Brouk
16.12.07,17:07
Formou finanč. lizingu sme nadobudli užitkový automobil od slov. lizing. spoločnosti, ale dodávateľom bola firma z ČR.Musíme podať hlásenie na daňový úrad, že sme nedobudli nový dopr. prostriedok, alebo to robí lizing. spoločnosť?
Dopr. inšpektorát pri zaevidovaní dopr. prostriedku toto potvrdenie nevyžadoval. Nevieme aká bude reakcia z dan. úradu?
vjejka
16.12.07,16:33
Leasingova spoločnosť takéto veci za vás urcite nespraví a dopravný inšpektrát to netrápi, určite si to musíte spraviť sami.
KEJKA
16.12.07,16:45
podľa mňa v tomto prípade je LZ spoločnosť dodávateľom a jej bol dodaný dopravný prostriedok.
VladoaKatka
16.12.07,16:55
podľa mňa v tomto prípade je LZ spoločnosť dodávateľom a jej bol dodaný dopravný prostriedok.
Ale daňovník bude účtovať o MV.
Ak ste nadobudli MV do 31.12.2007 a zaradili do majetku firmu o účtujete výdavky spojené s užívaním MV ste povinný do 15 dní od nadobudnutia dať
Daňové priznanie k dani motorových vozidiel v zmysle zákona platného v roku 2007 - teda starého zákona.
Pozrite si tému:
http://www.porada.sk/t62615-p7-dan-z-mv-od-2008-a.html#post591826
KEJKA
16.12.07,17:08
pre DMV áno. Otázka pre mňa však vyznela ako súvislosť s priznaním DPH - nadobudnutie vozidla z EU.
Tak pardon.
Brouk
16.12.07,17:25
Ale ja nemyslím na dan z motorových vozidiel, to sme podali, ale o podanie informácie o nadobudnutí prostriedku pri zápise na DI.
VladoaKatka
16.12.07,17:31
Ale ja nemyslím na dan z motorových vozidiel, to sme podali, ale o podanie informácie o nadobudnutí prostriedku pri zápise na DI.
Komu informáciu?

Ak ste podali daňové priznanie, tam ste museli uviesť EČ motorového vozidla, dátum vzniku daňovej povinnosti, počet dní, k ktorých vozidlo podlieha k dani.
KEJKA
16.12.07,17:34
ale nejde o DMV, pozor, asi predsa len pojde o DPH a na to som odpovedala vo svojom prvom príspevku.
VladoaKatka
16.12.07,17:36
ale nejde o DMV, pozor, asi predsa len pojde o DPH a na to som odpovedala vo svojom prvom príspevku.
Už som si všimla aj, že to má zadané v DPH, ale otázka je ???
KEJKA
16.12.07,17:45
asi má problém, že je auto z ČR teda z EU, tak asi podať DP k DPH - nadobudnutie nového vozidla, písala som že to nie je opodstatnené, kedže nadobudol od slov.LZ spoločnosti.
......................
sranda, ako sa z poraďákov stávajú veštice, nie?
Vladimír Ozimý
17.12.07,06:11
Formou finanč. lizingu sme nadobudli užitkový automobil od slov. lizing. spoločnosti, ale dodávateľom bola firma z ČR.Musíme podať hlásenie na daňový úrad, že sme nedobudli nový dopr. prostriedok, alebo to robí lizing. spoločnosť?
Dopr. inšpektorát pri zaevidovaní dopr. prostriedku toto potvrdenie nevyžadoval. Nevieme aká bude reakcia z dan. úradu?

Vy máte predsa zmluvný vzťah s lízingovou spoločnosťou (SK)...nevidím dôvod na podanie daňového priznania...to si vyrieší lízingová spoločnosť...