palo1210
16.12.07,15:45
Chcel by som sa spytat na obchodne meno zivnostnika. Zoberme si priklad ze existuje firma s nazvom napr. DigitalSolutions s.r.o

Mohlo by byt moje obchodne meno napr. Jozko Mrkvicka - DigitalSolution

samozrejme za predpokladu ze s.r.o-cka nema svoj nazov registrovany ako ochrannnu znamku.

dakujem za odpoved
veronikasad
16.12.07,15:00
Chcel by som sa spytat na obchodne meno zivnostnika. Zoberme si priklad ze existuje firma s nazvom napr. DigitalSolutions s.r.o

Mohlo by byt moje obchodne meno napr. Jozko Mrkvicka - DigitalSolution

samozrejme za predpokladu ze s.r.o-cka nema svoj nazov registrovany ako ochrannnu znamku.

dakujem za odpoved
Nedoporučujem. Učtujem jednému živnostníkovi, ktorý má dodatok obchodného mena a predmet podnikania rovnaký ako s.r.o. sídliaca v inom meste. Dodávatelia si ich mýlia pri fakturácii.

--------
Veronika
camelfly
16.12.07,15:25
Chcel by som sa spytat na obchodne meno zivnostnika. Zoberme si priklad ze existuje firma s nazvom napr. DigitalSolutions s.r.o

Mohlo by byt moje obchodne meno napr. Jozko Mrkvicka - DigitalSolution

samozrejme za predpokladu ze s.r.o-cka nema svoj nazov registrovany ako ochrannnu znamku.

dakujem za odpoved

pozri, už tú prebehla podobná diskusia:

obchodný názov (http://www.porada.sk/t17715-obchodny-nazov-format.html)

a tiež sa prikláňam k názoru, aby si si zvážil názov firmy nezameniteľný tvojmu ;)
KEJKA
16.12.07,15:25
nie je to napadnuteľné z právneho hľadiska. Ale ako predchádzajúci príspevok.... bude dochádzať k omylom.
misomiso
16.12.07,15:31
Nedoporučujem. Učtujem jednému živnostníkovi, ktorý má dodatok obchodného mena a predmet podnikania rovnaký ako s.r.o. sídliaca v inom meste. Dodávatelia si ich mýlia pri fakturácii.

--------
Veronika

Prave to byva ucelom takyhto registracii :) Preto vznikaju aj firmy Abidas, Mike, a preto potom Cinania na trhoch vysvetlju "vice prouzku - vice Adidas" :)
palo1210
16.12.07,17:48
nie urcite nie je mojim zamerom sa na niekoho podobat. zvoleny nazov by som chcel kvoli tomu, ze vlastnim uz domenu.

Myslite si, ze by mohli vznikat problemy ved by som tam mal svoje meno len v dodatku obchodneho mena by bol nazov podobny(nie rovnaky) ako ma jedna s.r.o

Urcite by som sa na to nedal v pripade s.r.o a rovnakych s.r.o. ale v pripade zivnosti by to nemusel byt az taky problem este k tomu dana firma posobi v uplne inej oblasti ako by som chcel posobit ja.
KEJKA
16.12.07,17:51
nebudeš mať problém, ....
a doklady si ustrážiš.
pedrotur
06.01.08,13:56
nedoporucujem velmi podobne obchodne meno kedze z vlastnej skusenosti som ju potom musel premenovat na inu,lebo dost casto dochadzalo k nedorozumeniam:(