoci obce a jeho porušovanie je možné sankcionovať, zákaz nalievať podnapitým osobám - neviem, ja by som bola za. Daň z prenájmu nehnuteľnosti má platiť vlastník budovy a nájomcovi ju má premietnúť vo výške ceny za nájom. Ak by ju platil nájomca, je to daň zaplatená za iného daňovníka a teda si ju nemôže dať do nákladov ako výdavok ovplyvňujúci základ dane.
Zoltán Kovács
16.12.07,13:52
Zákaz nalievania alkoholu podnapitým by malo byť riešené vo VZN - všeobecne záväzných nariadeniach - obce.
ekopo
16.12.07,15:00
Zákon stanovuje vyslovene zákaz predaja alkoholu a tabakových výrobkov osobám mladším ako 18 rokov. Zákaz nalievania alkoholu podnapitým osobám má riešiť VZN mesta / obce.
Pre Elenu (abel) : daň z prenájmu nehnuteľnosti ? :)
wagner
16.12.07,15:47
Podľa mňa zákaz nalievania podnapitým osobám tiež rieši zákon, len sa na to krčmári kašlú. Obec dáva stanovisko k otváracím hodinám, tieto musia byť v súlade s príslušným VZN obce, v ktorom je stanovený nočný kľud a usmernenie pre podnikateľov, kedy môžu najskôr otvoriť prevádzku pohostinstva a kedy najneskôr ju musia zatvoriť. Poslanci žiadnym uznesením nemôžu dávať stanovisko k nalievaniu alkoholu a k otváracím hodinám, oni iba schvaľujú VZN obce o podnikaní na území obce. Nalievanie alkoholu podnapitým nie je v kompetencii poslancov. Nech si oni riešia to, čo majú.
ekopo
16.12.07,15:58
Dám Ti bod, ak uvedieš číslo a § zákona, ktorý zakazuje nalievanie alkoholických nápojov podnapitým osobám. Platí to aj opačne.
ekopo
16.12.07,16:14
Dávam Ti bod. Ale ten zákon nájdi a uveď ho sem. Ja ho už mám.
abel
17.12.07,06:24
Pre Elenu (abel) : daň z prenájmu nehnuteľnosti ? :)
Samozrejme, že to mala byť daň z nehnuteľnosti. Ďakujem, už som sa opravila.
Chobot
17.12.07,08:10
Dávam Ti bod. Ale ten zákon nájdi a uveď ho sem. Ja ho už mám.

Keďže nikto nič, tak ho tu uvediem, aby to vedeli aj ostatní - je to zákon
o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb č. 219/1996. :rolleyes:
ekopo
17.12.07,09:45
Vyzval som wagnera, aby § a zákon uviedol. Ten bod by mal byť zaslúžený. Od včera nebol ešte prihlásený. To číslo zákona som už včera vedel (a nielen ja). Nemôžeš príspevok aspoň na deň vymazať?
Chobot
17.12.07,10:03
Vyzval som wagnera, aby § a zákon uviedol. Ten bod by mal byť zaslúžený. Od včera nebol ešte prihlásený. To číslo zákona som už včera vedel (a nielen ja). Nemôžeš príspevok aspoň na deň vymazať?

V podstate by som mohol, ale nie je to zbytočné? Myslím, že wagner si zaslúži bod aj za to, že napísala, že je to upravené v zákone. Keby to neuviedla, nehľadali by sme ten zákon. Veď je to jedno, v ktorom príspevku je uvedené číslo zákona, či nie?:rolleyes:
ekopo
17.12.07,10:25
Nie celkom sa stotožňujem s Tvojim príspevkom. Totiž najjednoduchšie je napísať, že niečo upravuje zákon. Len som chcel vedieť, či wagner vie č. zákona. Nič viac, nič menej. wagner dostal/a bod odo mňa aj bezohľadu na to či odpovedal/a. Dal som ho až potom ako som sa dozvedel to číslo, mimochodom Camefly uviedla č. zákona už včera.
dad111
18.12.07,08:43
Dodrzanie zaverecnej sa da posudzovat podla hodiniek, len mi nie je jasne ako to zastupitelstvo chce posudzovat nalievanie podnapitym. Odjakziva krcmy boli na to aby sa v nich pilo. Povedat o niekom, ze je podnapity a nemat moznost zodpovedne preukazat jeho mieru je asi aj riziko. Na ceste Vam policajt da fukat. Je stanovena hranica obsahu alkoholu v krvi v krcme? Ako by sa tvaril ten co schvalil taketo nariadenie v obci a oznacil by cloveka za podnapiteho bez dokazu, v pripade sudneho sporu?
Chobot
18.12.07,09:16
Dodrzanie zaverecnej sa da posudzovat podla hodiniek, len mi nie je jasne ako to zastupitelstvo chce posudzovat nalievanie podnapitym. Odjakziva krcmy boli na to aby sa v nich pilo. Povedat o niekom, ze je podnapity a nemat moznost zodpovedne preukazat jeho mieru je asi aj riziko. Na ceste Vam policajt da fukat. Je stanovena hranica obsahu alkoholu v krvi v krcme? Ako by sa tvaril ten co schvalil taketo nariadenie v obci a oznacil by cloveka za podnapiteho bez dokazu, v pripade sudneho sporu?

:D Podľa toho napísaného by vlastne v podnikoch po prvom poháriku mohli odmietnuť ďalej nalievať, lebo už po prvom drinku je človek "podnapitý".:D:D