elpap
16.12.07,17:06
Dobrý večer,
na základe právoplatného rozhodnutia súdu na Slovensku prijal na svoj účet advokát úspešného klienta náhradu trov konania od neúspešného účastníka na súde, právnickej osoby z Česka. Advokát registrovaný ako platca DPH len v roku 2007, úhradu však prijal na svoj účet v čase, keď už platcom. Žaloba bola podaná ešte v roku 2004. Ak si chce advokát vysporiadať DPH z uhradenej istiny, komu má túto DPH vyúčtovať, vlastnému klientovi alebo neúspešnému účastníkovi? Má túto DPH vyúčtovať z celej istiny? Prosím vyjadrite sa k tejto problematike. Ďakujem
zalobaba
16.12.07,20:26
Mám pocit, že si mýliš trovy konania a trovy právneho zastúpenia. Vyjadri sa presnejšie......
zuzule
19.10.08,17:44
Ahojte poraďáci. Využijem názov tejto témy a zadám novú otázku.
Dostali sme faktúru od advokáta (Platcu DPH) za trovy právneho zastúpenia v exekuč.konaní, režijný paušál a trovy právneho zastupenia v súdnom konaní. Ako odberateľ je uvedená naša spoločnosť, ale na spodku faktúry je uvedené: Faktúru NEHRADIŤ, trovy právneho zastúpenia uhradil povinný. Čo mám s touto faktúrou robiť? Len si ju založiť, alebo o nej aj účtujem? A čo s DPH? Zdá sa mi hlúposť uplatniť si ju?
Poradí mi prosím niekto?
zuzule
20.10.08,09:42
Prosím, nemal niekto takýto prípad?